V našem okolí je obrovská masa lidí, kteří si svůj život nedokážou představit bez zapálené cigarety. Někteří lidé si tento zlozvyk navykli díky stresu, a někteří zase zastávají názor, že jim cigarety pomáhají cítit se lépe. O škodlivých účincích se v tomto případě moc nemluví.

avatar

Anet a Nely
Ségry, se kterými módní nudu nezažiješ.

V našem okolí je obrovská masa lidí, kteří si svůj život nedokážou představit bez zapálené cigarety. Někteří lidé si tento zlozvyk navykli díky stresu, a někteří zase zastávají názor, že jim cigarety pomáhají cítit se lépe. O škodlivých účincích se v tomto případě moc nemluví. Existuje ale i spousta dalších lidí, kteří začínají kouřit právě proto, aby se vytáhli před svými kamarády – jde především o náctiletou skupinu mladých lidí. Krom pocitu, který znají by určitě nebylo na škodu, kdyby se o vedlejších účincích dozvěděli. Třeba je to nakonec přesvědčí, že odložení cigarety znamená žít zdravý život.

Cigarety zkracují život, a to bohužel i pasivním kuřákům

Cigarety zkracují život, a to bohužel i pasivním kuřákům. Kouření už dávno není in a sexy.

Tady končí všechna sranda

Jedním z naprosto nejběžnějších nežádoucích účinků kouření je riziko rakoviny. Jak jistě všichni víme, doposud nebyl na rakovinu vynalezen žádný super účinný lék, který by lidi, kteří jsou touto nemocí tíženi, uzdravil. Jednoduše to znamená, že když je na krabičce varovné upozornění, že kouření zabíjí, tak nejde o klam, ale o holý fakt. Smutnou zprávou je, že i pouhá jedna cigareta může způsobit vážné zdravotní problémy, jako je rakovina plic. A co je na tom nejhorší? Na tuto nemoc se umírá!

Důležitá fakta o kouření aneb jak ničí tvé tělo

Pokud i ty patříš mezi lidi, které si svůj život nedokážou představit bez krabičky cigaret různé značky, pravděpodobně můžeš trpět zhoršením tvého zdravého zvýšeného krevního tlaku, či problémy se srdeční frekvencí. Jestliže se stane, že to dojde do fáze, kdy se tyto problémy stupňují, zvyšuje se tak napětí krevních cév a srdce, což vede k dalším zdravotním problémům. Bohužel se také stává, že kuřáci si nehlídají svůj zdravotní stav a pálí jednu cigaretu za druhou, tudíž se opět vystavují dalším rizikům. Krom rakoviny a dalších choroboplodných nemocí může silný kuřák přijít i o končetinu v podobě amputace, pokud bude jeho stav kritický. Lidé, kteří kouří jen když se jim zachce se ovšem moc neliší od těch, kteří kouří neustále, a tím si tak stěžují život. Kuřák, který vykouří za den až 20 cigaret si jednoduše naplňuje své plíce dehtem uhlí! Šokující, nemyslíš? Tím se snažím říci, že je vlastně jedno, kolik toho člověk vykouří, protože i pouhá jedna cigareta ti může dokonale zkazit celý život, v nejhorším případě tě i zabít.

Dáš si cígo?

Uhelný dehet tvé tělo jedním slovem zrujnuje a riskuješ potíže, jako je fyzická slabost, dýchací potíže, zánět průduše atd. Těmito problémy trpí valná většina kuřáků a horší je, že o tom polovina ani neví, jednoduše jim to přijde naprosto normální, když kouří. Krom toho, cigarety jsou jedovaté. Dýchací cesty jsou tak oteklé a následkem mohou být plicní problémy. Někteřé ženy kouří úmyslně, aby se zbavily chutí na jídlo, což má také nepříznivé účinky na zdraví. Žádný, opakuji žádný kuřák nemůže mít dobrý zdravotní stav, bez ohledu na to, kolik toho denně vykouří, stejně tak dobrá strava a stravovací návyky nepomohou ke zlepšení zdravotního stavu, pokud člověk kouří.

Tip na předsevzetí?

Šance, že kuřák trpí rakovinou, je desetkrát větší, než nekuřák. Myslím, že tyto následky jsou dostatečně odůvodněné, proč vlastně přestat kouřit. Ženy mohou navíc trpět neplodností. Pokud i ty kouříš a chceš si užít kvalitní život, nezkracuj si ho, protože každá cigareta tě připraví možná i o ty nejkrásnější chvíle tvého života! Možná právě proto je tohle dostatečné opodstatnění, proč s kouřením přestat.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • Ivana Navrátilová

  Kouření je hrozný zlozvyk. Moje máma například kouřila celý život a pěkně se jí to vymstilo. Před pár lety se u ní totiž začala projevovat tzv. diabetická noha, viz https://www.biomag.cz/diabeticka-noha/ a podle doktorů k tomu v jejím případě kouření velmi přispělo.

 • zdenek

  nedavno zemrela moje jedna znama ,pricinou …..cigaret a ja zacal kourit jeste vic co mam delat .jak prestat

 • Kámoška.cz

  I stokrát opakovaná pravda může někomu obzvlášť v době novoročních předsevzetí otevřít oči :-) . Články týkající se téma “Stop kouření” se tady na Kámošce zkrátka čas od času budou objevovat, díky za pochopení. Doporučuji i tento článek http://www.kamoska.cz/zdravi-a-sport/jak-prestat-kourit.html

 • Vendy

  podle mě naprosto zbytečný zbytečný článek, který jen omílá všeobecně známé pravdy…až na několik informaci, které jsou podle mě docela scestné :-\