Každý člověk vypadá jinak, někdo má ideální postavu, někdo o pět kilo více, jiný trpí těžkou obezitou. Ať tak či tak, stalo se již takřka zvykem, že téměř žádná dívka či žena není spokojena se svou postavou. Každá ji chceme tvarovat, zbavit se těch odporných špíčků. Reklamy nám nutí různé prášky na hubnutí a jiné preparáty. Ale napadlo tě někdy, že právě prášky na hubnutí jsou to, co ti může ještě více ublížit, kvůli čemu nejen že nezhubneš, ale zničíš si zdraví?

avatar

Veronika Nečasová

Prášky na hubnutí

Prášky na hubnutí

Fungují ty prášky na hubnutí vůbec?

Nesporným faktem určitě je, že prášky na hubnutí obsahují látky, které pomohou člověku snížit jeho hmotnost. Účinné látky se v různých preparátech liší. Obecně se ale dá říct, že snižují chuť k jídlu, navozují pocit plnosti nebo urychlují spalování tuků.  Ale ani prášky na hubnutí nepůsobí na každého stejně. Je nutné si uvědomit, že jsme každá jiná a žádný zaručený recept, jak zhubnout určitě neexistuje. Krom toho po rychlém úbytku hmotnosti většinou následuje jo-jo efekt (přibereš možná ještě více, než jsi zhubla). Ať tak či tak, většinou jsou prášky na hubnutí k dostání pouze na lékařský předpis. Ano, samozřejmě, můžeš je koupit i na černém trhu, ale musím tě varovat. Takto získané prášky na hubnutí, ti mohou opravdu ublížit, protože pouze doktor dokáže určit, jak ti pomoci a zda jsou prášky opravdu nutným řešením. Navíc tě někdo může napálit. Zaplatíš peníze, ale domů ti poštou přijde jen prázdná krabička.

Prášky na hubnutí – podrobnější přehled

Alli
S tímto poměrně novým lékem patřícím do skupiny prášky na hubnutí ses pravděpodobně již setkala. Je totiž často propagován v reklamách.

Účinná látka: orlistat (60 mg v jedné tabletě)
Působení:  alli zabraňuje vstřebávání tuků. Přesto je nutné při léčbě těmito prášky na hubnutí dodržovat dietu s nízkým obsahem tuků.
Vedlejší účinky:  způsobuje projímání
Dávkování: 3x denně 1 pilulka
Cena: 42 pilulek – 870,-, 84 pilulek – 1300,-

Meridia a Lindaxa
Prášky na hubnutí, které jsou k dostání pouze na lékařský předpis. Jedná se o centrálně působící prášky k odstranění obezity, v nichž je obsažena účinná látka sibutramini hydrochloridum monohydricum. Sibutramin coby účinná látka v těchto prášcích na hubnutí zvyšuje energetický výdej a vyvolává pocit nasycenosti. K těmto lékům se váže mnoho nežádoucích účinků: závratě, nespavost, pocení, změna chuti, rudnutí v obličeji, zácpa a další.

Adipex
Léčivou látkou v tomto léku ze skupiny prášky na hubnutí je fentermin. Tyto prášky na hubnutí účinně potlačují pocity hladu a chuť k jídlu. I k Adipexu se váže velké množství nežádoucích účinků (velmi podobných jako k Meridii a Lindaxe).

A co z toho vyplývá?

Upřímně, myslím si, že je každého věc, zda se rozhodne svinstvo v podobě prášků na hubnutí užívat. Doporučuji ti ale, aby sis nejprve uvědomila, že prášky na hubnutí jsou těžká chemie a že když budeš polykat pilulky a jíst čokoládu, nebude to mít vůbec žádný efekt, ba možná ti prášky na hubnutí dokonce ublíží (však se zkus podívat, kolik nežádoucích účinků prášky na hubnutí mají).
Teď si možná říkáš: „Tak mi to dokaž, když jsi tak chytrá“. No budiž, chápu tě, také jsem si to mnohokrát v životě říkala. Aby sis nemyslela, že v tom jsi sama, prozradím ti jedno malé tajemství. Sama mám poměrně velkou nadváhu a rozhodla jsem se, že s tím začnu něco dělat (ano, není to poprvé v životě, takže už s hubnutím nějaké zkušenosti mám). Upřímně, dříve jsem o různých preparátech také přemýšlela, ale nyní jsem se dostala ke zdravé stravě. Čokoládu vyměnila za vločky, jáhly, pohanku (navštiv nejbližší prodejnu zdravé výživy, určitě se tam najde někdo, kdo ti poradí) a přidala posilovnu a plavání. Osobně si myslím, že prášky na hubnutí jsou předražená zbytečnost, která ničí zdraví. Zkus se raději zamyslet nad tím, jak se stravuješ a své návyky změnit. Pokud ale nutně chceš nějaké preparáty brát, poohlédni se spíše po sportovních doplňcích než vyloženě po prácích na hubnutí. V prodejnách sportovní výživy se dají sehnat například kvalitní proteiny, l-carnitin, ale i spalovače tuků. To vše ti může tvou snahu o snížení hmotnosti usnadnit a pomoct ti najít cestu k zdravějšímu životnímu stylu.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy:

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • mestlova marie

  Pouzila jsem jiz nekolik druhu pilulek na hubnuti a vysledek nic.Jediny recept nejist a nebo sport.Jinak je to podvod.

 • orangekatty99

  No, podle me je porad lepsi zrat tyhle prasky, nez pro hubnuti nedelat vubec nic, jen nadavat …

 • http://www.jak-zhubnout.hostoi.com/ Jak zhubnout

  Hezký článek, mělo by jich být více takových.

 • http://www.saba.01.sblog.cz Saba.01

  Moc krásný článek. Já si kupuji taky prášky na hubnutí, jstě tedy nevím, jestli se jedná o prášky, nebo spíše vitamíny. Tato značka nabízí totiž i plno dalších vymožeností jako jsou zdravé oči, mozek, hořčík, zdravé opálení, vlasy, apod. Žádné vedlejší účinky nemají, takže je to ok. Stojí tedy 70Kč za 30tablet, nevím jistě, jestli fungují, ale podle mě je lepší dělat pro to třeba i něco málo, než nic. V jídle se samozřejmně taky snažím. Tyto co tu uvádíte mě příjdou až hrůzostrašné…