Tanga jsou sexy kouskem v oblasti spodního prádla. Přinášejí několik svých výhod, mezi které patří poměrná neviditelnost pod oblečením a také velká přízeň u mužů. Na druhé straně i ony mají několik svých negativních stránek, mezi které patří i větší výskyt ženských problémů. Proč se tedy tangám raději vyhýbat?

avatar

Lucie Dneboská
Módní inspirace a styl

Jsou velmi rozšířené a populární, pro kluky jsou doopravdy sexy a snad každé z nás žen je čas od času nosí - tanga!

Jsou velmi rozšířené a populární, pro kluky jsou doopravdy sexy a snad každé z nás žen je čas od času nosí - tanga!

Nenápadné nebezpečí

Mohlo by se zdát, že pár šnůrek a kousek látky nepředstavuje žádné nebezpečí. Přitom právě tanga mají na svědomí různé typy ženských zánětů – nejčastěji mykózy – i zánětů močových cest. I samotní gynekologové a urologové jinak oblíbená tanga nedoporučují, protože právě ženy, které nosí tanga opravdu často, přicházejí s nepříjemnými problémy, které je nutné léčit. A proč právě tanga tyto obtíže vyvolávají? Na vině je především těsnost, kterou tanga bohužel přinášejí. Intimní místa tak kvůli nim nemohou dostatečně „dýchat“ a následně dochází k zánětům. Dalším problémem je i neprodyšný materiál zejména krajka. Ta je sice sexy, ale bohužel v tomhle smyslu přináší obtíže, které ženy donutí navštívit lékaře. Dalším a velkým problémem je šnůrka u tang, která funguje jako přenašeč bakterií. Pochva a řitní otvor se nachází v těsné blízkosti. Různé viry a bakterie se tak prostřednictvím šnůrky mohou přenést z řitního otvoru k pochvě, kde páchají neplechu. Další nebezpečnou kombinací jsou tanga a sportování. Při sportování dochází k větší produkci potu a v intimních partiích se začne vytvářet vlhké prostředí, které je pro různé bakterie tím pravým místem k životu. Stejně jako pochva jsou ohroženy i močové cesty kam tanga taktéž mohou přenést bakterie.

Opakované problémy za to nestojí

Tanga mohou způsobit jednorázové problémy, kterých se díky léčbě zbavíš. Ovšem pokud neučiníš určitá opatření a budeš dál tanga preferovat, může dojít k opakovaným kvasinkovým ale i jiným zánětům nebo k chronickému onemocnění. Což za ten pocit „být sexy“ zajisté nestojí.

Dej přednost jiným typům spodního prádla

Je vhodné myslet na své zdraví a pro jistotu se vyhnout nebezpečí, která tanga představují. Zajisté nevadí, když si je na sebe vezmeš opravdu občas, ale každodennímu nebo velmi častému nošení se vyhni. Raději si vybírej jiné prodyšné spodní prádlo – nejlépe bavlněné. Rovněž se vyhýbej i umělým materiálům, které mohou nepříjemné záněty podpořit. Sice tanga jsou krásná, ale i sexy kraťásky nebo zajímavé klasické kalhotky mohou být pro muže lákavé.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Keko33

  Jednej mojej bývalej koelgyni asi infekcie a podobné veci neprekážajú, keď t-čka jej trčali spod teplákov. Vyzerala ako ku**a, s prepáčením

 • Wendy

  Tanga nosím jen když je akce nebo jdu za kámošem apod. Osobně je moc nenosím, připadají mi sexy, ale mít je na sobě celý den? To když už tak normální kalhotky ;-) :-D A když mám kramy je to o to víc na p…. :-D :-P

 • Lucka

  Pročpak se ti zdá tento článek ubohý? Ano, latex je neprodyšný, protože patří k syntetickým materiálům, o kterých je v článku řeč :) . Tudíž většina umělých materiálů neprodyšná je a to sebou nese několik nepříjemností.

 • LoLek

  už tyhle články opravdu nepište je to ubohé. Jedině kdyby měly na sobě latex pak se dá mluvit o neprodyšnosti. Ostatní látky propustí myslím že všechno né holky ? :D