Víš, že test pro zjištění viru HIV v krvi si můžeš nově udělat klidně doma? Nový INSTI test pro zjištění viru HIV v krvi nabízí vynikající přesnost testování a výsledek už během 60 sekund. Počet nakažených lidí v České republice neustále roste. Ke zjištění pravdy, která dokáže v nejhorším případě otočit život vzhůru nohama, stačí díky INSTI testu jediná kapička krve.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Rychlý test na HIV si udělala i Agáta Hanychová. Během 60 sekund věděla, že ona virem HIV nakažena není. Zjisti to i ty!

Rychlý test na HIV si udělala i Agáta. Během 60 sekund věděla, že ona virem HIV nakažena není. Zjisti to i ty!

HIV je celosvětový problém

Virus HIV je právem považován za jeden z největších globálních problémů, který bez výjimky postihuje všechny státy světa včetně České republiky. Jen v říjnu 2010 u nás bylo nahlášeno více než 10 nově nakažených lidí. Nejvíce nakažených je nepřekvapivě evidováno v Praze. Celkový počet HIV pozitivních lidí dosáhl počtu 1493 osob. Čísla neustále rostou, přičemž v České republice onemocnělo AIDS již přes 318 lidí. Bylo by pošetilé myslet si, že nebezpečí hrozí pouze skupinám lidí jako jsou narkomani či prostitutky. Na trh přichází rychlý HIV TEST, díky kterému můžeš odhalit infekci v raném stádiu, ale také minimalizovat riziko nákazy v případě, že máš například nového sexuálního partnera.

Snadné a diskrétní použití

První test na HIV pro domácí použití v ČR je schválen Ministerstvem zdravotnictví a jeho až 99,96% přesnost je potvrzena stovkami studií a 11 000 000 otestovanými dobrovolníky na celém světě. Jeho použití je navíc velice diskrétní a jednoduché. Vše, co potřebuješ ke zjištění výsledku, balení HIV TEST INSTI obsahuje. Ty dodáš pouze kapilární krev z prstu. K dispozici je také pochopitelně podrobný návod, ve kterém je celý postup vysvětlen. Výhodou testu je jeho velmi dobrá dostupnost, online ho nabízí například tato lékárna. Test je volně dostupný, takže si ho mohou koupit klidně i lidé mladší 18 let.

Kdy se testovat?

Nezapomeň na skutečnost, že trvá nejméně tři týdny (většinou ale dva až tři měsíce) od nákazy, než se dá virus testem v krvi odhalit. Pokud si se tedy chovala rizikově včera, těžko test dnes něco odhalí. Tak jako tak je zapotřebí počítat s tím, že stanovení správné diagnózy nemůže být založeno pouze na jednom výsledku testu. HIV TEST INSTI je sice velmi přesný, ale i tak může definitivní diagnózu vyslovit pouze odborník po vyhodnocení všech klinických a laboratorních testů. V případě pozitivní indikace rychlého testu je navíc doporučeno neprodleně navštívit odborné zdravotnické pracoviště. Kvalitní novinka nefunguje tedy jako jediný důkaz, nicméně nabízí zatím nejkomfortnější a nejrychlejší způsob zjištění viru HIV v krvi.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Aneta
  • Aneta

    Určitě je to super vecička, ale trošku se obávám boomu takovýchto novinek, člověk nikdy neví, co se za pár měsíců zjistí, že je špatně a co pak? Určitě ale nezapomínej na skutečnost, že virus se v krvi objeví třeba až po 3 měsících po nakažení.
    Pokud chceš mít opravdu jistotu, raději si zajdi na krevní testy k odborníkům. U doktora se testy, pro mě z nepochopitelných důvodů, platí, ale pokud zajdeš v Praze do Domu světla http://www.aids-pomoc.cz/ns_testy.htm, otestují tě tam zadarmo. Na jejich stránkách se dočteš o AIDS a viru HIV všechno, co potřebuješ.