Přináším ti další exkluzivní rozhovor s mladým kulturistou a modelem. Sport bere jako zábavu a fyzickou zdatnost jako povinnost. I když vypadá výborně, Nutelle nikdy neodolá.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Jiří Procházka je mladý a nový český juniorský kulturista. Nemá zatím žádné výrazné soutěžní úspěchy. Nedávno se ale stal členem týmu společnosti NEBBIA, podobně jako borci typu Vaniš či Šádek, která ho obléká. Jde o projekt pro mladé a nadějné kulturisty. Letos by se chtěl ukázat na Mistrovství Moravy a Slezska a případně na MČR, a to v klasické kulturistice juniorů.

Model Jiří Procházka
Kulturista Jiří Procházka
zdroj: sizeandsymmetry.com

Byl jsem taková slečinka

1) Ahoj Jirko, předem ti děkuji, že jsi souhlasil s rozhovorem. Můžeš se nám ve stručnosti představit?

Ahoj, jmenuji se Jiří Procházka. Nedávno jsem oslavil 21 narozeniny. Teda neoslavil, nebyl čas (hihi). Pocházím z Bruntálu, ale nyní žiji v Prostějově.

2) Co tě přimělo ke zdravému životnímu stylu?

Byla to moje expřítelkyně. V době, kdy jsem necvičil, jsem byl taková slečinka (šampon), co měla ručičky jak tyčinky a žehlila si vlasy (haha). Chtěl jsem být pro ni “dokonalý”.

3) Našel ses v kulturistice. Chtěl jsi tím někomu něco dokázat, nebo to byla prostě jen tvoje volba?

Jak říkám, prvořadě to bylo kvůli mojí expřítelkyni. Ale postupem času přibylo hodně lidí, co mě od toho odrazovalo, že mi to vydrží pár dní. Že to nikam nikdy nedotáhnu. Lidi ve městě ze mě měli srandu a všude se vedlo plno řečí typu „Procházka začal cvičit, ale stejně je to Nula“. No a teď? Lidi, co mě neměli rádi, za mnou chodí pro rady a lezou mi, jak to slušně říci, do zadku. Každý by chtěl poradit a pomoct a přitom mě každý shazoval a podrážel mi nohy. Tam, kde jsem, jsem se dopracoval opravdu jen svou vůlí a vytrvalostí. A za to jsem na sebe nejvíc hrdý.

Model Jiří Procházka
Kulturista Jiří Procházka
zdroj: sizeandsymmetry.com

Nejsem žádná máčka

4) Už teď vypadáš perfektně. Kolik času trávíš v posilovně? A odpočíváš po tréninku?

Vypadám, nevypadám, těžko říct (hihi). Cvičím dvoufázově (2 tréninky denně). Teď v přípravě jsem si pořídil menší cardio zónu domů (orbitrek, rotoped), na které každé ráno po probuzení hodinu cvičím. Odpoledne jdu do posilovny, kde trénuji max. hodinu, nebo hodinu a 15 minut + cardio po cvičení cca 20-30 minut. Cvičím tréninkový split 4+1, to znamená 4 dny a jeden den volný (k odpočinku ale i v tento den musím na hodinu na cardio) a potom zase 4 dny a 1 den volný a stále do kolečka. Takže je to dost únavné, ani nikam nechodím. Jsem rád, že si uvařím a odpočívám.

5) Trénuješ sám, nebo máš nějakého trenéra, který ti radí se cvičením a jídlem? A jak zvládáš předepsanou dietu?

Ano, mám. Už asi 2 měsíce mě trénuje státní trenér Vladimír Pajič. Je to nejlepší trenér, jakého jsem si mohl přát. Má úspěchy na celosvětové úrovni. Moc si ho vážím. Je s ním sranda a na tréninku mě vždy šíleně zničí (kdo s ním nezažil trénink, tak si snad nikdy nesáhl na dno,haha). A co se týče diety, mám teď 5 týdnů do závodů a zatím to zvládám. Nejsem žádná máčka, jak se říká, ale někdy mám šílené chutě na Nutellu. Jsem hrozně na sladké.

Model Jiří Procházka
Kulturista Jiří Procházka
zdroj: sizeandsymmetry.com

6) Zaujal jsi firmu Nebbia, která se stala tvým sponzorem. Prozraď čtenářkám, o jakou firmu jde a proč je to pro tebe dobré?

Firma Nebbia je společnost, která vyrábí oblečení pro fitness, kulturistiku, box a jiné bojové sporty. Tuhle společnost vlastní p. Pecko, skvělý člověk, kterému jsem moc vděčný za přijetí do svého teamu. Sponzoruje mě tím, že nosím jejich oblečení zdarma a mediálně mě zviditelňuje.

Je fajn zablbnout si u sportu

7) Máš rád vypracovaná těla. Vyžaduješ to i u holek? Líbí se ti vyrýsované ženské postavičky?

U slečen nevyžaduji vypracované tělo. Ovšem zase na druhou stránku se mi líbí víc slečna, která sportuje, než ta, co ji zajímají jen diskotéky a nákupy. A je i celkem fajn si zablbnout spolu u nějakého sportu.

8) Co ty a fotografování? Je ti poctou stát modelem?

Ano, rád fotím, když mohu využít svou postavu. Navíc každou fotku beru jako zviditelnění mé osoby.

Model Jiří Procházka
Kulturista Jiří Procházka
zdroj: sizeandsymmetry.com

9) Jak se díváš na významnou soutěž Arnold Classic Amateur, která se koná v Americe? Nechtěl bys stát na stupínku vítězů?

Arnold Classic Amateur! No, je to takový můj cíl se tam dostat a zazávodit si. Letos soutěžím jen v ČR, jelikož jsou to moje první soutěže. Ale další rok, když to forma dovolí, bych chtěl zkusit Arnold Classic, jelikož se mi teď podařilo sehnat nějaké sponzory (www.nebbia.sk, www.plutonix.cz). Myslím si, že s jejich pomocí to není zas až tak nesplnitelné.

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Vypadáš velice dobře, držím pěsti! Je něco, co bys chtěl čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Mockrát děkuji, toho si vážím! Hlavně chci poděkovat tobě za to, že jsi mě oslovila kvůli rozhovoru. Čtenářkám přeji hezký den, a pokud chcete, můžete mě sledovat na mé facebookové fanpage.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář