Se zázračnými a všemocnými oleji, od arganových až po avokádové, se v posledních letech roztrhl pytel. Všechny slibují spásu vaší pleti i vlasům, ale ne všechny svůj slib splní. To se však nedá říct o konopném oleji. Jestliže potřebujete své pleti dodat jiskru a pořádně ji oživit, přizvěte si na pomoc právě konopný olej.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Trápí vás unavená pleť? Konopný olej vám ji rozzáří

Kde se vzal, tu se vzal… konopný olej

Zázrak jménem konopný olej se vyrábí za studena lisováním konopných semínek, přičemž v kosmetice jej najdete pod názvem Cannabis Sativa Seed Oil. Na trhu najdete různé druhy konopných olejů, z nichž každý plní jinou funkci. Výživné konopné oleje dodají pleti potřebné vitamíny a látky a většinou se jejich účinky podporují účinky dalších cenných olejů, například jojobového oleje. Regenerační konopné oleje si zase poradí s poškozenou pletí, ať už důsledkem slunečního záření nebo jiných vlivů.

A jaké cenné složky konopný olej obsahuje?

V konopném oleji se nachází především spousta bílkovin, vitamínů, minerálů a mimo jiné i řada omega-3 nenasycených mastných kyselin, které pleť chrání a zvláční.

Perfektní rozjasňovač

Která žena netouží po rozjasněné a energii vyzařující pleti? Klíčem k takovému vzhledu jsou kromě zdravé životosprávy také séra a oleje, právě v čele s konopným. Konopný olej totiž proniká hluboko do tkáně pleti a nechává tam pracovat esenciální mastné kyseliny, které si naše tělo nedovede samo vyrobit. K obnově a pružnosti buněk je však potřebuje.

Zjemňuje a zvláčňuje, ale nemastí

Konopný olej se skvěle hodí pro všechny typy pleti, takže si ho chválí lidé jak se suchou, tak i s mastnou pokožkou. A jeho hlavní přednost? Jednoznačně ta, že pokožku vyživí, hydratuje, ale NEMASTÍ, na rozdíl třeba od populárního kokosového oleje. Velmi rychle se také vstřebává.

Redukuje vrásky a zpomaluje stárnutí

Stárnutí pokožky patří k přirozeným jevům a zatím neexistuje žádný elixír, jímž bychom tomuto procesu úplně zabránili. Co ale můžeme udělat je, alespoň jej zpomalit. Pokud už vás unavují veškeré revoluční krémy a zázračná séra plná chemických ingrediencí, které se vás snaží utáhnout na dobrý marketing, pak pro vás máme dobrou zprávu. Kyselina linolová a olejová obsažená v konopném oleji se totiž významně podílí na procesu stárnutí pokožky a je vědecky dokázáno, že jej opravdu zpomaluje.

Jak sami vidíte, přírodní oleje dokáží s unavenou a povadlou pletí divy, když víte, po kterém sáhnout. Zařazením konopného pleťového oleje do své pečující rutiny se ráno začnete těšit na pohled do zrcadla a užívat si pocit zdravím překypující pleti i večer po odlíčení. Konopné oleje zakoupíte v drogeriích, lékárnách, ale i ve specializovaných e-shopech, například na semena-marihuany.cz.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář