Která z nás nejihne při filmu Hříšný tanec, Smím prosit, nebo Muzikál ze střední? Přiznejme si, že na umění tančit je něco silně přitažlivého a magického. Když se člověk dokáže ladně a rytmicky pohybovat, hned působí sebevědoměji a jaksi lépe.

avatar

TD

Která z nás nejihne při filmu Hříšný tanec, Smím prosit, nebo Muzikál ze střední? Přiznejme si, že na umění tančit je něco silně přitažlivého a magického. Když se člověk dokáže ladně a rytmicky pohybovat, hned působí sebevědoměji a jaksi lépe. Proč ale zůstat jen u sledování filmů, když v dnešní době máme tolik příležitostí stát se ještě lepšími tanečníky, než jaké vídáme na televizních obrazovkách? Vždyť je to tak jednoduché! Taneční škola čeká jen na tebe!

Taneční škola

Tancování nejen že je velmi zábavné, ale je to také skvělá aktivita formující postavu.

Proč tančit?

Tahle základní otázka asi napadne mnoho z nás. Odpovědí se ale nabízí spousta. Nezapomínejme, že tanec je také sport a navíc jeden z těch namáhavějších. Tak vesele spaluj kalorie a bav se zároveň! Dost bylo pocení v posilovně, kde koukáš do zdi, taneční škola ti nabízí mnohem víc! Pro ty, co se ještě pořád zdráhají rozhodnout, je tu další výrazný klad. Navštěvováním taneční školy se ti dramaticky zvyšují šance na seznámení s pohlednými a vysportovanými kluky, se kterými navíc budeš mít alespoň jeden společný zájem!

Která taneční škola je pro mě nejlepší?

Když si v rychlosti přičteš nabídku, co všechno ti taneční škola nabízí, zjistíš, že před sebou máš spoustu možností a druhů různých tanců. Jak si ale vybrat? V první řadě záleží hlavně na tom, co je ti nejbližší. Asi každý přirozeně vycítí, zda tíhne spíš k latinským tancům, nebo hip hopu. Existují ale taneční školy, které aktuálně „letí“ a stávají se čím dál oblíbenější. Jednou z nich je například africký tanec, který vychází z přirozených pohybů a opravdu se při něm vyřádíš. Stálicí zájmu je také taneční škola, která nabízí street dance. Ten zahrnuje break dance, hip hop, zkrátka všechno spojeno s pouliční kulturou.

Pokud se stále nemůžeš rozhodnout, zvaž možnost, že bys využila nabídku taneční školy propagující klasické tance, jaké znáš z tanečních. Jejich výhodou je, že je uplatníš na plesech a večírcích a nikdy nevyjdou z módy. Pokud ti nevyhovuje základní nabídka mixu latinských a klasických tanců, zkus si najít taneční školy, které nabízí specializovanou variantu.

Jak probíhá výuka?

Většinou taneční škola nabízí výuku prostřednictvím jednotlivých kurzů, na které se zapíšeš a poté je každý týden navštěvuješ. Někdy taneční škola nabízí i variantu individuálních kurzů, to ovšem není tak časté. Na hodině se ti většinou věnuje taneční lektor, proto je výhodou, když se jedná o menší skupinu. Forma výuky také záleží na typu tance.

Cena jednotlivých kurzů se pochybuje kolem 1300-1800 korun za deset lekcí, nebo pololetí. Pro tance v páru často taneční škola poskytuje slevu, snížení ceny občas platí také pro studenty. Pořadatelé kurzů vycházejí všem zájemcům vstříc, takže se nemáš čeho bát. Před tím, než si vybereš, jaká taneční škola je pro tebe nejvhodnější, pečlivě si pročti všechny nabídky.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář