Přináším ti rozhovor s osobní trenérkou, instruktorkou TRX a bývalou závodnicí v body fitness. Její tělo bez cvičení nedokáže fungovat. Od roku 2010 se věnuje jen TRX!

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Na závodech se od roku 2007 umístila 2x na II. místě ve fitness, 2x na III. místě ve fitness a 1x na III. místě v body fitness. Lucka je sympatická a veselá holka milující výlety a svého syna, která sama objevila, co jí skutečně baví. Tady je rozhovor, který ti objasní, že sport není žádný nepřítel.

Lucka Holubová
Jsem k sobě kritická a tvrdě dřu!
foto: DIDI

1) Ahoj Lucko, děkuji ti, že sis na mě udělala čas. Dělala jsi závodně kulturistiku. V jakém roce to bylo a co tě k tomu přivedlo?

Ahoj. Účastnila jsem se závodů ve fitness a body fitness, ve kterých nejde až o tak velký svalový rozvoj jako v kulturistice. Tam já už osobně u žen postrádám ženskost. Mé první závody byly v roce 2007 a rozhodla jsem se na základě návštěvy závodů rok před tím, na kterých závodila má tehdejší kolegyně a kamarádka.

2) Máš nějaký vzor, který tě k tomu motivoval?

Jelikož jsem pracovala ve fitness a stala se trenérkou, brala jsem to jako zkušenost a možné vodítko pro mé budoucí klienty. V dnešní době zvládnu poradenství v oblasti nabírání, redukce ale i silového a kondičního tréninku. Zkrátka se snažím najít optimální cestu pro každého.

3) Co obnáší tento koníček? Je to dřina, nebo sis to užívala? A jak jsi zvládala drastickou dietu, která k tomu patří?

Tento koníček samozřejmě přináší nějaké to odříkání, které ale není na škodu. Můj výživový plán byl sice tvrdý, ale zdravý. Samozřejmě jsem postrádala cukry a tuky (takové ty, ke kterým tíhneme, když spěcháme a najednou ucítíme čerstvý muffin nebo smažený sýr, ale i dortík k odpolední kávičce). Ale převážně u mé první cesty k závodní formě jsem to zvládala, jelikož jsem byla zvědavá a natěšená na výsledek. Zároveň tento koníček člověka naučí disciplíně a dobře si organizovat denní plán, aby zvládl 2-3 tréninky. A v neposlední řadě je to dřina, zvlášť když jsem byla sportující žena běžného aerobiku, a zde jsem začínala jako opravdový začátečník.

Lucka Holubová
Lucka Holubová (III. místo v republice)

4) Proč si s tím skončila? Vrátila by ses ještě k tomu?

V roce 2010 jsem se účastnila posledních závodů. Byla to zkušenost, ale o 10 let mladší závodnice a potřeba věnovat energii více do osobního života rozhodly.

5) Jsi krásná žena. Proč ses nevrhla třeba na modeling?

Wow, tady si mě trošku zaskočila. Nevnímám se jako někdo, kdo by mohl myslet tímto směrem. Jsem k sobě dost kritická.

6) Nyní jsi instruktorkou TRX. Prozraď čtenářkám, o co jde a co ti tato práce přináší. Baví tě to?

Ano, nyní se soustředím na cvičení s vlastní váhou, které je velmi efektivní a může být i velice zábavné. TRX je závěsný posilovací systém, který zvládají začátečníci i pokročilí. Vedu individuální i skupinové tréninky, při kterých je skvělá atmosféra, a zpětná vazba od klientů mi přináší ten nejlepší pocit z mé práce.

Lucka Holubová
TRX je moje krevní skupina
foto: Filip Ťoupalík

7) Je krásné žít sportem. Čím sis přála být jako malá a myslíš, že u sportu už zůstaneš?

Rozhodně jsem neplánovala, že budu tím, čím jsem, že budu pracovat v oblasti sportu. A doufám, že u toho ještě dlouho zůstanu.

8) Co pro tebe cvičení znamená? Jsi protivná, když jsi nemocná a nemůžeš sportovat?

Cvičení je pro mě nejen obživa ale i něco, bez čeho mé tělo nedovede fungovat. Ano, když jsem nemocná (to musím zaklepat, nebývá to často), nejsem v dobré náladě. Ale kdo má dobrou náladu, když je nemocný a nemůže fungovat na 100%?

9) Podporovali tě rodiče a přátelé, když jsi byla na vrcholu slávy?

Moje maminka vždy říkala: „Hele, nás nezajímá, že jdeš na závody, tady se bude jíst to, co je!” Nicméně, byla s mým synem tou největší oporou. Oba na závodech nejhlasitěji fandili.

Lucka Holubová
Výlety do přírody jsou pro mě relax.
foto: DIDI

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz, které nejsou sportovně založené, nebo naopak chtějí začít s aktivními sporty, vzkázat?

Holky, i když nic neděláte a najednou se rozhodnete to změnit, můžete dělat velké divy. Je jen potřeba mít odhodlání, vytrvalost a pevnou vůli. Pokud potřebujete s čímkoliv poradit, nebo si chcete se mnou zacvičit na TRX, jsem pro vás k dispozici na Facebooku nebo na telefonu 773 001 410.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Martina Kalinova

    Lucku vřele doporučuji!!!!

  • Martina

    Super rozhovor. Skoda, ze bydlim na Mallorce, jinak bych byla 3x tydne u Lucky na traininku. Martina