Přináším ti rozhovor s modelem a finalistou známým z jedné z nejsledovanější televizní reality show. Změní tě dle tvých snů a možná ti nakonec namíchá i nějaký drink.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Karel Frýd alias Plyšák je profesionální osobní fitness trenér, trenér závěsných systémů TRX a sportovní masér. Proslavil se soutěží Big Brother. Poté se vrhnul na barmanství, díky němuž poznal skvělé lidi. U práce s lidmi zůstal a momentálně se oddaně věnuje svým klientům i svému tělu.

Karel Frýd

Pronásleduje mě dodnes

1) Ahoj Karle, předem ti děkuji, že jsi souhlasil s rozhovorem. Můžeš se nám ve stručnosti představit?

Ahoj, moc děkuji za zájem. Mé jméno je Karel Frýd, je mi 29 let a přesně před 9 lety jsem se zúčastnil první reality show u nás. Momentálně se živím jako profesionální osobní fitness trenér v nově otevřeném fitness Victory na Praze 4.

2) Všichni tě znají díky soutěžení v televizní reality show Big Brother, kde jsi získal přezdívku Plyšák. Jak na toto období vzpomínáš a smířil ses s tímto oslovením?

No, kdybych si vybíral přezdívku, určitě bych si nevymyslel takovou, která mě pronásleduje dodnes. Já vlastně ani nevím, kdo jí vymyslel, ale určitě to má na svědomí Leoš Mareš, který to celé moderoval (smích). Přezdívka se celkem chytla a setkávám se s ní dost často. I když teď už jsem takový vypelichaný plyšák.

Karel Frýd

Já se jen snažím udržovat

3) Od působení v reality show je to již pár let, v obličeji jsi pořád stejně hezký, ale nyní se navíc pyšníš hezkým vypracovaným tělem. Tvou vášní bylo barmanství. Jak ses dostal k profesi fitness trenéra?

Přesně tak, je to už neuvěřitelných 9 let. Věř mi, že zdání klame. Každý stárne, i já, a o to víc se musíme zaměřit na své tělo, víc na sobě pracovat a věnovat nějaký ten čas sami sobě. Co se týče baru a barmanství, to je jedna velká kapitola, na kterou mile rád vzpomínám. Nejenže jsem poznal hodně nových kamarádů, ale i získal dost kontaktů, co se vždycky hodí. V baru jsem se pohyboval krásných 11 let. Začínal jsem v kavárně a postupně se vypracoval v nejlepších barech v Praze (PosteL Showbar, Mazaný Králíček, Havana Club, Celnice, Zlatý Strom, K.U. bar). Za tuto šanci děkuji! Nic není navěky a já chtěl dokázat něco víc. Vždycky jsem byl sportovně založený a cvičení jsem miloval a miluji! Je to můj relax od všeho a do posilovny chodím odpočívat a čistit si hlavu. Rozhodl jsem se, že si udělám rekvalifikační kurz fitness trenéra a budu pomáhat lidem, kteří se chtějí změnit. Lidi si zaslouží, aby vypadali podle svého snu, a já jsem jim k dispozici.

Karel Frýd

4) Stojí tě hodně námahy a úsilí vypadat tak skvěle? Co vše pro to musíš dělat? A jak často cvičíš?

Nevím, co na to říct. Moc děkuji. Myslím si ale, že žádný člověk není nikdy se sebou úplně spokojen. Já se jen snažím udržovat a být ve formě. Trenér má působit na klienty, že ví, co dělá a o čem mluví. Má postava mi pomáhá oslovovat nové a nové klienty, kterým pomáhám s jejich cílem. Udržuji se ve formě jak běháním, tak hlavně zdravou stravou, což je základ celého pohledu na problematiku člověka. Všichni si myslí, že stačí jen chodit do posiloven a výsledek přijde sám. Bohužel musíte obětovat více než jen jít na pár strojů.

Karel Frýd

5) Prozraď nám, zda dbáš jako správný odborník na zdravou pravidelnou stravu?

Snažím se jíst tak, aby bylo mé jídlo a denní dávka vyvážená v tom smyslu, ve které fázi přípravy a tréninku zrovna jsem. Ale každopádně nikdy nepohrdnu kvalitním biftečkem. Možná je to divné, ale nekouřím a nepiji alkohol, takže to doháním kvalitním jídlem.

6) Odhalíš čtenářkám nejúčinnější cviky na problémové partie?

Jó, to by chtěl vědět každý. V práci se specializuji na problémové partie u žen a to jsou: spodní část bříška, vnitřní a vnější strany stehen, zadeček a zpevňující cviky na ruce a povislou kůži. Rád vás přivítám ve svém týmu a pomůžu vám. Na FB Karel Frýd – osobní fitness trenér jsou všechny mé dosažené výsledky.

Karel Frýd

Nikdy se nepodceňujte

7) Máš nějaké oblíbené motto, které tě posouvá dál a výš?

Trénuj jako zvíře, chovej se jako gentleman! Toto motto vždy používám.

8) Vím o tobě, že se rád fotíš, je ti poctou stát modelem. Dobíjíš si tím baterky?

Modeling beru jako zábavu. Nejsem nervózní, protože focení je součástí mého života. Když mě někdo osloví, že by mě chtěl fotit, buď za účelem reklamy, nebo portfolia, nikdy neřeknu ne. Alespoň mám nové fotky pro rodiče (smích).

Karel Frýd

9) Kde tě mohou čtenářky vyhledat a nechat si odborně poradit za účelem redukce hmotnosti a zpevňování?

Momentálně přestupuji do nového fitness Victory na Praze 4, kam vás všechny samozřejmě zvu!

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěl čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Holky, nikdy se nepodceňujte! Všechny máte na to být tou, kterou chcete být! Rád vám poradím ohledně problémových partií.

(Fotografie: Robert Vano, Iva Haj, Václav Širc)

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář