Nová studie potvrdila to, s čím se už mnoho z nás pravděpodobně setkalo. Facebook, ač to někteří nechceme připustit, nám někdy dokáže pořádně zkazit náladu.

avatar

Jana Lipková
Milovnice zvířat a (snad) budoucí doktorka.

Trápíš se depresemi? Naordinuj si net bez Facebooku!

Ohrožuje Facebook tvé duševní zdraví?

Denně jsme svědky facebookovského života. Sdílení fotek, pracovních úspěchů a statusů. Ne jeden člověk na sebe chce upoutat pozornost novými fotkami z dovolené nebo statusem o tom, jak se mu zrovna skvěle daří a přidali mu na platu. Taky se občas cítíš po zhlédnutí všech těch dokonalých fotek méněcenná? Tak to rozhodně nejsi sama.

Na Facebooku jsou nejvíce vidět sociální rozdíly

Studie provedená společně dvěma německými univerzitami, které bojují proti závislosti na Facebooku, sociální síti, která má již přes jednu miliardu uživatelů, zjistila, že jsou na ní (více než kde jinde) vidět sociální rozdíly. Ty samozřejmě přivádí člověka k závisti, pocitu bídy a osamělosti. Dopad na duševní zdraví, které není méně důležité, je tak nemalý.

Trápíš se depresemi?
Fenomén Facebook – ničí lidem životy?
zdroj: facebookblog.eu

Sebevědomí lidí se odvíjí podle počtu „lajků“

Podle výzkumu lidé středního věku nejčastěji závidí rodinné štěstí, zatímco ženy častěji závidí fyzickou přitažlivost. Největším problémem je ale podle výzkumníků to, že sebevědomí lidí se odvíjí od počtu „lajků“ nebo komentářů u fotek, či jakého množství blahopřání k narozeninám se jim dostalo na jejich zeď. Lidé proto čím dál častěji vnímají Facebook jako stresující prostředí. Z pozorování univerzity vyplynulo, že tito lidé buď z Facebooku odejdou nebo alespoň omezí jeho používání. Pokud i ty cítíš, že ti Facebook zrovna dvakrát nepřidává, zkus si z takových lidí vzít příklad. Vždyť hodnotit se podle „lajků“ u fotky může jen naprostý pitomec!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář