Adventní předvánoční doba tě nejprve celkem zaměstná – sháníš dárky pro sourozence, rodiče, přátele a lásku. Později si užíváš sváteční atmosféry vánočních trhů, jarmarků a různě laděných slavností. Po krásné honičce přichází čas klidu, uvolnění, dlouho odkládaných setkání, skvělé nálady a volných dní.

avatar

Petra Nachtmanová

Adventní předvánoční doba tě nejprve celkem zaměstná – sháníš dárky pro sourozence, rodiče, přátele a lásku. Později si užíváš sváteční atmosféry vánočních trhů, jarmarků a různě laděných slavností. Po krásné honičce přichází čas klidu, uvolnění, dlouho odkládaných setkání, skvělé nálady a volných dní. Proč nestrávit Vánoce na horách? Vybrat si můžeš klidné místo stranou od lidí nebo naopak pěkně rušné.

Nechceš být přes svátky doma? Tak vyraž do hor, za spoustou sněhu a zimních radovánek.

Nechceš být přes svátky doma? Tak vyraž do hor za spoustou sněhu a zimních radovánek.

Bílá romantika a pohoda

Vánoce na horách si můžeš vychutnat stylově ve staré chalupě a zkusit si udělat vánoční čas jako v době našich předků. Pokud toužíš po čase ve dvou a s nikým dalším se nechceš dělit o neopakovatelné vánoční chvilky, zajisti chalupu nebo domek kdesi v přírodě daleko do civilizace, kde jsou od sebe stavby dostatečně vzdáleny. Očekávej zasněžené hory, sněhem pokraté lesy, vekolepou přírodu, dny bez stresu. Společně si posedíte třeba u krbu a praskajícího dřeva, budete popíjet vínko, uzobávat slané tyčinky a přikusovat chlebíčky. Pak se pomilujete na starožitné posteli nebo na zemi položené kožešině. Nejde o perfektní Vánoce na horách?

Vánoce na horách bez nudy

Hlavně žádná otrava, nuda a samota! Pak si zajisti pobyt v hotelu nebo v nějakém rušném místě, kde najdeš plno jiných lidí a možnost zábavy. Horská střediska připravují pro své klienty bohaté programy a ty se s přítelem a známými nebudeš rozhodně tvářit otráveně. Vánoce na horách můžeš strávit lenošivě i aktivně. Zajisti si výuku lyžování, snowboardingu, horolezecký výcvik, zdolávej vrcholky hor a kilometry cest bohatě pokrytých sněhem. Sáňkuj nebo se projeď bílou krajinou na koni.

Pokud miluješ lyžování, vyber si dobrá lyžařská centra. Na většině místech se sjezdovky uměle zasněžují a rolbami se upravuje většina běžeckých tratí. V tomto případě tě tedy nebude tolik mrzet, když sníh na horách nebude tolik padat. Výborně si zalyžuješ například v Peci pod Sněžkou, na Černé hoře, ve Špindlerově Mlýně, na Ještědu, v Pustevnách, v Harrachově a mnoha dalších místech. Hlavně nezapomeň, že Vánoce na horách jsou perfektní bez úklidu a vaření, ale ne bez slavnostní štědrovečerní večeře. Při objednávání místa se raději ujisti, že dostaneš na stůl sváteční jídlo.

Vánoce na horách si zařiď včas

Vánoce na horách si musíš zajistit co nejdřív. Většina volných míst a nejvýhodnějších nabídek je už na podzim beznadějně obsazena. Nejlepší je samozřejmě pro Vánoce na horách doporučení od tvých známých, zkus se jich přeptat zda někde nebyli a jak se jim tam líbilo. Nabídka je skutečně široká od soukromých chat, dřevěnic a chalup, přes malé a útulné penziony až po luxusní hotely a lyžařská střediska.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • kristýna ryglová

    Vánoce na horách jsou super. Je tam sníh, tak mají Vánoce větší kouzlo. Rodiče tam mají chatu, tak tam o svátcích jezdíme. Ráda jezdím s přítelem na snowboardu. Přítel si rozbil staré vázání, které měl, tak jsem mu koupila k Vánocům nové https://www.heliasport.cz/vazani-na-snowboard/ a alespoň jsem pro něho měla dárek.

  • Míša

    Vánoce na horách jsou skvělý a nezapomenutelný zážitek. Všude krásně bílo, klid a pohoda. S přítelem rádi lyžujeme, takže jsme spojili příjemné s užitečným. Tento rok to budeme mít i s wellnessem v hotelu v Jeseníkách.