Prázdniny se nezadržitelně blíží ke svému konci. Opět začne období nepříjemného brzkého vstávání. Máš i ty problém po ranním budíčku začít fungovat? Nakopni se teplou vodou s citrónem a uvidíš, že má i další jiné výhody.

avatar

Tereza Čistecká
Miluju hudbu, psaní a květiny. Inspiraci hledám v zajímavých lidech.

Ranní vstávání se blíží, nakopni se po ránu!

Tajný recept

Cítíš se hned po ránu unavená a vyšťavená? Nic se ti nechce dělat a nemáš náladu? Změň to! A začni svůj den jinak! Stačí jenom teplá voda a půlka čerstvého citrónu. Voda by měla být teplá, ne horká. Citrón použij čerstvý, nahradit ho koncentrátem fakt nejde! Připrav si ještě nějakou větší skleničku, ideálně půllitr, vymačkej citrón do vody a je to!

Proč teplá voda?

Používá se teplá nebo spíše vlažná voda. Po ránu tak tvoje tělo nedostane ledový kopanec, který se dokáže vyrovnat i stresové situaci. Organismus se bude probouzet hezky pomalu, tak jak je to pro něj přirozené. Tímto malým zázrakem ve skleničce můžeš snadno nahradit ranní čaj nebo kávu. Budeš se cítit jako znovuzrozená! Citrónová voda má nejméně deset účinků, které prospějí tvému tělu. Po pár sklenicích a prvních změnách se staneš na drinku doslova závislá.

Deset důvodů, proč pít teplou citrónovou vodu

1. Zvýšíš si příjem tolik potřebného vitaminu C.
2. Nápoj pomáhá pročišťovat střeva a pomáhá tělu vstřebávat důležité látky z potravin. Díky tomu nedochází k pocitu hladu.
3. Citrón pomáhá při hubnutí tím, že nastartuje metabolismus a napomáhá shazovat přebytečné kilogramy.
4. Má dezinfekční účinky a řeší problémy s pletí.
5. Mírní bolest zubů a pomáhá zastavit krvácení dásní.
6. Má protizánětlivé účinky.
7. Klidní žaludek, má vliv na funkci jater a zažívání.
8. Citrón působí proti vysokému krevnímu tlaku.
9. Vylučuje z těla toxiny a bakterie – čistí krev a pozitivně působí na močové cesty.
10. Ačkoliv je citrón kyselý, na tělo působí zásaditě. Srovnává pH organismu a nedochází tak k překyselení.

Citrónová voda je IN!

Citrónová voda teď letí. Pozitivní účinky tohoto „elixíru“ opěvují i známé osobnosti. Například Simona Krainová si své ráno bez teplé citrónové vody nedokáže snad ani představit. A co ty? Zkusíš začít svůj den jinak? Skoro nic to nestojí a je to naprosto úžasné!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář