Několik uplynulých týdnů jsem z první osoby informovala o sklerotizaci metliček a nyní po poslední kontrole na Žilní klinice mohu informovat o výsledku! Povedlo se mi nevzhledných metliček zbavit?

avatar

Michaela
Redaktorka, vizážistka, milovnice zdravého stylu, módy, krásy a jídla

Povedlo se mi zbavit metliček?

Když tě metličky trápí

Pročtení celého seriálu určitě doporučuji všem dívkám a ženám, pro které jsou metličky především nyní během sezóny odkrytých nožek zdrojem trápení. Dost možná i tebe překvapí, jak snadné může být jejich odstranění. Pokud jsi předchozí články přeskočila, přikládám odkazy:

Přečtení předchozích dílů určitě doporučuji, protože se dozvíš, jak metličky vznikají a jak probíhá vůbec první vyšetření.

Několik týdnů v punčochách

Po pečlivém a nepříliš bolestivém zákroku na Žilní klinice jsem nosila kompresní punčochy, které pomáhají v tom, aby byl výsledek co nejlepší. Během této doby se nedoporučují sportovní aktivity a třeba i sauna. Punčochy jsem si zakoupila přímo na klinice a abych byla upřímná, na jejich nošení je zapotřebí si zvyknout. Minimálně první dny může být tlak pro některé ženy nepříjemný, ale nejedná se o nic, na co by se nedalo zvyknout. My ženy pro krásu trpíme někdy milionkrát víc. Punčochy se nosí přibližně měsíc, první týden v kuse, další týdny pouze přes den. Po této době se jde na kontrolu.

Metličky jsou pryč

Jak dopadla kontrola?

Z kontroly jsem absolutně neměla strach. Víš proč? Protože jsem už měla možnost vidět výsledek doma a sama jsem se přesvědčila o tom, že metličky jsou PRYČ! Ty nevzhledné modrofialové věcičky, které mi kolonizovaly nohy, už nejsou absolutně vidět, a to stačilo jen pár jehliček. Pro někoho by se mohlo jednat o maličkost, ale mě samotnou metličky opravdu trápily a navíc jsem si vědoma toho, že jejich výskyt může být nezřídka spojen například s dalšími zdravotními problémy. Situaci jsem tak chtěla vyřešit co nejrychleji.

Dokonalá pokožka

Pokud se chystáš někdy v průběhu léta k moři a tajně sníš o dokonalé pokožce bez nevzhledných metliček, je nejvyšší čas nechat se prohlédnout. Přeci jen léčba zabere minimálně měsíc. Já jsem nyní sama zvědavá, zda-li se metličky u mě objeví znovu, a proto se po nějakém čase opět ozvu s článkem, ve kterém se společně podíváme na to, jak vypadají moje nohy s odstupem času.

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Karla Králová

    Metliček se zbavuji tak, že se mažu Priessnitz mazáním a světlají mi metličky a netvoří se další, to je paráda. Tohle budu chválit pořád, protože není nad to, když si s klidnější hlavou můžu vyjít ven v sukni a vím, že už vypadám o moc lépe než dřív.