Dosud jsi nevěděla o Světovém dni dárcovství krve? Světová zdravotnická organizace se rozhodla zvýšit povědomí lidí ohledně dárcovství krve a také poděkovat všem dárcům krve, proto v roce 2003 vyhlásila 14.6. Světovým dnem dárcovství krve.

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Přidej se taky ke Světovému dni dárcovství krve

Proč je dárcovství tak důležité?

Nejbezpečnější cestou, jak krev získat, je přes pravidelné dobrovolné a bezpříspěvkové dárce krve, jejichž krev se testuje na různá onemocnění. Víš, že pouze 60 zemí na celém světě je opravdu soběstačných, co se týče zásob krve? Česká republika bohužel na listu takových zemí nefiguruje. Naopak, starší dárci nám odcházejí do důchodu nebo z jiných zdravotních důvodů už krev darovat nemohou, a mladých dárců je každým rokem méně.

Nominace, která pomůže

Co takhle proto namísto nominování 3 přátel na pivo na ex na Facebooku je budeš nominovat dárcovství krve? Sice nedostaneš basu piva, ale pomůžeš někomu zachránit život. Navíc, teď v rámci kampaně Umět žít znamená umět darovat dostaneš za darování krve designovou náplast Nexcare jako symbol pro nové dárce krve. Dále dostaneš také informační leták se slevami a kuponem na vyzvednutí lístku do partnerských kulturních institucí a odznak ve tvaru designové náplasti. Projekt Umět žít znamená umět darovat bude završen právě na 14.6., takže pořád máš šanci se zapojit a oslavit letošní Světový den dárcovství krve!

Přidáš se?

Pokud chceš i ty podpořit dobrou věc a krev darovat, stačí přijít do transfúzních stanic v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích, Olomouci nebo Hradci Králové, které jsou do projektu zapojené a kde ti zdravotnický personál sdělí všechny podrobnosti. Pro více informací o projektu Umět žít znamená umět darovat se podívej na: www.nexcaregive.cz.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář