Čím dál více lidí začíná mít problémy se zrakem nebo by při různých aktivitách potřebovali brýle, jež by šetřily jejich zrak. Bohužel, ačkoliv brýle opravdu pomáhají, se řada lidí za ně stydí a tím dělají velkou chybu. Příkladem byl i můj přítel, který potřeboval brýle jako sůl, ale bránil se zuby nehty jejich pořízení i nošení.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

Čím dál více lidí začíná mít problémy se zrakem nebo by při různých aktivitách potřebovali brýle, jež by šetřily jejich zrak. Bohužel, ačkoliv brýle opravdu pomáhají, se řada lidí za ně stydí a tím dělají velkou chybu. Příkladem byl i můj přítel, který potřeboval brýle jako sůl, ale bránil se zuby nehty jejich pořízení i nošení. Nakonec jsme vše vyřešili a vybral si takové, které mu vyhovují a líbí se mu. Začíná mít tvůj kluk problémy se zrakem nebo o nedioptrických brýlích uvažuje? Pomoz mu a vyberte společně vhodné brýle pro něj.

Pokud mu chceš padnout do oka, musíš se vyznat v jednotlivých typech brýlí a čoček. Víš, jak vybrat ty správné brýle?

Pokud mu chceš padnout do oka, musíš se vyznat v jednotlivých typech brýlí a čoček. Víš, jak vybrat ty správné brýle?

Shrň jeho požadavky

Než se tvůj kluk pro pořízení brýlí rozhodne, je dobré shrnout si, co od nich očekává. Zda potřebuje brýle s dioptriemi či bez nich a k jakým účelům je bude využívat. Můj kluk chtěl takové, které se podle světla samy zabarví, a nebude si muset pořizovat nějaké další na střídání. Jeho přáním bylo, aby se daly brýle využít k více příležitostem, nikoliv jen k jedné. Už znáte jeho požadavky? Mrkněte se na přehlídku několika brýlí, které se jeho nárokům podřídí. Při výběru mu však nezapomeň asistovat. Jeho rozhodování pak bude o něco snazší, a pokud uvidí, že se ti v nových brýlích líbí, nebude mít důvod, proč by je nenosil.

Vybírání bylo trochu těžké

Možností bylo několik a tak byl výběr těch správných brýlí nelehký, ačkoliv přítelovi požadavky byly na světě. Pokud i tvůj kluk tápe, zkuste popřemýšlet kupříkladu o polarizačních brýlích. Ty jsou ideální na jakékoliv venkovní aktivity, mohou mít samozabarvující se nebo zakřivené provedení a jsou k mání bez dioptrií i s nimi. Líbilo se nám, že polarizační brýle eliminují odlesky od pozorovaných předmětů a pohled skrze ně je kontrastní.

Brýlové čočky několika variant

Chce tvůj kluk odolné, lehké, tenké, bezpečné, kvalitní i vzhledově pěkné brýlové čočky? Co takhle zkusit brýlové čočky Air Strike Forte? Tyto čočky nám při výběru byly sympatické a to díky tomu, že jsou odolné proti poškrábání, mají hydrofobní a antistatickou vlastnost a nezrcadlí se. Přítele samozřejmě zaujalo, že materiál těchto čoček byl používán i ve vojenském a leteckém průmyslu, tudíž se materiálu dá opravdu důvěřovat. Další byůy brýlové čočky Transitions SOLFX Xperio. Jedná se totiž o dobarvující se sluneční brýlové čočky s polarizačním filtrem. Jsou stálobarevné a sytost svého zabarvení mění podle světelných podmínek. Využít se dají venku, ale funkční jsou i v autě. Dále přítele zaujali i brýlová skla Drivewear. Ty obsahují samozabarvující se efekt i polarizační filtr. Jedná se o stálobarevné čočky a v základním zabarvení mají jen zelenožlutý kontrastní filtr. Ten se za čelním sklem auta mění na měděno-hnědou barvu a venku, když svítí slunce, se přemění na sytě bronzově-hnědou. K používání jsou velmi vhodné za volant nebo při různých aktivitách probíhající venku. Bohužel do interiéru moc vhodné nejsou.

Měření zraku a poradna není od věci

Než se tvůj kluk pustí do pořízení brýlí, je na místě, nechat změřit jeho zrak. Přeci jen jistota je jistota a můj přítel udělal to samé. Samozřejmě je vhodné využít i poradenství, které při výběru velice pomůže. V některých optikách je měření zraku i poradenství zdarma. Příkladem je Optika Maja Praha, kterou jsme s přítelem navštívili. Zde si přítel vybral brýlové čočky Air Strike Forte Transitions VI., ačkoliv horkým favoritem pro něj byly i čočky Transitions SOLFX Xperio.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář