Tanec v sobě spojuje několik příjemností a to psychické i fyzické podoby. Tanec dokáže příjemně uvolnit, dodat pocity štěstí – právě kvůli endorfinu, vykouzlit úsměv na tváři (hlavně pokud pohyby zrovna tanec nepředstavují) a i lépe poznat své tělo. Díky doprovodné hudbě lze navíc získat parádní požitek.

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Tanec v sobě spojuje několik příjemností a to psychické i fyzické podoby. Tanec dokáže příjemně uvolnit, dodat pocity štěstí – právě kvůli endorfinu, vykouzlit úsměv na tváři (hlavně pokud pohyby zrovna tanec nepředstavují) a i lépe poznat své tělo. Díky doprovodné hudbě lze navíc získat parádní požitek. Tanec s hudbou však dokáže vypilovat i hudební sluch a cit v rytmu. V neposlední řadě je tanec perfektní volbou pro hubnutí, o kterém tento článek je především.

Dopracovat se ke krásné a pevné postavě můžeš i prostřednictvím tance. Stačí si vybrat ten, který tě bude bavit!

Dopracovat se ke krásné a pevné postavě můžeš i prostřednictvím tance. Stačí si vybrat ten, který tě bude bavit!

Tanec pro zpevnění celku samotného

V podstatě každý tanec dokáže zpevnit celou postavu a tak je ideálním parťákem na hubnutí. Přesto naprostou jedničkou, která zpevní držení tvého těla a zeštíhlí postavu, jsou latinskoamerické tance. Těch je na výběr opravdu dostatek a tak si zajisté vybereš podle svého gusta. A proč právě tyhle tance? Většina latinskoamerických tanců (salsa, cha cha, samba, flamenco a další) vyžadují vzpřímenou postavu, což je i z estetického hlediska hezké. Na shrbený postoj tak můžeš zapomenout, protože právě tyhle tance tě k rovné postavě donutí. Pokud si vybereš zrovna tento typ tanců, budeš mít dobře nakročeno v hubnutí, zpevníš si postavu i držení těla. Jestli však nejsi příznivkyní latinskoamerických tanců, možná ti přijde vhod balet pro amatéry, který tě odmění stejným účinkem, jako výše zmíněné tance.

Tanec pro super fyzičku a štíhlou postavu

Na hubnutí výrazně pomáhají i tance typu street dance, zumba a podobně. Při těchto tancích sice propotíš několik trik, ale výsledek bude stát za to. Propracovaná choreografie je soustředěná na celek tvého těla, takže si zpevníš nohy, bříško, zadeček i stehna. Díky střídání skladeb při tanci získáš efektivní trénink, při kterém začneš spalovat tuky, a začne se ti příjemně rýsovat postava.

Tanec pro zpevnění dolní části těla

Pokud ses při hubnutí zaměřila na dolní část těla, kterou si chceš zároveň zpevnit, budou pro tebe ideální orientální tance. Ty jsou ve stylu krouživých pohybů boků, při kterém je zapojeno i bříško, které se zpevňuje. Tento typ tance navíc prospívá zádům, kloubům i celému zdraví. Taktéž výborně koordinuje pohyb celého těla. Přináší však i kromě hubnutí další klad, kterým je podstatné navýšení sebevědomí.

Tanec pro zpevnění nohou

I takový step dokáže s tělem nadělat divy. Sice by se mohlo zdát, že jde jen o nesmyslné klapání bot o podlahu, ale pravdou je, že tento tanec je velmi náročný. Při tomhle tanci se bezpochyby zapotíš, ale odměnou ti budou parádně štíhlé nohy a výborná fyzička. Samozřejmostí je i hubnutí, protože při stepování spálíš velké množství kalorií.

Tanec pro vytvarování postavy

Další tanec, který tvou postavu vytvaruje i zeštíhlí je třeba pole dance nebo flirt dance. Oba tance v sobě ukrývají několik výhod a spojují v sobě několik tanečních prvků. Hubnutí je u těchto tanců úplná samozřejmost a dokonce jsou efektivní i na hubnutí v problémových partiích. Díky nim si zlepšíš motoriku svého těla, pomůžeš svému hubnutí a získáš lepší fyzičku, o které si snila.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář