Kámoška si tentokrát pro tebe připravila zajímavý rozhovor s další velkou sporťándou – kiterkou, kterou je Veronika Holubová. Její sportovní talent jí vynesl již tři ocenění, která jí právem náleží. Verča se věnuje několika sportům a adrenalin je skoro jako její dvojče. Mnozí kluci jí její talent i úspěchy závidí. Holkám je zase sympatické její odhodlání jít do tohoto sportu a obdivují její super postavu, kterou si sportem skvěle vyrýsovala.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Teď momentálně si nedokážu představit, že bych kiteboardigu nechala. Letošní sezónu do toho zatím šlapu nejvíc, co jsem kdy mohla.

Nedokážu si představit, že bych kiteboardigu nechala. Letošní sezónu do toho zatím šlapu nejvíc, co jsem kdy mohla.

1)Ahoj Verčo, nejdříve bych ti chtěla poděkovat za tvou ochotu a čas, který věnuješ tomuto rozhovoru. Nebudu zdržovat a rovnou přejdu k otázkám. Nejdříve bych tě chtěla požádat, zda by ses čtenářkám představila, aby věděly, kolikpak ti je let, jaké jsou tvé záliby, jaká jsi a podobně.

Ahoj, jmenuji se Veronika Holubová, je mi 26 let a ke sportu mě vedli rodiče už od dětství. Závodně jsem plavala, tancovala akrobatický rokenrol a nedávno jsem se dostala ke kiteboardingu. Ráda jezdím na snowboardu, proto jsem se v zimě začala věnovat i snowkitingu. Mám ráda sport, adrenalin a zvířata.

2) Máš v sobě sportovního ducha a věnuješ se několika sportům. Měla jsi chuť věnovat se sportům už odmalička nebo to přišlo až postupem času? Kde jsi vlastně přišla ke kiteboardingu a co tě na něm nejvíce lákalo a nyní baví?

Moji rodiče sportovali celý život a proto i mě vedli ke sportu od útlého dětství. Kite jsem poprvé viděla na dovolené s rodiči, hned mě okouzlil, ale protože to bylo finančně náročné nemohla jsem si to dovolit. Po nějaké době přítel koupil vybavení a já se naučila jezdit. Rok na to jsem dostala nabídku od kiteboarding.cz a ty mě do teď sponzorují přes kitové vybavení. Lákala mě jízda na vodě, protože windsurfing mě nebavil a teď si užívám nejen jízdu, ale i skoky a freestyle.

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

3) Dokážeš si představit, že bys tohoto sportu nechala a pustila se do jiného nebo máš dojem, že tě kiteboarding jen tak nepustí? Jak dlouho se tomuto sportu vlastně věnuješ? Když se na to podíváš z obou stran, mohla bys nám prozradit, co ti tohle sportování v životě přineslo a naopak sebralo – pokud něco takového je?

Teď momentálně si nedokážu představit, že bych kiteboardigu nechala. Letošní sezónu do toho zatím šlapu nejvíc co jsem kdy mohla a to se samozřejmě odrazilo na mém ježdění, takže chuť jezdit je větší a větší. Na vodě jezdím 3 roky, ale před 4l ety jsem poprvé držela kita v ruce. Tento sport mi zatím přinesl jen kladné věci. Jediné čeho jsem se kvůli kiteboardingu vzdala je akrobatického rokenrolu, kterému jsem se věnovala přes 14 let.

4)Získala si dohromady tři ocenění. Mohla bys nám prozradit, kdy a kde sis vybojovala oficiální úspěch? Jak na to reagovali tví známí, rodiče a přátelé?

U nás v Čechách se zatím moc holek kiteboardingu nevěnuje a když, tak nejezdí na soutěže, které se u nás pořádají. Takže závody, kterých jsem se zúčastnila, nebylo zase až tak těžké vyhrát, protože nás bylo pár. Během posledních let však množství i úroveň holek roste hodně rychle nahoru, takže se už teď těším na další pořádné závody, kde nás holek snad bude více. Jediné čeho si hodně vážím je 3. místo z Lipno Snowkiting Session 2010 Race. Byly jsme jen dvě holky a proto se rozhodlo, že budeme soutěžit s klukama a tam byla konkurence veliká. Blízcí přátelé a rodina jsou samozřejmě pyšní a hodně mě podporují.

5) Když jsme u těch lidí, kteří jsou okolo tebe. Setkala ses někdy s tím, že by ti v okolí tvé úspěchy záviděli a dávali ti to jasně najevo nebo spíše převažuje nadšení a plná podpora? Jak vidí tvé úspěchy muži okolo? Setkala ses u nich někdy s tím, že by přišli, poklepali ti na záda a pověděli ti, že jsi opravdu v tomhle sportu dobrá? Nebo je dost těžké získat si mezi nimi své místo?

Tak určitě se vždycky najde člověk, který závidí a nepřeje, ale zatím jsem se nesetkala s někým, kdo by mi to řekl přímo do očí. Spíše se dozvíte od jiných, co o vás kde kdo povídá, ale to je asi všude stejné. Co se týče podpory tak tu mám obrovskou od přítele a rodiny, protože to je finančně náročný sport a i když mám hodně dobrých sponzorů, závodit v zahraničí není vůbec snadné.

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

6) Dále bych tě chtěla vyzpovídat na téma soukromý život. Jak vlastně tvůj soukromý život vypadá a kolik ti tenhle sport zabírá času? Dáváš mu plnou přednost nebo dokážeš sport a zbylé věci ze soukromého života rozdělit na půl? Myslíš si, že aktivní sportování může negativně zasáhnout do soukromého života?

Kiteboarding zabírá hodně času, protože se pořád honíme někde za větrem, takže veškerý svůj volný čas plánujeme podle větru. S normální prací a měsícem dovolené se to určitě spojit nedá, proto pracuji na částečný úvazek a ještě ve školství kde jsou prázdniny, ale to se samozřejmě odrazí zase na financích a v tom mi pomáhají sponzoři – kiteboarding.cz, kite-kurzy.cz, MeatFly, 69Slam a samozřejmě přítel a rodina. Bez této podpory by to nešlo. Naštěstí mám přítele, který je do kiteboardingu zapálený stejně jako já, takže nemusím řešit jestli někam pojedu nebo ne. Prostě jedeme spolu :-) .

7) Někdy mohou nastat spory ve vztahu, kdy jeden je aktivním sportovcem a druhý k němu nemá žádný vztah. Proto se většinou dávají dohromady stejné nátury, které sportu fandí a navzájem se doplňují. Proto bych se chtěla zeptat, zda si dokážeš představit, že by tvým partnerem byl někdo, kdo sportu absolutně neholduje, možná spíše pasivně? Vyžaduješ od partnera větší náklonnost ke sportu?

Tak to určitě, nedovedu si představit život s partnerem, který má záporný vztah ke sportu, asi bychom neměli o čem mluvit.

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

Veronika Holubová - 69Slam

8 ) Rozhovor se pomalu chýlí ke konci, a proto bych s tebou ještě ráda probrala tvé členství v týmu 69Slam. Mohla bys nám popsat, jaké cesty tě přivedly do týmu 69Slam a jaké to vlastně je, být v týmu sportovních profíků? Co členství v tomto týmu sportovcům přináší?

69Slam je původně surfařská značka, dělají hodně pěkných a sexy věcí, ale hlavně i kvalitních a funkčních. Je to veliká podpora co se týče oblečení na letní sezónu, nemusím řešit, co si kde koupím a v tom mě letos 69Slam hodně pomohl. Je to příjemné být v tomto týmu mladých sportovců, kde se nachází další z mých kiteboardingových kamarádů.

9) V předposlední otázce bych tě chtěla vyzpovídat na téma budoucnost. Jaké jsou tvé plány do budoucna, ať už z oblasti soukromého nebo sportovního života? Máš nějaký cíl, kterého bys chtěla dosáhnout?

Určitě bych se chtěla umístit v zahraničí, možná se mi to nepodaří v kiteboardnigu, ale vše mi jde lépe na sněhu (snowkitingu) a proto bych se chtěla letos v zimě zúčastnit všech světových soutěží. A plány do budoucna zatím jen kitovat, kitovat a kitovat.

10) Na závěr bych se tě ještě chtěla zeptat, co bys vzkázala čtenářkám a jakým způsobem bys je motivovala, aby se pustily také do nějakého zajímavého sportu? Děkuji ti za příjemný rozhovor plný otázek. Přeji ti hezký den a další várku úspěchů.

Hlavně ať neřeší, jestli je to sport jen pro kluky nebo není! Chceš to vyzkoušet tak neseď doma a pojď do toho :-) , neznám lepší pocit, než se prohánět na vodní hladině s drakem nad hlavou. Kiteboarding není jen krásný sport, je to životní styl, který když tě chytne, tak už tě nepustí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář