Nerovnováha poševní mikroflóry, která způsobuje ženské záněty, ženy často přivádí ke gynekologům. Lactobacily jsou přirozené bakterie, které se v poševním prostředí vyskytují. Když je jejich stabilita narušená, tak se odrází ve vaginálních infekcích, s kterými bojuje spousta žen.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Nerovnováha poševní mikroflóry, která způsobuje ženské záněty, ženy často přivádí ke gynekologům. Lactobacily jsou přirozené bakterie, které se v poševním prostředí vyskytují. Když je jejich stabilita narušená, tak se odrází ve vaginálních infekcích, s kterými bojuje spousta žen. Pomoci pak může novinka, kterou jsou probiotické tampóny, jež mají za úkol chránit vaginální prostředí proti nežádoucím infekcím.

Probiotické tampóny jsou sice dražší než ty klasické, ale do zdraví se vyplatí investovat.

Probiotické tampóny jsou sice dražší než ty klasické, ale vyplatí se do nich investovat.

Co způsobuje nerovnováhu poševního prostředí?

Poševní sliznice je velice náchylná k infekcím a existuje spousta strašáků, kteří na ni útočí a způsobí tak její nerovnováhu. Mezi velké strašáky patří například návštěva koupaliště, nesprávná skladba potravin, malá nebo naopak přehnaná hygiena, sex, při kterém vznikají v pochvě nepatrné oděrky, do kterých se může zanést infekce a další. Problémy se mohou však objevit i před menstruací a po menstruaci, což je ovlivněno především hormony, které mohou být také příčinou nepříjemných problémů. Nejnáchylnější obdobím pro vznik poševních nepříjemností je především menstruace. Každá žena je však jiná a i obranyschopnost organismu se liší, tudíž mohou být i příčiny vzniku zánětu odlišné.

Probiotické tampóny účinkují během menstruace

I když se to zdá nemožné, tak probiotické tampóny příznivě účinkují po celou dobu menstruace a zlepšení je znatelné už po první menstruaci, kdy budeš probiotické tampóny používat. Ovšem k docílení žádoucího stavu mikroflóry je zapotřebí používat probiotické tampóny pravidelně tři až šest měsíců. Probiotické tampóny mohou používat ženy i dívky, které dříve tampóny nepoužívaly a které ani nepříjemnými obtížemi (pálení, svědění či výtoky) netrpěly. Probiotické tampóny tělu nijak neuškodí a jsou vhodné jako prevence proti nechtěným zánětům pochvy. Lactobacily se uvolňují až při tělesné teplotě, což žena opravdu nepocítí, a tak není třeba obav, že se účinné lactobacily z tampónu vytratí.

Probiotické tampóny – aplikace stejná jako u klasických

Probiotické tampóny jsou srovnatelné s běžnými, akorát s rozdílem, že v sobě ukrývají léčivý účinek lactobacilů. Zavádí se úplně stejně a jsou rozlišené podle velikosti i síly krvácení, tedy uvedenými kapičkami, na které jsi zvyklá. Probiotické tampóny je nutné vyměnit, stejně jako klasické, maximálně po osmi hodinách nošení. Předávkování pochvy lactobacily opravdu nehrozí a při správném používání se nedostaví jakékoliv vedlejší účinky.

Probiotické tampóny se vyplatí

Probiotické tampóny jsou sice dražší než ty klasické, ale do zdraví se vyplatí investovat. Zatím seženeš tampóny ellen a to ve třech různých baleních. Vyzkoušet buď můžeš tampóny mini (14ks za 230 korun), normál (12ks za 199 korun) nebo super (8ks za 177 korun). Všechny tyto probiotické tampóny seženeš buď v lékárně nebo na netu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář