Kámoška ti přináší exkluzivní rozhovor se Zuzanou, která je důkazem toho, že pro skvělou formu a krásnou postavu nemusíme chodit do posilovny. Zuzana motivuje prostřednictvím videí na YouTube a stránek BodyRock.Tv každý den stovky tisíc lidí. Úspěšný projekt jí a jejímu partnerovi přináší nejen radost a kondici, ale také nemalou popularitu prakticky po celém světě. Koukni se na zajímavý rozhovor, jenž se netočí pouze kolem cvičení a diet.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Pokud chcete změnit svůj život, musíte nejdřív uvěřit, že je to možné.

Pokud chcete změnit svůj život, musíte nejdřív uvěřit, že je to možné.

1) Ahoj Zuzko, v první řadě bych ti chtěla moc poděkovat za ochotu a čas, který rozhovoru pro naše stránky věnuješ. Nebudu zdržovat a raději přejdu rovnou k otázkám. Z blogu BodyRock.Tv se stalo regulérní hnutí. Četla jsem, že velkou roli v začátcích hrála Freddyho rodina (pozn: Freddy je partner Zuzky), která Vám poskytla bydlení a možnost vydělat si v květinářství. Díky tomu zbylo dost prostoru na vytváření obsahu pro BodyRock.Tv a realizaci dalších nápadů. Věřila jsi, že se z BodyRock.Tv stane tak úspěšný projekt? Máš ty a Freddy nějaký konkrétní cíl ohledně toho, kam by se měl projekt vyvíjet.

Oba dva jsme věřili už od začátku, že BodyRock.Tv bude úspěšný blog. Byly jsem z toho nápadu tak nadšeni, že nás ani nenapadlo o tom pochybovat. BodyRock.Tv oslavil letos v květnu 3. narozeniny a musím říct, že se nám splnila veškeré očekávání. Plánů a nápadů máme spoustu a právě teď dáváme dohromady projekt, který našim BodyRockerům umožní podílet se na vývoji našich stránek a celé komunity. BodyRockers budou mít možnost založit svůj vlastní blog, což bude velkým přínosem. Momentálně to funguje tak, že mi lidičky posílají recepty, fotky a videa mailem, což je super, ale jelikož těch e-mailů dostávám po stovkách, tak není možné je ani všechny přečíst, natož je uveřejnit na stránkách. Ten nový systém bude stejně jednoduchý jako Facebook a konečně to BodyRockerům umožní, aby se vyjádřili a vytvořili komunitu, jakou si přejí a zaslouží.

2) Prakticky každé z vašich videí na YouTube má stovky tisíc zhlédnutí. To je z mého pohledu doopravdy už pořádný kus popularity. Poznávají tě díky tomu lidé na ulici? Nebojíš se ztráty soukromí?

Stává se nám to několikrát do týdne, že mě a Freddyho někdo pozná a pozdraví. Ztráty soukromí se nebojím, myslím, že je to fajn, když mě lidé poznávají a zdraví. Už jsme díky tomu poznali spoustu skvělých lidí.

3) Byla jsi vždy sportovně založena, nebo jsi cestu ke cvičení našla až později se startem vašeho blogu? Četla jsem, že jako snad každá žena si i ty bojovala občas s nějakým tím kilem navíc, je to pravda? Ptám se hlavně z toho důvodu, jestli i dívky a ženy nepolíbené cvičení mohou udělat ve svém životě tak zásadní obrat k lepšímu.

Já jsem se sportu a pohybu nikdy nebránila, ale s kilama navíc a yo-yo efektem jsem bojovala až do té doby, než jsem našla svůj styl cvičení, který mě baví a přináší mi konečně výsledky. BodyRocking, jak tomu říkáme, je pro každého bez výjimky a úplní začátečníci pokaždé žasnou nad tím, jak rychle se pravidelným cvičením dostávají do kondice. BodyRockerky nám posílají svoje “předtím” a “potom” fotky, aby se pochlubily s výsledky, což inspiruje ty, co teprve začínají,

4) Jedním z velmi důležitých faktorů je motivace. Často jí na na BodyRock.Tv zmiňujete a sekce BodyRockers je skvělou inspirací, nicméně i tak bych měla k motivaci pár dotazů. Jaká byla tvoje motivace a myslíš si, že existuje dobrá a špatná motivace? Některé ženy chtějí cvičit kvůli partnerovi, jiné kvůli mindrákům, další zase ze zdravotních důvodů a tak dále. Jaká motivace je tedy ta správná?

Každá motivace je dobré motivace. Je úplně jedno, co vás donutí zvednout zadek z gauče a začít cvičit. Důležité je udělat ten první krok a vidět první výsledky, které se pak rézem stanou tou novou a nejlepší motivací. Jakmile člověk zjistí, že mu pravidelný pohyb vlastně dělá dobře, tak už většinou nemusí hledat jiné důvody k tomu, aby se udržoval.

5) BodyRock.Tv ukazuje, že kvalitně cvičit můžeme klidně i doma s malým množstvím pomůcek. To může být pro někoho docela překvapení, a proto bych se chtěla zeptat, co si osobně myslíš o různých trenažérech z teleshoppingu, zázračných rotopedech a přístrojích, které cvičí za nás?

Já myslím, že trenažéry a rotopedy jsou úžasné věšáky na prádlo – alespoň u mě to tak bylo. Lidé si kupujou rotopedy a trenažéry, protože si myslí, že když je budou mít doma, tak se donutí k tomu pravidelnému cvičení. Problém je v tom, že pokud vás to cvičení nebaví, tak můžete mít doma celou posilovnu a bude vám to k ničemu. Navíc rotopedy a trenažéry vám nikdy nepřinesou takové výsledky jako pohyb, který je pro naše tělo přirozený a který vým posílí a protáhne každý sval v těle. Za ty peníze, co s námi lidé ušetří tím, že cvičí doma s vlastním tělem a s pár pomůckami, si pak můžou koupit něco pěknýho na sebe – to je lepší než utrácet za drahý věšáky na prádlo :-) .

Zuzka má skvělou kondici. Sleduj kanál BodyRock.Tv na YouTube a dostaň se do formy!

6) Ke cvičení a úspěchu pochopitelně patří i odpovídající strava. BodyRock.Tv je skvělým zdrojem zdravých, ale i tak chutných receptů. Osobně jsem jich pár vyzkoušela a vždy byla moc spokojená. Vaříš ráda a pokud chceš zhřešit, tak po jaké dobrotě šáhneš? Čokoláda to asi nebude, viď?

To je svatá pravda. Strava je stejně tak důležitá jako pravidelné cvičení a jedno bez druhého se prostě neobejde. Pro lidi, co nevědí nebo si neuvědomují, jakou strava hraje výzmanou roli, je vždycky hrozně frustrující, když se jim nedostaví výsledky ani po měsíci tvrdé dřiny. Shazovat tuk a kila je hračka, když má člověk pravidelný pohyb a ví, jak se správně stravovat. Já vím, jak se správně stravovat a snažím se to dodržovat jak to jen jde, ale taky jsem člověk, a proto si kolikrát dopřeju úplnou kalorickou bombu jako je například zmrzka nebo ta čokoláda. Pak si říkám no co, však já to zítra vypotím :-) . Jde spíš o to, aby se takové úlety nestávaly moc často. Já si ani neumím představit, že bych si občas tu čokoládu nedopřála – to by byl hřích.

7) Když porovnám starší videa s aktuálními, je vidět obrovské zlepšení nejen na tvojí postavě a kondici, ale také na tvojí angličtině. Bylo pro tebe těžké ze začátku mluvit anglicky na kameru, znáš veškerou slovní zásobu a celkově se prezentovat v cizím jazyce?

Ani si neumíš představit, jak těžký bylo pro mě ze začátku mluvit. Anglicky jsem doma mluvila pořád s Freddym a s jeho rodinou. Oni mi i přes silný přízvuk všechno rozuměli, takže jazyk pro mě nebyl problém – spíš tréma před kamerou. Co mi pomohlo byly ty úžasný e-maily a komentáře od lidí, co mi projevovali sympatie a podporu. Najednou mi bylo jasný, že když jsem před kamerou, tak mluvím na spoustu úžasných lidí, co mi pak píšou a jsou vděčný za to, že jim třeba vysvětlím některé cviky, se kterými měli problém.

8 ) Přijdeš mi jako skvělý příklad tzv. “American Dream”, kdy jsi dokázala překonat temné období ve svém životě, následovala své sny a dokázala se stát úspěšnou, dělat to, co tě baví a v neposlední řadě jsi našla i životního partnera. Abych byla upřímná, tak už jen koukat na tvoje videa člověku zvedne náladu a nabije ho to energií. Bylo pro tebe těžké vyrovnat se z minulostí a udělat takovou změnu ve svém životě. Věříš na osud?

Děkuji za kompliment :-) . Vyrovnat se z minulostí nebylo jednoduché a byl to dlouhý proces, nicméně cítím, že je to všechno konečně za mnou. Já věřím na to, že si osud každý vytváříme sám. Je to všechno v našem myšlení a v tom, čemu se rozhodneme věřit. Je to zákon přitažlivosti, který funguje ve všech oblastech života. Pokud chcete změnit svůj život, musíte nejdřív uvěřit, že je to možné. Jakmile uvěřít a začnete jednat, tak se vám najedou začnou dít zázraky a objevovat možnosti, o kterých jste ani neměli tušení. Zkrátka a dobře, pokud si něco moc přejete a jdete si vytrvala za tím, tak se nemusíte bát neúspěchu. Touha je zázrak kámo zázrak :-) .

9) Mockrát děkuji za tvoje odpovědi a závěrem bych tě chtěla poprosit, zda-li můžeš pozdravit nejen tvoje fanynky v ČR, ale také všechny naše čtenářky, které ještě k BodyRock.Tv hledají cestu a třeba již zmíněnou motivaci.

Já děkuji, že jsi mě kontaktovala a dala mi možnost prostřednictvím vašich stránek pozdravit všechny české BodyRockerky a také čtenářky stránek Kámoška.cz. Mějte se všechny krásně a přijďte se na nás podívat na BodyRock.Tv – kdo ví, třeba vás to taky chytně a budete s námi každý den cvičit.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Tom

  Héérečka :)

 • petr

  Věci se mění, Zuzana teď funguje s vlastním kanálem zuzkalight.

 • Eva

  Já taky všechny zdravím!:o))) Cvičení, které Zuzka provozuje, vypadá naprosto SUPER!!! A jak je na ní vidět, je i účinné!:o) O BodyRock.Tv jsem se dozvěděla jen před pár dny a jsem naprosto nadšená! Jen jsem se chtěla zeptat, jestli neexistuje nějaké instruktážní DVD s těmi cviky, třeba od začátečníků, až po pokročilé? To by mě, věčného začátečníka, donutilo cvičit a přestat se vymlouvat!:ooo)

 • Pett

  Ahoj všem, moc děkuji za článek..i já jsem členkou Bodyrockers. Miluji pohyb a dokonce jsem závodně sportovala, ale jakmile jsem objevila stránku Zuzky a Freddyho už nevěřím, že něco jiného na formování postavy funguje více.. mně stačí, když během svého pravidelného cvičení přidám dva dny s nimi a moje postava se raduje. Je to fakt super a všem doporučuji.. a hlavně pokud vás něco trápí a nevíte si rady, ostatní bodyrockers pomůžou..věřte!
  Super a ještě jednou díky za článek

 • Pája

  Až já se jednou dokopu k tomu podle ní cvičit.. tak to bude velký 8-) né sranda.. teď mě docela motivují ty fotky lidí před a po… musím se k tomu cvičení dokopat konečně..

 • Kámoška.cz

  Milu, za překlepy se omlouvám, ale celý text se musel doplnit o diakritiku, protože Zuzka nemá českou klávesnici. To byl pro mě kámen úrazu :-) . Nyní už je snad počet chyb minimalizován. Díky za upozornění a pečlivé čtení.

 • milu

  Opravte si prosím to kvantum překlepů! Přečetli jste si to po sobě?