Dovedeš si představit, že úplně přestaneš jíst a díky tomu bude tvůj život šťastnější? Příběh programátora z Atlanty tě možná přesvědčí, že je to možné.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Jídlo jako starost

Jídlo není pro lidi jen palivo, ale i koníček. Vždyť hledání nových receptů, objevování zajímavých ingrediencí, večeře v restauraci s přítelem… to vše a mnoho dalšího patří k radostem, jenž jsou s jídlem spojené. Právě to je ten důvod, proč jsou diety tak otravné. Programátor Rob Rhinehart (24) z Atlanty se rozhodl, že již nechce ztrácet s jídlem čas a přestal úplně jíst!

Rob se vzdal jídla a nahradil ho speciálním nápojem.
Rob se vzdal jídla a nahradil ho speciálním nápojem.
zdroj: vice.com

Je možné přežít bez jídla?

Rob už šest týdnů přežívá jen díky speciálnímu nápoji, který sám vynalezl a nazval ho Soylent. Tento nápoj obsahuje absolutně všechny živiny, ale jen třetinu kalorií. To vše bez umělých přísad a hormonů. Nová dieta je výsledkem touhy Roba, aby byl maximálně produktivní a zároveň utrácel co nejméně za jídlo. Vynálezu nápoje předcházelo studování mnoho knih, ze kterých se Rob dozvěděl, co jeho tělo potřebuje.

Za složením nápoje Soylent stojí hodiny studia toho, jak lidské tělo funguje.
Za složením nápoje Soylent stojí hodiny studia toho, jak lidské tělo funguje.
zdroj: vice.com

Prapodivná chuť nápoje

Jak vlastně chutná Soylent? Podle slov jeho vynálezce opravdu skvěle, jeho chuť je sladká a po strávení připomíná velmi šťavnaté a vydatné jídlo. Robovi stačí posnídat jednu sklenici a ihned se cítí sytý, odpoledne, kdy ho zase popadne hlad, vypije další a funguje celý zbytek dne.

Programátor vynalezl zázračně nechutnou dietu bez jídla
Sladký mix všech možnách živin je hodně vydatný, ale i tak dietní.
zdroj: vice.com

Překvapivě dobré výsledky diety

Po šesti týdnech pozoruje Rob opravdu velké změny. Podle jeho slov má mnohem lepší pleť, bělejší zuby, běhá rychleji, má vice energie a nižší cholesterol. Co je velkým překvapením, že si údajně i mnohem víc vychutnává hudbu, umění a vše ostatní, co mu svět nabízí. A jak dlouho chce Soylent pít? Momentálně s tím nemá problém, avšak přiznává, že pokud se v jeho životě objeví přítelkyně, klidně některé dny v týnu přesedlá zpět na normální jídlo.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

Komentáře nejsou povoleny.