Upřímně, jak často kladeš vinu produktu péči o pleť, jejímž úkolem je, aby tvůj obličej vypadal dokonale? Čím dál tím více dívek a žen tak činí. Ale zkus se pro jednou zeptat sama sebe – může za špatné výsledky skutečně daná kosmetika, nebo jsi jen špatně určila její typ? Ve většině případů je to ten druhý důvod. A důvodem toho, proč tvá pleť nemá takové výsledky, jaký produkt slibuje, je špatné určení typu tvé pleti.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

Znát svoji pokožku je základ veškěré péče

Znát svoji pokožku je základ veškeré péče, která má na její vzhled pozitivní dopad.

Typy pleti

Existuje pět typů pleti – a to: normální, smíšená, citlivá, mastná a suchá. Právě pro všechny typy pleti se v nynější době vyrábí široká škála výrobků. Vše co musíš udělat je zjistit, jaký typ pleti vlastníš a právě podle toho používat určitý typ produktů.

Normální pleť

O tento typ pleti se můžeš starat naprosto jednoduše. Má pravidelnou velikost pórů a zdravé množství olejů. To však ale neznamená, že normální pleť se nepotýká s pravidelnými kožními problémy, jako jsou například černé tečky. Chceš-li zjistit, zda máš normální typ pleti, po jejím vyčištění přitiskni bílý hedvábný papír na pokožku a drž deset minut. Pokud se na papírku objeví malé množství mazu, raduj se, máš normální typ pleti.

Suchá pleť

Suchá kůže má velmi malé póry a nemá skoro žádné oleje. Proto je na ní často vidět, že potřebuje zvlhčit a vyživit. Tento typ pleti má sklon k loupání se a někdy i krvácení. Její stav se horší zejména během zimy a sucha. V tomto případě používej k umytí obličeje vodu a vysoce hydratační krém, aby jsi pleť udržela vláčnou. Pokud však nevíš, zda je tvá pokožka suchá, udělej ten samý postup jako u normální pleti a pokud se na papírku neobjeví žádný maz, tvůj typ pleti je suchý.

Mastná pleť

Mastnou pleť je ze všech typů nejjednodušší určit, jelikož jde vidět hned na první pohled, zda má tvá pokožka dostatek nebo nadbytek olejů. Tento typ má velké póry a kůže má tendenci produkovat velké množství kožního mazu, čímž se pleť mastí a je tak náchylná ke vzniku akné. I zde je dobré používat kvalitní čistící gel určený pro mastný typ. Nepoužívej však žádné drsné peelingy.

Smíšená pleť

Smíšená pleť se od ostatních druhů velmi liší. Tato kůže vlastně není ani suchá ani mastná. Kožní maz produkuje jen v některých částech obličeje a ostatní části bývají naopak suché. Proto si zjisti, zda používáš správné výrobky určené přesně pro tento typ pleti. Pro zjištění tvého typu pleti opět přitiskni papírek a pokud se na něm objeví maz jen na některých místech ( a ostatní jsou suchá), víš, že máš smíšený typ pleti.

Citlivá pleť

Nejtěžší je starat se právě o citlivou pleť. Lidé s tímto typem pokožky se často setkávají s podrážděním, které může být způsobeno hned několika faktory, jako jsou chemické látky, počasí, nevhodná kosmetika apod. Zde je lepší, aby jsi se poradila s lékařem, který ti pomůže vybrat ty správné produkty péče o pleť.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • andrea-andy

    Mám asi smíšenou plet a někdy se mi udělají na obličeji malinký hrbolky,vypadají jako akné ale jen jsou červené a já si je někdy rozdrapu i když vím že je to pak cesta dlouhá na vyléčení.Používám kosmetiku NIVEU-anti age a makeup MIXA-Soothing BB Cream-Anti-Redness ale ten makeup jen když někam jdu.Která maska by mi na tu mojí plet pomohla

  • http://www.anittas-world.blog.cz Anitta

    Mám mastnou pleť, hodně problematickou. Je dobré používat také zmatňující krémy a masky.