Brýle mohou být sice zajímavý módní doplněk, ale pro většinu žen je nošení dioptrických brýlí spíš nepříjemnost. Pokud i ty přemýšlíš o pořízení kontaktních čoček, neměl by ti následující článek uniknout. Dozvíš se, jaká vyšeření je zapotřebí podstoupit a na co si dát rozhodně pozor.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Brýle mohou být sice zajímavý módní doplněk, ale pro většinu žen je nošení dioptrických brýlí spíš nepříjemnost. Pokud i ty přemýšlíš o pořízení kontaktních čoček, neměl by ti následující článek uniknout. Dozvíš se, jaká vyšeření je zapotřebí podstoupit a na co si dát rozhodně pozor. Možná je pro tebe nyní nepředstavitelné nosit čočky, ale uvidíš, že ve výsledku nabízí komfort v situacích, ve kterých brýle znatelně ztrácí. Odhoď svoje lupy a zaostři na kontaktní čočky.

Kontaktní čočky

Sundej brýle a podívej se na svět jinýma očima

Rande s kontaktologem

Ještě předtím, než začneš s výběrem čoček, je zapotřebí navštívit kontaktologa. Ten provede sérii vyšetření, které slouží k určení vhodného typu kontaktních čoček přímo pro tvůj zrak. Možná se až budeš divit, co všechno musí kontaktolog zkontrolovat. Bude ti například měřit zrakovou ostrost, množsví produkovaných slz a parametry rohovky. Na základě všech údajů vybere čočky a ty aplikuje. Během čtvrt hodiny dojde k jejich usazení a celé měření začíná znovu. Kontaktolog ti vysvětlí vše důležité. Časem již zvládneš manipulaci s čočkami úplně sama. Na základě typu čoček je zapotřebí specialistu navštívit po uplynutí testovací doby, během které si oko na čočku zvyká. Pokud je vše v pořádku, můžeš začít čočky nosit bez nějakých komplikací. Pokud máš přece jen nějaké dotazy, směřuj je do poradny na téma kontaktní čočky.

Péče o kontaktní čočky

Narozdíl od brýlí je s čočkami více starostí, což je vcelku pochopitelné. Časem ale zjistíš, že se nejedná o nic složitého. Prioritní je dbát o správnou manipulaci a čistotu roztoku, do kterého se kontaktní čočky ukládají. Pokud jsi stejně jako já od přírody nešika, určitě tě potěší, že existuje mnoho příslušenství a opravdu šikovných doplňků pro čočky, díky kterým je manipulace velmi snadná. Různé aplikační podložky a kleštičky ti v začátcích velmi pomohou.

Vybíráme čočky

Velkou plusem na kontě jménem kontaktní čočky je fakt, že existuje mnoho druhá a výrobců – díky tomu si snadno vybereš ideální řešení přímo pro tebe. Čočky navíc nejsou v dnešní době už jen pro bohaté, některé sady seženeš relativně levně jako výhodné balíčky. Bezesporu nejzajímavější jsou pak barevné kontaktní čočky, jenž se vyrábí jako dioptrické i nedioptrické. Některé designy zcela mění podobu tvého oka a na párty z tebe udělají střed pozornosti. Barevnými čočkami lze však i eliminovat vady – například jizvičky v oku.

Mrkni na to!

Pokud už tě nošení klasických brýlí vadí či se chceš třeba volněji pohybovat při nějakém sportu, měla by si kontaktní čočky respektive jejich pořízení promyslet. Ze zkušenosti vím, že není snadné se pro něco takového rozhodnout, protože představa cizího předmětu v oku nevypadá zrovna dvakrát lákavě. Ve finále ale zjistíš, že právě  čočky ti nabídnou překvapivě velké množství volnosti a třeba i konečně ten uhrančivý kukuč, který tak mmoc závidíš ženám bez dioptrických brýlí.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář