Nevím, co je to v posledních letech za blbý trend, ale hodně lidí, většinou nezletilých, jdou na veřejnou akci a tam se opijí do němoty.

avatar

Emm
Psaní článků o vztazích má jako koníček pro volný čas.

Nevím, co je to v posledních letech za blbý trend, ale hodně lidí, většinou nezletilých, jdou na veřejnou akci a tam se opijí do němoty. Potom svým kamarádům vyprávějí, jak bylo „boží“, když pozvraceli snad každého v jejich blízkosti, usnuli na stole, nebo se líbali s tou nejhezčí holkou / klukem?

Není důvod zapírat, většina mladých alkohol vyzkoušela dřív, než jim bylo 18 let. Někteří pijí dokonce pravidelně!

Není důvod zapírat, většina mladých alkohol vyzkoušela dřív, než jim bylo 18 let. Někteří pijí dokonce pravidelně!

Proč mladiství pijí alkohol?

Člověk si koupí drahý lístek na koncert a přijde se svojí partou na místo, aby si koncert pořádně užili. Proto se opijí, plazí se po zemi, stole, nebo i po lidech, smějí se a netuší, jak moc se ztrapňují. Možná celý koncert prospí a je jim jedno, že za lístek vyhodili peníze. Proč? Důvod je jednoduchý – člověk chce prostě zapadnout. Jen opravdu silný a psychicky odolný jedinec (kterých je opravdu málo) dokáže překousnout, že s ním lidé nechtějí mluvit, protože se nikdy neopil nebo nekouří. Život bez opravdových kamarádů je někdy těžký. Někdo to svádí na nudu. Ale existuje tolik věcí, co můžeš udělat! Stačí se jenom zamyslet, nebo otevřít oči. Mnoho lidí zajímá, jaké to je, cítit se opilý, nic si nepamatovat a probudit se s kocovinou. Nemůžeš si ale ještě pár let počkat? Lidé také pijí, aby se dokázali odvázat a odvážili se oslovit svého vysněného kluka/holku. Ze začátku to bude fajn, ale časem se bez alkoholu nedokážeš zabavit.

Není vina v něčem jiném?

V České Republice je alkohol legální od osmnácti. V některých koutech USA od dvaceti-jedna let a například v Nizozemsku je lehčí alkohol (pivo) legální od 16 a tvrdší až později. V jiných státech se nezletilým do ruky alkohol vůbec nedostane. Ale v ČR..Sice všude visí výstražné nápisy o zákazu prodeje alkoholu, ale patnáctiletá dívka si v klidu může koupit jak alkohol, tak cigarety. Není také chyba v něčem jiném, než v nás, dospívajících?

Co se mnou alkohol udělá?

Prvně přijde blažená nálada. Máš chuť se smát a seznamovat se s novými lidmy. Cítíš se jako přeplněná sebevědomím, najednou má tvůj život „smysl“. Všechno to ale zmizí jakmile vystřízlivíš. Pokud piješ dál, brzy se dostaneš do nekontrolovatelného stavu. Většinou vyklopíš všechno, co v sobě dlouho dusíš. Někdy i hodně nepříjemné věci a tajemství, která se neměl nikdo dozvědět. Možná se i v davu histericky rozbrečíš, zkrátka, neovládáš své chování a pocity. Tvůj smutek utěší neznámý „krasavec“, který tě jen chce zneužít. Děláš věci, které by jsi v normálu nikdy neudělala. Dalším stádiem je zvracení a šílená nevolnost. Věř mi, ráno si vůbec nebudeš připadat cool. Hanbou se propadneš. Dávej si pozor na to co piješ! Možná si myslíš, že alkohol s tebou nic neudělá. Ale můžeš pít třeba půl hodiny a žádnou změnu nepocítíš. A zničehonic to na tebe dolehne a průšvih je na světě.

Alkohol ti ubližuje!

A teď nemluvím jenom o fyzické újmě. Můžeš utrpět i velmi silnou psychickou ránu. Téměř každému je známo, že alkohol zabíjí mozkové buňky, ničí játra, způsobuje rakovinu, nebo zvyšuje cholesterol. Ještě ti to nestačí? A co třeba tohle? Po pár loknutí se z tebe stává trochu jiná osoba. Všechno ti je jedno, nehlídáš se, plazíš se po někom, o koho by jsi v normálním stavu ani okem nezavadila. Pořád tě to neodradilo? V opilosti jsi také velmi bezbraná. Jakýkoliv silnější kluk tě může někam odtáhnout a znásilnit. Asi by ti nebylo příjemné po měsíci zjistit, že jsi těhotná s nějakým úchylem, nebo že jsi od něj chytila smrtelnou pohlavní nemoc.

Jak se alkoholu vyhnout?

Nevyhneš se mu. Všude na tebe číhá. V obchodě, na diskotéce, na koncertě, možná i doma. Pokud alkoholu nechceš podlehnout, musíš být silná. Jestli na tebe „kamarádi“ tlačí, ať se napiješ, ignoruj je. Uděláš dobře nejen svému tělu, ale i své mysli. Na diskotékách, nebo na jiných akcích si dávej pozor na své pití! Nikde ho neodkládej, nos ho pořád s sebou. Může se ti stát, že ti do něj někdo, kdo si na tobě chce smlsnout, přimíchá tvrdý alkohol, nebo dokonce drogy! Když budeš „sjetá“, nikomu se neubráníš. A nezapomeň, že alkohol je jen malý krůček od cigaret, marihuany a tvrdých drog. Zní to jako vyčpělá věta, ale je to tak!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • marcy

    No jo…..alkohol způsobuje rakovinu.:-D:D:D: Kdybych si pořád měla hlídat z čeho je rakovina tak nedělám vůbec nic. Nejím,nepiju,nekouřím,nechlastám,neumývám se,nechodím ven a mohla bych to psát donekonečna co vše bych neměla abych neměla rakovinu… v dnešní době je rakovina ze všeho::-D

  • janci.matu

    Nepít alkohol do 18 let je extrémistický názor? To, že ti u piva pravděpodobně někdo nabídne i jointa a ty se nedokážeš rozhodnout s čistou hlavou, to je taky stupidně vyhrocený názor? Promiň Kláro, ale je mi 17 a přijde mi to absolutně normální a zdravý názor člověka, který alkohol k zábavě nepotřebuje. Hodně kamarádek z mého okolí pije a nezřídka lituje toho, co ve stavu opilosti provedou. Jasné, jsou tu dva názory, ale lepší takhle postrašit a donutit k zamyšlení a zodpovědnosti/následky, než pak litovat a říkat, že pít a hulit je normální.

  • Klára

    podobně extrémistický názor jako články na webu feministky.cz :D tohle buď psala nějaká čtyřicátnice, jejíž pubertální synáček začal chlastat a ona se s tím není schopna vyrovnat, a nebo prostě někdo, kdo má z nějakého důvodu už od dětství jistý stupidně vyhrocený názor :D ale tak pobavila jsem se.