Příznivkyně pravé zimy si určitě nenechají ujít žádnou příležitost k odjezdu na hory. České hory jsou plné báječných míst, romantických zákoutí a úžasných pohledů do přírody.

avatar

Petra Nachtmanová

Příznivkyně pravé zimy si určitě nenechají ujít žádnou příležitost k odjezdu na hory. České hory jsou plné báječných míst, romantických zákoutí a úžasných pohledů do přírody. Chystáš se i letos na hory? Budeš si jen tak šlapat hlubokým sněhem, sáňkovat, bobovat nebo lyžovat a učit se snowboarding? Máme pro tebe několik super tipů na cool zimní střediska.

Kam vyrazit v zimě na sjezdovku? Máme pro tebe cool tipy!

Kam vyrazit v zimě na sjezdovku? Máme pro tebe cool tipy! Rozhodni se ještě dokud se ceny drží relativně nízko.

Ski areál Bílá

Dlouhou dobu patří mezi favoritní hory Beskydy. Ski areál Bílá najdeš v údolí řeky Bílá Ostravice. Zimní centrum tvoří spousta sjezdových tratí pro začátečníky i středně obtížné sjezdovky. K dispozici je zde i snowpark, kde si bezvadně zaskáčeš, přejedeš zábradlí a užiješ si i další atrakce. Hory nabízejí v současnosti dobře vybavené půjčovny, ani tady nechybí, takže užívat si můžeš na maximum i bez vlastního lyžařského náčiní.

Ski areál Klínovec

Jsou ti blízké Krušné Hory? Pak zajeď na lyžaři tolik vyhledávaný Klínovec ležící blízko hranic s Německem. Pro sjezdové i běžecké lyžování tady najdeš naprosto vynikající podmínky na pravidelně upravovaných tratích. Kromě klasiky vyzkoušej třeba tůry na sněžnicích nebo nordic walking.

Hory v Peci pod Sněžkou

Ski areál Pec pod Sněžkou obklopují Sněžka, Růžová hora, Studniční hora, Luční hora a další pořádné kopce. K lyžování tady najdeš pravidelně upravované, různě dlouhé a náročné sjezdovky. Jestli patříš mezi fandy snowboardingu, zabaví tě tady velký funpark.
Samozřejmostí je možnost večerního lyžování a pro běžkaře slavná Krkonošská magistrála.

Ski areál Harrachov

Ráj lyžařů v nejzápadnější části Krkonoš má hodně turistických tras, různě náročné sjezdové tratě, kilometry značených a upravovaných stop a nechybí ani možnost nočního lyžování. Lyžování v Harrachově se rozprostírá v několika areálech a k vidění tady jsou i velké skokanské můstky, kde se soupeřilo o tituly mistrů světa. Pokud máš radši pořádný adrenalin, vyzkoušej jízdu na bobové dráze!

Ski areál Praděd

Čarokrásu bílých Jeseníků si jako lyžařka užiješ už od konce října v okolí hory Praděd. Lyžařské vleky tu najdeš ve výšce 1 300 m n.m., což znamená docela slušnou předpověď sněhu a nechybí ani různě náročný terén pro běžkaře.

Ski areál Deštné

Deštné je jedno z největších lyžařských areálů v regionu Orlické hory. Šest sjezdovek má různou náročnost a měří od sta do 1200 metrů. Přepravuje tady jedna sedačková lanovka a pět vleků. K zábavě nechybí snowpark a možnost večerního lyžování a hodně upravovaných tratí pro běžkaře.
Vyrazit můžeš na mnoho dalších míst. Pokud jsi dosud na lyžích nestála, zařiď si lyžařskou školu nebo výuku pro jednotlivce. Co ty víš? Možná tě hory a lyže naprosto pohltí a budeš mít na další zimy o zábavu postaráno!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kraloup

    Dobrý den,
    zajímalo by mě zda jsou pro Nordic Walking v Klínovci speciální stezky nebo je to spíše stylem kdo si jakou najdu tudy jde.