Dokážete si představit, jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci stydkých pysků? Podívejte se na zajímavé informace!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Operace stydkých pysků je v posledních letech velice žádaná operace. Pomáhá ženám zlepšit komfort v intimní oblasti. Má svůj estetický i praktický význam. Po labioplastice se může bez obav ukázat v těsnějším prádle, má větší pohodlí při sportu. Bylo prokázáno, že spokojenost po operaci stydkých pysků má význam pro celkové sebevědomí ženy.

Jednou z důležitých otázek, které se při plánování operace věnujeme, je předpokládaný pooperační průběh a ošetřování. Přestože je labioplastika rozsahem výkon spíše malý, kvalitní péče v pooperačním období je pro správné zhojení velmi důležitá. Je samozřejmě možné postupovat různě s podobným výsledkem. V prvních dnech je důležité sledovat několik bodů.

Doporučený režim a medikace

Především snaha o zmenšení otoku, který je přítomen vždy a může svým rozsahem dosti překvapit. Doporučujeme použít chladící polštářek, v prvních 24 hodinách klidně jednou za 2-3 hodiny oblast prochladit vždy na 15-20 minut. Ochlazení má také analgetický efekt. V dalších dnech má chlazení již menší význam, je vhodné ho použít při pocitu napětí nebo bolesti. Otok se po prvních dnech rychle zmenšuje, zcela ale zmizí až po několika týdnech.

Bolest nebývá větším problémem. Nejhorší bývá první noc. Dá se ale dobře zvládnout běžnými analgetiky (například. Brufen, Ibalgin) a pravidelným chlazením.

Vlastní jizvičky je potřeba udržovat v čistotě a suchu. Vhodný je oplach slabě růžovým roztokem hypermanganu alespoň 3x denně. Po oplachu se osvědčilo vysušit oblast vlažný proudem vzduchu z fénu nebo nechat oschnout volně na vzduchu. Po zaschnutí nanesete tenkou vrstvu desinfekční mast. Vhodná je například mast s Betadinem, v pozdější době gel s dubovou kůrou.

Operovanou oblast je potřeba chránit před mechanickým poškozením, nejlépe lékařským čtverci. Jizvy jsou pevně zhojené až po několika týdnech. Proto nedoporučujeme ani otírat toaletním papírem, jen sušit přikládáním složeného papíru. Nevětší riziko horšího hojení je na vnitřní straně obou malých stydkých pysků, kde je prostředí normálně vlhké. Proto doporučujeme vkládat opatrně mezi malé pysky suchý čtverec nebo malý lékařský tampon, cca ještě 14 dní po výkonu.

Další faktory

Při hojení také hraje roli použitá technika labioplastické operace. Nejlépe se hojí lineární resekce. Při složitější modelaci je samozřejmě i nutná pooperační péče náročnější. V některých případech ponecháváme močový katetr na 24 hodin tak, aby byla rána v klidu se správně přiloženým aseptickým obvazem.

Stehy používáme ve většině případu vstřebatelná, takže není nutné je odstraňovat.

Návrat ke sportovním aktivitám a styku není vhodné uspěchat. Rozhodně nedoporučujeme začít dříve než za 6 týdnů.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář