Donutit se cvičit je pro některé celoživotní mizérie. Ale může to být i zábava. Pokud chceš i ty hubnout příjemnou cestou, co zkusit třeba břišní tance? A kdo by nechtěl tančit jako Shakira?!

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Při břišních tancích si můžete užívat a zároveň hubnout

Hubneme s dobrou náladou

Profesionálové doporučují ke zdravému hubnutí minimálně 150 minut týdně cvičení. Jako nejideálnější se považuje doba 300 minut. Jenže pro některé je to téměř nemožné, jelikož se nedonutí a navíc je to pro ně hotová nuda a neštěstí. Břišní tance jsou však velmi příjemnou možností, jak trávit čas. Každý učitel je jiný a lekce jsou rozdílné i svou intenzitou. Je tedy důležité najít ty, které jsou pro tebe vhodné a spolehlivě zajišťují spalování kalorií. Lekce trvá obvykle 60-90minut a po zbytek týdne si můžeš opakovat, co ses naučila, nebo klidně přidat lekci jiného cvičení (jógy, aerobiku, zumby, …, čehokoli v posilovně i doma).

Vážně zhubnu?

Každá jsme jiná a každá potřebujeme něco odlišného. Při břišních tancích opravdu můžeš velmi dobře a kvalitně hubnout. Nejde jen o natřásání boků! Ale se správným cvičitelem zjistíš, že žádný sval na těle nebude ochuzený a navíc získáš větší pružnost. Pokud přidáš jiný jídelníček, vyhneš se přebytečnému množství alkoholu a cigaretám, neměl by to být problém. Pouze najít ty správné lekce. Podle oblíbené gynekoložky a specialistky na ženské problémy v menopauze, Carolle Jean-Murat, jsou břišní tance skvělé právě i pro ženy v menopauze. Uvedla, že za hodinu cvičení se aktivně spálí kolem 300 kalorií.

Spousta benefitů

Záleží na tvých prioritách. Pokud Ti jde o držení těla a vylepšování stavby svalů, tak to zajišťuje každá lekce břišních tanců. Pokud chceš hlavně hubnout, nebylo by špatné, se s tím lektorce svěřit. Třeba by ti poradila někoho jiného, kdo má lekce zaměřené především na snižování váhy anebo řekla, že je ten, koho hledáš. Tento druh cvičení přináší spoustu dalších výhod. Například tě dokáže velmi dobře připravit na porod, jelikož se posilují svaly (získáváš nad nimi větší kontrolu), kterých je při porodu třeba. Také se doporučují lidem, kteří trpí bolestmi se zády a kyčlemi. Naučíš se správnému držení těla a zvýšíš flexibilitu svého těla, čímž předejdeš i nepříjemným bolestem. A možná tě také překvapí, že pohyby trupu zlepšují i trávení, a tak někteří lékaři doporučují břišní tance lidem, kteří v této oblasti strádají.

Neboj se, ukaž se a tanči jako Shakira!

Máš bříško? Máš plná stehna a pořádný zadeček? Ani jedno není vadou, tančit břišní tance může každý a nikdo by se neměl stydět! Podívej se na video a sama uvidíš, že tančit může opravdu každý! A navíc, kdo by nechtěl se svým tělem zacházet jako úžasná Shakira?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář