Kolikrát ses pokoušela toho protivného akné zbavit? Konečně dostaneš na své trápení odpověď. Přináším ti šest pomocníků, kteří ti pomohou tvou pleť od těch potvor zcela vyluxovat!

avatar

Dominika Nováková
DIY je její koníček, a proto vyhledává zajímavé návody a tipy.

Sedmero kouzelníků proti akné

1. Acnevac

Při poslední návštěvě kožní, kdy mi žádné mastičky na pleť zkrátka nedokázaly zabrat, jsem dostala doporučení na tyto tablety. Je to každodenní polykání a slouží jako doplněk stravy. Jedno balení sice vystačí na pouhý měsíc, ale i tak si myslím, že jsou rozdíly znát s každým následujícím dnem. Především předchází tvorbě dalších pupínků a zamezuje vzniku boláků.

2. Mýdlo – Salusil/Protex

Při kafíčkovém pokecu s kamarádkou, kdy jsem navázala na problémy s pletí, se zmínila o úžasném zázraku, který jí neuvěřitelně zabírá. Okamžitě jsem napnula sluch, aby mi své tajemství prozradila. Popravdě jsem doslova koukala, když mi řekla o nějakém mýdle z lékárny za 50 Kč. Jmenuje se Salusil a následující den jsem si pro něj okamžitě běžela. Bohužel v žádné z našich tří lékáren ho neměli a tak jsem si odnesla jiné mýdlo – Protex. Na druhou stranu mě potěšil onen fakt, že stálo ještě o 25 korun méně a musím podotknout, že mi také moc pomáhá. Mou mastnou pleť příjemně vysuší a hezky napne.

Mýdlo Salusil/Protex
Mýdlo Protex

3. Viaderm – Complete

Tyto léky mi zase doporučila lékařka, když jsem za ní šla s problémem ohledně vypadávání vlasů. Ukázalo se, že Viaderm Complete je i jak na vlasy, tak na nehty a pleť. Tento způsob uzdravování trvá déle. Aby řádně zafungoval, je třeba alespoň půlroční trpělivosti a větších výdajů z tvé kamarádky peněženky. Leze to poměrně dost do peněz, jelikož se mají brát dvě tablety denně. Tímto tempem vydrží jedno balení zhruba měsíc. Avšak kdo si počká, ten se dočká.

Fotografie Viaderm – Complete
Balení léků Viaderm Complete

4. Čaj – Proti Akné

Pokud máš dost všech těch chemických přípravků, je načase nastolit řeč o jednom přírodním. Vím, že u nás ve městě máme jeden bylinkářský obchůdek – „husičku“. Šla jsem si tam tenkrát zkusit vyhledat nějakou babskou radu na léčbu akné. Došla jsem k regálu s čaji a překvapily mě různé, výstižné nápisy: proti oparům, proti pocení, pro těhotné ženy, pro štíhlou linii, a ano – i proti akné. Čaje jsem si koupila tři (jeden za 48 Kč) a všechny střídavě pila. Kdybych se soustředila pouze na jeden, tuším, že by výsledky byly téměř dokonalé. Avšak i na tuhle střídačku všechny splnily svůj účel!

Čaj proti akné
Zázračný bylinný čaj

5. Kosmetika – EUCERIN

Když je kosmetika poměrně drahá, první nás napadne vyhledat nějakou podobnou a levnější. Avšak naskytla se mi příležitost jednu z těchto značek otestovat jako ambasadorka. Například Eucerin – Sérum je už na samotný dotek s kůží hebký a poznáš, že se nejedná o žádnou slátaninu. Nebo zmatňující denní krém pleť rozjasní a po pravidelném používání akné vymizí.

Eucerin
Kosmetika Eucerin

6. Antikoncepce – ADELE

Pokud opravdu trpíš na bolestivé pupínky (boláky), které se neustále objevují, je právě tato antikoncepce nejlepším řešením. Do měsíce jsem značně viděla rozdíl a po třech jsem měla záda (tam jsem na ně nejvíce trpěla) nádherně čistá! Docela bych to popsala jako zázrak

Antikoncepce Adele
Antikoncepce Adele

7. Dětský pudr – AVIRIL

Jestli jsi o tom již slyšela, nejspíš tě to nezaskočí, pokud ne, asi budeš překvapená. Tohle byla jedna z prvních metod, na kterou jsem přišla, a dokáže ze dne na den značně pomoci od mastné pleti a velkých, až bolavých uhrů. Stačí si kdekoli v hypermarketu koupit dětský násyp – Aviril a pomocí štětce na běžný pudr nanést na obličej. Budeš sice vypadat jako Sněhurka – a to doslova, ale když s tímto jasně sněhovým obličejem půjdeš spát, ráno při pohledu do zrcadla budeš šťastnější! To ti slibuji.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Teri

    Myslíte,ze se muze použít i prošlý pudr?

  • Mona

    Já jsem si poprvé koupila modré(fresh) a poté takové oranžové(cream) a momentálně zkouším zelené(herbal). Všechny tři mi vyhovují, ale za sebe nejvíc doporučuji oranžové, ale myslím, že je poměrně jedno, které.

  • Anička

    Ahoj. Hledala jsem to mýdlo Protex a našla jsem víc druhů. Jaký má být na to akné? Nebo je jedno jaký si koupím?