Podlehla jsi tenisu? Představuješ si sama sebe jako druhou Annu Kurnikovovou nebo Steffi Grafovou? Jedno je jasné, tenistky mají rozhodně vypracovanou postavu. Ono neustálé pobíhání na kurtu taky není žádná legrace.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Svaly a pot na tenisovém kurtu

Při tenisu je v pohybu celé tělo

Zapomeň na lenivé pinkání přes síť. Při tenisu zapojíš všechny svaly v těle. Nohy se téměř nezastaví, ruce budou muset neustále odrážet útoky tvého soupeře. Zabrat dostane i zadek a břicho. V zimě si zajdeš do sportovní haly, v létě zase ven na hřiště. Než začneš pořádně hrát, budeš se muset naučit techniku. A to je opravdový test pro tvou trpělivost. Nelámej nad sebou hůl, tréninkem a dřinou doženeš i to, že nemáš vůbec žádný talent.

Bez kvalitního vybavení se neobejdeš

Základem pro hru je tenisová raketa. Nejlepší je nechat si na začátek nějakou doporučit. Určitě hraješ s trenérem nebo máš zkušenější spoluhráče, tak se jich zeptej. Další tvá investice bude směřovat do bot. Padnoucí tenisová obuv zajistí, že si při hře nevymkneš kotník nebo že neskončíš s naraženým kolenem. Boty by měly zajistit dokonalou stabilitu a odpružení. Určitě super jsou ty, se kterými můžeš hrát na každém povrchu.

Tenis můžeš hrát za každého počasí. Že nevěříš? Pořiď si impregnaci, kterou pohodlně aplikuješ na textil i kůži. Ta ochrání nejen tvé boty, ale také oblečení před provlhnutím. Zároveň se ti tvá tenisová výbava bude snadněji čistit. Ať už při hře válíš v blátě nebo se po tréninku poliješ vínem, skvrny na tvém značkovém oblečení rozhodně nezůstanou.

Neboj se vyzkoušet doplňky stravy

Pohybu musíš přizpůsobit svůj jídelníček. Jestliže budeš jíst málo, nic nevydržíš a brzo padneš únavou. Jez tedy dostatečně a taky vyváženě. Určitě zjistíš, že tučná, těžká a smažená jídla nejsou nic pro tebe, pokud se chceš udržet fit. Vyzkoušet můžeš i různé doplňky, například gainery, jejichž velkou nabídku najdeš zde. Ty ti dodají bílkoviny, sacharidy a urychlí růst svalů. Přispějí nejen k rychlosti a síle na hřišti, ale získáš s nimi taky sexy křivky, po kterých tak toužíš.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář