Pokud jsi často nemocná, je třeba posílit imunitu, což nemusí být nikterak složité. Právě naopak! Posílení imunity můžeš dosáhnout mnoha různými způsoby, z nichž některé moc úsilí nestojí.

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Posílení imunity není vůbec složité!

Doplňky stravy posilující imunitu

Imunitou se rozumí schopnost jednotlivých organismů bránit se proti antigenům. Jednou z jejích nejdůležitějších součástí jsou přitom vitamíny. Základem je tedy rozmanitá a pravidelná strava. Jenže ne všechny jsme schopny takový režim dodržovat. I tak bychom ovšem měly dbát na dostatečný příjem zejména vitamínu C. Ten je např. obsažen v některých druzích ovoce, lze ale také využívat doplňky stravy posilující imunitu, které představují zajímavou alternativu.

Doporučujeme: v e-shopu Farmax.cz najdeš mnoho takových doplňků. Můžeš si např. objednat vitamín C s vlákninou (šumivá tableta), případně ti může více vyhovovat vitamín C s postupným uvolňováním tablety.

Další spolehlivé kroky pro posílení imunity

Výše jsme se zaměřili na příjem potravin a doplňky stravy posilující imunitu, pochopitelně ale existuje řada dalších spolehlivých kroků. Kladně se na imunitě projeví především aktivní životní styl, otužování, kvalitní spánek, ale také vyhýbání se stresovým situacím.

Nepochybně se osvědčí všechny tyto kroky zkombinovat, což však v dnešní uspěchané době není ničím jednoduchým. Na druhou stranu to ani není nezbytně nutné. Pokud cítíš, že na tom s imunitou nejsi nejlépe, můžeš vyzkoušet tu nejsnazší variantu, tedy nějaký z nabízených doplňků stravy. Až poté mohou přijít na řadu další výše uvedené procedury.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář