Zimní čas, doba kdy všichni chtějí být zachumlaní doma v teple, protože všude je mokro a zima. Největší milovníky sportů jako jsou lyžaři a snowboardisté stejně neodolají, ale pokud nepatříte k těm, kteří ovládají lyže nebo vás v létě baví in-line bruslení, můžete zkusit bruslení zimní.

avatar

Nikol Chrástová
Blogerka se zájmem o vše zajímavé, co se objeví v jejím zorném poli.

Zimní čas, doba kdy všichni chtějí být zachumlaní doma v teple, protože všude je mokro a zima. Největší milovníky sportů jako jsou lyžaři a snowboardisté stejně neodolají, ale pokud nepatříte k těm, kteří ovládají lyže nebo vás v létě baví in-line bruslení, můžete zkusit bruslení zimní. Vytáhněte sebou kámošku nebo přítele a bruslení bude ještě zábavnější.

Jsi zvyklá jezdit na bruslích v létě? Tak v zimě neseď doma a vyraž s bruslemi na led.

Jsi zvyklá jezdit na bruslích v létě? Tak v zimě neseď doma a vyraž s bruslemi na led.

Jak na zimní bruslení?

Ano, venku je ošklivo a nám se nechci nic dělat, ale když se tím budeme řídit celé zimní období a budeme se jenom válet, také to pro naše tělo nebude zrovna nejlepší. Navíc někteří sportovní nadšenci tohle povalování určitě nevydrží dlouho snášet. V zimě můžete zkusit více druhů sportů, ale já se teď zaměřím na ten nejvíce romanticky – na zimní bruslení. Nechci vás podceňovat, ale vím, že jsou i takové dívky, které bruslit nebo lyžovat během roku pozapomenou nebo je to dříve nebavilo, nenaučili se to a teď by bruslení chtěli zkusit. Základem jsou samozřejmě zimní brusle, které můžete zakoupit v mnoha provedeních. Pokud se chcete učit bruslit samy, doporučovala bych pro to zimní stadion, kde je možnost zachytit se mantinelů v případě nouze. Základem bruslení je přenášení váhy z jedné nohy na druhou, což asi každý ví. Mnohem lepší je, když na bruslení vezmeš někoho, kdo už bruslit umí a může ti s tím poradit. Třeba kamarádku, kámoše nebo klidně i sestru. Můžeš sebou také vzít svého přítele, takže nebudeš mít bruslení spojené jen s padáním na zadek, ale i s něčím příjemným.

Kde bruslit?

Když v létě jezdíte na in-linech, můžete jezdit skoro všude. Zimní bruslení je v tomhle trochu horší, ale zase se bruslí na místech, kam se s in-linami nedostanete. Klasikou je rybník. Skoro v každé vesničce nebo městě je nějaký ten rybník. Pokud nikomu nepatří, můžete se na něj vydat a bruslení si užít. Ovšem pořádně se podívejte na teploměr a zkontrolujte stav ledu. U rybníků je nevýhoda toho, že se pod vámi led může propadnout a nevidíte na jakém místě je tenký. Při tomto bruslení musíte být hodně opatrné. Další možností, která je bezpečná, je právě bruslení na zimních stadionech. Koukni na internetu, kdy má váš stadion otevřeno pro veřejnost a můžeš se vydat bruslit. Pak jsou tu uměle vytvořená kluziště, kdy se různé plochy polévají vodou a nechávají se zamrznout. V našem městě, je taková plocha právě u zimního stadionu. Pokud něco takového je i ve vašem městě, hurá tam! Pokud tě zimní brusle nelákají nebo ti tento sport opravdu nejde, můžeš si alespoň zlepšit náladu nějakým filmem, kde se zimní bruslení objevuje. Viděla jsi třeba takové Ledové ostří?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář