Už se ti někdy zdálo, že jsi na špatném místě? Většinou takové pocity brzy odezní. Existují ale lidé, kterým se zdá, že jsou ve špatném těle. Tyto pocity neodezní – naopak se stupňují.

avatar

Karolína Hrubá
Rebelka, která jde do všeho naplno a před ničím se nezastaví.

Transsexualita není tanec v ženském oblečení

Možná už jsi při nějaké příležitosti viděla vystoupení transsexuálů, které spočívalo v tanci a playback zpěvu mužů, kteří imitovali oblečením i pohyby některou ze slavných zpěvaček. V tom ale podstata opravdové transsexuality nespočívá. Transsexualita je totiž obrácená sexuální orientace, která není pouhým rozmarem pro zábavu, ale celoživotní postoj.

Někdy se totiž žena může cítit jako muž v ženském těle a muž naopak jako žena v těle mužském. Nám to může připadat jako něco nepochopitelného, pro ně je to ale celoživotní vězení, ze kterého je jediným únikem operace.

Tenhle sympaťák se narodil jako děvče a prošel složitou přeměnou na muže.
Tenhle sympaťák se narodil jako děvče a prošel složitou přeměnou na muže.
zdroj: wordpress.com

Operace je jediným způsobem, jak uniknout ze špatného těla

První operace v České republice, která proměnila ženu na muže, se odehrála v Praze r. 1942. V r. 1953 pak proběhla operace změny pohlaví z muže na ženu.


Toto video ukazuje vzhledovou změnu, jenž proběhla jen díky hormonům.

Než ale dojde k samotné operaci, musí pacient nejprve podstoupit psychoterapii, která slouží k vyloučení nějakého náhlého rozmaru. Pak si změní pacient jméno tak, aby bylo neutrální. Nyní ale následuje to nejtěžší.

Komise pozná, jestli to myslíte vážně!

Pacient musí před komisí dokázat, že to myslí vážně a unese následky operace i reakce okolí. Započne hormonální léčba, při které se tělo začne částečně přeměňovat na tělo opačného pohlaví. Během této fáze se pak musí pacient chovat, jako by již operace proběhla a on byl ve svém vysněném těle. To může být ale značně psychicky náročné.

Změna pohlaví
I tenhle chlapák byl kdysi ženou. Prošel všemi stupni přeměny až do konce!
zdroj: wordpress.com

Jak probíhá operace přeměny pohlaví?

Teprve po úspěšném ukončení této fáze se může přejít k operaci, která provede nenávratné změny.

1. Přeměna z ženy na muže: tato operace je považována za jednodušší. Ženě jsou odebrány obě prsa, děloha a vaječníky. V případě požadavků pacienta se pak přistupuje k vytvoření penisu a varlat. Ne každá žena ale vytvoření penisu vyžaduje, jelikož jsou s tím spojená určitá rizika ve spojení s močovou trubicí.

2. Přeměna z muže na ženu: zde je práce chirurgů složitější. Musí totiž vymodelovat z muže alespoň trochu uspokojivou ženu. To obnáší tvorbu prsou a předělání penisu v ženský pohlavní orgán. Následuje amputace varlat a operace močové trubice v jejím plném zachování. Nejtěžší na celé operaci je modelace ženského pohlavního orgánu tak, aby vypadal autenticky včetně stydkých pysků a klitorisu.

Manželka a matka dvou dětí – i tohle býval kdysi muž.
Manželka a matka dvou dětí – i tohle býval kdysi muž.
zdroj: oddee.com

Následky operace mohou způsobit někdy deprese

Ve spojení s následnou hormonální léčbou může být výsledek uspokojivý – někdy více jindy méně. Zvláště pro lidi, kteří pacienta znali ještě před samotnou operací, je velmi těžké přivyknout na novou podobu a stále vidí v krásné ženě svého starého známého nebo naopak v muži vidí tu roztomilou dívku z ulice.

Nejtěžší je ale celá procedura pro samotného pacienta. Rozhodnutí změnit své pohlaví veřejně je to nejtěžší v celém jeho životě. Po operaci se pak často dostavuje zklamání z neuspokojivého výsledku nebo z negativních reakcí okolí. Existují dokonce i případy, kdy pacient přiznal, že přeměna pohlaví byla chyba. V tu chvíli se ocitá v novém vězení, ze kterého již úniku není.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Caroline K.

    Malý detail – muži, kteří v převlečení za ženy vystupují na veřejných akcích NEJSOU transsexuálové, nýbrž drag queens – osoby, které se rády převlékají za opačné pohlaví, ačkoli psychicky i fyzicky se cítí jako příslušnící toho, s jakým se narodili.