Běháš, chodíš na túry, lyžuješ, proháníš se na kolečkových bruslích, venku na zahradě skáčeš na trampolíně nebo jinak sportuješ? Pokud používáš klasické bavlněné prádlo, jistě víš, jak to s tebou vypadá, když se tělo zpotí a venku není zrovna třicet stupňů nad nulou ve stínu.

avatar

Petra Nachtmanová

Běháš, chodíš na túry, lyžuješ, proháníš se na kolečkových bruslích, venku na zahradě skáčeš na trampolíně nebo jinak sportuješ? Pokud používáš klasické bavlněné prádlo, jistě víš, jak to s tebou vypadá, když se tělo zpotí a venku není zrovna třicet stupňů nad nulou ve stínu. Bavlna se díky tvojí aktivitě nasaje a stačí větší vítr k dost velkému prochladnutí. Všechno můžeš změnit výměnou prádla.

Kvalitní termoprádlo je povinností pro každého, kdo rád a intenzivně sportuje. Jak jsi na tom ty?

Kvalitní termoprádlo je povinností pro každého, kdo rád a intenzivně sportuje. Jak jsi na tom ty?

Termoprádlo vyzraje na pot

Termoprádlo se přímo dotýká tvojí kůže a velmi dobře odvádí pot od těla a předá ho další oblečené vrstvě. Pokud nic jiného oblečeného nemáš, jednoduše odpařuje vlhkost přímo do vzduchu. Proto termoprádlo rychle schne, navíc je tělu příjemné a díky polypropylenovým vláknům nereaguje na plísně, je antialergické, zlepšuje pokožkové mikroklima a ty se cítíš naprosto spokojená. V létě chladí, v zimě hřeje, dobře se udržuje a navíc je i na pohled moderní a pěkné. Pod termoprádlo si nikdy neber ani bavlněné kalhotky, zničí tak veškerou fuknci termoprádla.

Termoprádlo pro běžné nošení

Termoprádlo se hodí hlavně na sport, práci venku, pro hyperaktivní děti, nemocné, rybáře, myslivce a pro další koníčky i na běžné nošení. Využiješ ho celoročně a tělo udržíš pěkně v suchu a pohodě. Při sportu využij termoprádlo jako spodní vrstvu oblečení. V případě běžného nošení si ho oblékni přímo na tělo pod to, co si normálně oblékáš. Vyrábí se pro děti i nadměrné postavy, takže si určitě vybereš. Hodit se ti bude bezešvá podprsenka pro větší pohodlí a dámské trenky s vrstvou proti větru. Termo dámské tričko s dlouhými a krátkými rukávy si oblékni klidně na spinning, cyklistiku nebo na fitness aktivity. V nepříznivém počasí tě dokonale prohřejí dlouhé termo kalhoty s plochými švy. V chladném počasí bys na sobě měla mít tři vrstvy – základní se sací funkcí (termoprádlo), střední vrstvu tepelně izolační a odvádějící vlhkost a svrchní, co tě ochrání proti vlivům počasí.

Jak se starat o termoprádlo?

Hlavně si přečti cedulku s informacemi o doporučené údržbě. Nejlepší je přeprat termoprádlo v ruce. Pokud využiješ automatickou pračku, dej oblečení naruby a per maximálně do čtyřiceti stupňů v obyčejně používaném pracím prášku. Vyhni se aviváži, jinak máš po spolehlivosti termoprádla. Termoprádlo ani nežehli, teplota žehličky spálí jemnou tkaninu a termoprádlo je pak úplně k neužitku. Pozor na vytažení nebo porušení vlákna, může se ti to přihodit ostrým nehtem, suchým zipem, plastickou nášivkou nebo jinými nevyzpytatelnými věcmi. Vyždímat ho můžeš rovněž v pračce. Pokud jsi někde venku v přírodě a chceš si termoprádlo přeprat, stačí ručně ve studené vodě, tu pak vyždímej a termoprádlo dej někam uschnout. Schnutí nebude trvat dlouho, půjde díky materiálu o velmi rychlou záležitost.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář