Kámoška ti přináší velmi zajímavý rozhovor s Pavlou Novotnou, která se nějakou dobu věnuje kitesurfingu a ostatní, mnohdy adrenalinové, sporty jí taktéž nejsou cizí. Svou šikovností v kitesurfingu hravě konkuruje klukům, kteří jí její výsledky mohou s pláčem závidět. Mimo to je členkou týmu 69Slam, který podporuje profesionály z různých sportovních odvětví. Chceš se o Pavle dozvědět víc? Přečti si následující rozhovor.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

V adrenalinových a extrémních sportech jsou kluci vždy lepší. Nevím proč to tak je, ale prostě to tak je.

V adrenalinových a extrémních sportech jsou kluci vždy lepší. Nevím proč to tak je, ale prostě to tak je.

1) Ahoj Pavlo, nejdříve bych ti chtěla poděkovat za tvůj čas a ochotu zodpovědět mi několik otázek. Nebudu zdržovat a rovnou přejdu k otázkám. Patříš mezi talentované kiterky, což se zas tak často u holek nevidí. Přeci jen je kitesurfing náročnější sport, který nemusí mnoho žen zvládat. Jak si se k tomuto sportu vlastně dostala? Byl to tvůj sen nebo náhoda? A jak dlouho tento sport provozuješ?

Ahoj holky! Super, že jste mě zastihly, před chvíli jsem přišla z vody. Dneska byl ten vítr poryvový a hodně silný, přeci jenom to bylo super. K tomuto úžasnému sportu jsem se dostala přes moje rodiče, který tento sport dělají už dlouho. Snad už 8 let. Já jsem začala před 5 lety, když mi bylo 14. Naučili mě to rodiče, kteří to potom naučili i mého malého brášku. Po těch pár letech co jezdíme, oba dva začínáme pomalu jezdit na profesionální úrovni a začínáme závodit. Jsme tváří pro různé značky, které nás sponzorují. Byl to můj sen nebo náhoda? To opravdu nevím, ale možnost kitovat, je opravdu něco okouzlujícího.

2) Jak na tvé úspěchy reagují rodiče, tví známí, kamarádi a další? Fandí ti a obdivují tě? A co takhle kluci, nezávidí ti tvé úspěchy?

Rodiče na mé úspěchy reagují vždy pozitivně. Jsou moji oporou a hodně mi pomáhají. Největší trenér a kamarád je však můj mladší bratr, s kterým nejradši trénuji. Trénuji taky s hodně kamarády ze zahraničí, navzájem se hecujeme, to pak jde hned lépe. Zároveň moji kamarádi doma mi fandí a povzbuzují a doufají, že to někam jednou dotáhnu, když už s nimi netrávím tolik času. Jediný kdo mi nefandí a neobdivuje je moje škola. Jako vrcholový sportovec jsem si asi nevybrala tu správnou. Příští rok maturuji a měním zároveň školu. Studovat a závodně kitovat je opravdu náročné.

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

3) Když jsme u těch kluků. Bylo za tu dobu někdy složité prosadit se mezi kluky? Přeci jen neustále funguje to (a často nepravdivě), že kluci považují holky za slabší, tudíž jim moc šancí nedávají a s některými věcmi si podle nich nedokážou poradit. Bylo to tak i u tebe nebo jsi naopak od nich získala obdiv a podporu?

V adrenalinových a extrémních sportech jsou kluci vždy lepší. Nevím proč to tak je, ale prostě to tak je. V kitesurfingu se my holky od kluků učíme rádi a oni nám vždy poradí. Kluci jsou o hodně napřed než my. Obdiv od nich taky získáváme, holka na vodě se jen tak nevidí, takže jsou rádi, když se někdy nějaká ukáže. A ještě více když na vodě dává.

4) Ještě než odejdu od klučičího tématu, chtěla bych se tě zeptat, zda máš přítele nesportovce nebo je z „oboru“ a věnuje se stejnému, či podobnému sportu?

Momentálně přítele nemám, ale většina mých ex-boyfriendů jsou kiteři. Mít kluka doma, nebo někoho kdo nekituje se pro mne opravdu nevyplatí. Zaprvé bych si s ním nerozuměla a za druhé bychom se skoro vůbec neviděli.

5) Dále bych tě chtěla poprosit, zda bys mohla povědět čtenářkám, co kitesurfing vlastně obnáší a čím je dobré zlepšovat si fyzičku, abys tento sport zvládla? Čím je potřeba se na tento sport vybavit a na kolik kaček to přibližně vyjde?

Tak já doufám, že všichni víte, co to vlastně kitesurfing je. Kitesurfing se provozuje na vodě, jsi poháněn drakem, a jezdíš po vodě s prknem. Je to oblíbené hlavně tam, kde je teplo a větrno. Tento sport se stává víc a víc populární. Začátky jsou někdy těžké, když už však umíte třeba jezdit na skatu nebo snowboardu, půjde vám to určitě rychleji. Fyzička je u tohoto sportu taky velmi důležitá. Tento sport se nezdá, ale je velmi namáhavý. No a čím je potřeba se na tento sport vybavit? Potřebujete kite, board, bar, trapéz, neoprén a chuť se to naučit.

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

Pavla Novotná - 69Slam Team

6) Zajímalo by mě, kolik času věnuješ na zlepšování fyzičky i kitesurfingu? Stíháš i ostatní věci kolem?

Jak už jsem říkala, fyzička je u tohoto sportu velmi důležitá. Snažím se běhat často, většinou kolem 40 -60 minut. V zimě také chodím do posilovny. S rodinou často jezdíme na kola, lézt a dělat různé další sporty. Zároveň kitesurfing je velmi náročný sport na čas. Momentálně trénuji v Řecku. Kituji tak 2 x denně, a k tomu se snažím přidat ještě jeden trénink na fyzičku. Někdy nevyzbyde čas, ale je to potřeba. Také nemám moc čas na party. Když už jdu na nějakou, musí to stát opravdu za to. Škola mi taky bere hodně času.

7) Mohla by si nějak shrnout, co ti tento sport dává a co naopak bere? Přeci jen skoro všechno, ačkoliv je to zábava, může přinášet určitou oběť.

Tento sport mi bere a naopak dává hodně. Zaprvé je to finančně náročný sport, za druhé velmi časově náročný a za třetí je to sport, který začnete dělat a už nemůžete přestat, takže dá se říct návykový. Přes kitesurfing jsem se seznámila s tolika novými lidmi, že ani nevěřím vlastním očím. Mám kamarády po celém světě, a to se hned vyplatí. S kitesurfingem se také dostanu na taková místa, na které bych se normálně nedostala. Někdy se mi zdá že to není sport, je to spíš způsob života, kterým momentálně žiju.

8 ) Jsi členkou týmu 69Slam. Jak dlouho navzájem spolupracujete a jaká je v týmu atmosféra?

Ano, jsem členkou 69Slam teamu, a jsem opravdu ráda, že mám tu čest tam být. Jejich úžasné plavky a spodní prádlo nemůžu spustit z očí. Spolupracujeme spolu už 1 rok a zatím to jsem spokojena jak já, tak i snad prodejce. Jinak náš 69Slam kite team se rozrůstá a to je jen dobře.

9) Má předposlední otázka zní, jaké máš sny do budoucna? Co by sis v budoucnu přála, aby se ti splnilo a čeho bys chtěla dosáhnout?

Mé plány do budoucna. Toť jedna velká otázka. Můj hlavní plán na příští školní rok je dodělat střední školu a maturitu na gymnáziu. No a potom příští rok chci začít závodit ještě více, než jsem závodila letos. Tento podzim chci především trénovat. Příští rok bych chtěla začít objíždět světový pohár, snad k tomu nemám tak daleko a přání se mi brzo splní. Uvidíme. Rozhodně se chci s kitesurfingem podívát na ty krásná místa, na kterých jsem ještě nebyla. Myslím, že jsem si vybrala krásný sport.

10) Na závěr bych na tebe měla ještě jednu otázečku. Co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz, které například přemýšlí o nějakém adrenalinovém sportu, vzkázat? Děkuji ti za příjemný rozhovor a přeji ti hezký den.

Rozhodně by ty holky, které jsou aspoň trochu akční neměli sedět doma na zadku a měli by něco zkusit. Jak snowboard, skate nebo třeba i kite. Adrenalinové sporty nejsou jenom pro kluky, a začínat s holkama to je ještě lepší. Já osobně jezdím radši s holkama. Hecujeme se více a jde mi to hned lépe. Zároveň je tady jedna velká výhoda holky, kitesurfing dělají převážně kluci, a pěkní kluci! Toto léto pořádám svůj první freestyle camp, kde budu učit holky skákat. Ale na podzim a do budoucna plánuji i kite campy pro holky, které chtějí s kitem začít. Kdyby některá z vás měla zájem, nebo chtěla s něčím poradit, stačí mi napsat na paula.novotna@gmail.com, budu se snažit co nejdříve odpovědět. Děkuji za rozhovor a holky, ať nás je na vodě více!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář