Atopický ekzém a lupénka jsou vleklá kožní onemocnění, která zasahují fyzický i psychický stav organismu. Milionům takto postižených lidí se snaží pomoci řada vědců a lékařů. Hvězdou supernovou na poli účinného ošetření pokožky ekzematiků a lupenkářů se staly přípravky značky Epaderm, vyvinuté dermatology v Anglii.

avatar

Zuzana Nápravníková
Ráda sleduje trendy a novinky ze světa ženské krásy.

Seznamte se s průlomovou péčí o suchou pokožku při ekzému a lupénce

V péči o suchou kůži bodují natolik, že Epaderm Cream je britskými lékárníky opakovaně vyhlašován TOP výrobkem – nejnověji v roce 2015. Toto ocenění může získat jen produkt, který podle expertů přináší pacientům nezpochybnitelné výhody. Epadermu se už podařilo zvítězit i ve všech kategoriích včetně léčiv. Skutečně efektivní hydrataci a zjemnění pleti po jeho aplikacích prokázaly také vědecké studie.

Tak šetrně, jak to jenom jde

Přípravky Cream a Ointment Epaderm tvoří pouze látky na bázi parafinů a vosků, tedy emoliencia, která dokážou doplnit vodu do rohové vrstvy pokožky a vytvořit tak dlouhodobou bariéru. Kosmetika Epaderm neobsahuje parabeny, barviva ani jiné přísady, proto ji dobře snáší i lidé s citlivou kůží včetně kojenců.

Každý ekzematik a lupenkář (příp. rodiče takto postižených dětí) ví, jak dá zabrat neustálé, ale nutné promazávání pokožky. A jsou s tím obeznámeni také odborníci, proto vyvinuli praktickou péči Epaderm. Pacienti jakéhokoliv věku díky ní získávají kompletní ošetření kůže pomocí krému, emoliencia, přísady do koupele a mycího prostředku jen ve dvou produktech.

Přichází sezóna atopického ekzému

Podzimní a zimní měsíce, běžná onemocnění a konzumace nevhodných potravin zvyšují příznaky atopického ekzému a kolotoč svědění, škrábání, kožních projevů a svědění se uzavírá. Řešením je maximální snaha o vyloučení spouštěcích faktorů a pravidelné promašťování kůže vhodným emolienciem, a to i v období zklidnění ekzému.

Zpočátku lze vyzkoušet malé balení Epadermu (příp. vzorek zdarma) a pak jsou k dispozici oba výrobky o obsahu 500 g v recyklovatelných nádobách. Podle zkušeností toto množství krému Epaderm vydrží dospělému zhruba týden a dítěti do 10 let dva týdny.

Epaderm Ointment je mastnější a díky tomu se lépe hodí na noc, ideálně v kombinaci se speciálním oblečením pro atopické pacienty Tubifast Garments.

Tip pro všechny

Víte, že Epaderm Ointment a Epaderm Cream můžete používat také místo mýdla jako prostředek k mytí rukou? Tradiční mýdla kůži zbytečně vysušují, zatímco s Epadermem ji omyjete i hydratujete, což se hodí ve všech profesích namáhajících ruce.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář