Poslední studie z Oxfordské univerzity odhalila velmi alarmující čísla a souvislosti mezi tabákovou závislostí u mladých žen a úmrtností. Kouření způsobí až dvě třetiny všech úmrtí!

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Přestaň kouřit do třicítky a máš o deset let života navíc

Prodloužit si život je jednoduché

Pokud hledáš důvod, proč se vykašlat na cigarety, měly by tě výsledky studie rozhodně zajímat. Sir Richard Peto, autor studie, pracoval se vzorkem 1,3 milionu žen ve věku 50 až 65 let, jenž v letech 1996 až 2001 podstoupily vyšetření rakoviny prsu. Tyto ženy v rámci vyšetření poskytly také další informace o svém zdraví a závislostech. A výsledek? „Pokud ženy kouří jako muži, umřou jako muži,“ varuje vědec Richard Peto.

Cigareta je zabiják

Jestliže kuřák přestane holdovat cigaretovému kouři ještě před dosažením středního věku, má velmi vysokou šanci na to, aby si život prodloužil až o 10 let. To ale pochopitelně neznamená, že kouřit do 30 let věku je bezpečné! Studie také odhalila, že dvě třetiny těžkých kuřaček, jenž umřely ve věku od 50 do 80 let, umřely doopravdy kvůli závislosti na cigaretách. Nejedná se pouze o rakovinu plic, ale také další nemoci způsobené kouřením. Tak co, pořád máš ještě chuť si zapálit?

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář