Pokud jsi někdy byla na diskotéce nebo nějaké party, pole dance určitě znáš. Můžeš se ho naučit v tanečních školách, ale s tím rozdílem, že na hodinách nebudeš odhazovat svšky. I tak se u pole dance rozhodně nudit nebudeš. Jedná se o tanec, při kterém ti partnerem bude tyč, kolem které a na které budeš provádět akrobatické a zároveň sexy kousky. Pole dance v tobě probudí ženskost, drzost a naplní tě pocitem svobody a sebevědomí. A navíc se ti přitom ještě bude rovnoměrně posilovat svalstvo celého těla.

avatar

Aneta Baklová
Miluje zvířata a přírodu, do které ráda vyráží na výlety.

Co takhle vyměnt tanečního partnera za tyč a pořádně to na ní roztočit?

Co takhle vyměnt tanečního partnera za tyč a pořádně to na ní roztočit?

Začátky jsou těžké

Pole dance vypadá velice ladně a jednoduše. Je to ale opravdová dřina. Tělo musí být pružné a silné. Pole dance obsahuje prvky z gymnastiky, baletu, ale také kousky ze striptýzového tance. Samotný tanec se na pevnosti svalů také podepíše, a to především na břišních a horní polovině těla. Pole dance je však vhodný i pro ty, kdo chce zhubnout. Nemusíš se bát, že bys něco nezvládla, hodiny pole dance jsou koncipované tak, že tě pozvolna přivyknou na daný druh pohybu.

Druhy pole dance

V kurzech pole dance se naučíš základy tance u tyče, chůzi a otočky a jednotlivé prvky ze striptýzového tance. Postupně přijdou sedy i lehy na tyči a akrobatické prvky. V pole dance fitness se tyč užívá k posilování a zpevňování těla. Je určeno těm, kdo se chce v pole dance dostat rychleji k akrobatickým prvkům. Výuka je věnována statickým prvkům u tyče, ale jsou zde začleněny i otočky a prvky striptýzového tance. Pole dance light je určena těm, kdo si nevěří, že zvládnou klasické hodiny pole dance. Je vhodný pro baculky, dámy středního věku a ty, jejichž tělo potřebuje více času, aby si zvyklo si na pohyb na tyči. Taneční prvky v pole dance light nevyžadují tolik síly v pažích.

Kde kurzy seženeš?

Kurzy pole dance pořádá Centrum tance v Praze, Plzni a Brně. Kurzy stojí od 2 do 4 tisíc za semestr. Pole dance se však začíná dostávat i do menších měst. Jeho atraktivita roste každým dnem.

Co na sebe na hodinu tance na tyči?

Na hodinu pole dance si vezmi krátké legíny nebo kraťasy a tílko nebo tričko. Tančit můžeš naboso, v piškotech nebo ponožkách. Na lýtka si můžeš vzít návleky, které tě ochrání před modřinami. Až budeš v tanci pokročilá, budeš moci dělat parádu v bikinových sexy oblečkách nebo extra krátkých kraťáskách a topu. Můžeš si přibalit i boty na vysokých podpatcích. Pokud doma nic na tanec nemáš, podívej se po specializovaných obchodech, kde si můžeš kromě oblečení koupit také mobilní taneční tyč pro domácí trénování :-) . Na internetu tě vyjde od 2 do 6 tisíc korun.

Video lekce najdeš na internetu

Celých 16 lekcí, které ti představí základní pohyby a triky, najdeš na YouTube – Základní lekce Pole dance . Pokud umíš alespoň trošku anglicky, lze se podle nich vcelku dobře naučit to, za co by si musela jinde platit. Jen tu tyč potřebuješ. Tak pevnému tělu zdar!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • jirka
 • sonattina

  Prodávam tyč na pole dance : Statická
  i spinová (otáčení) pole dance tyč, povrchová úprava: chrom, výška stropu: 2235 mm – 2745 mm i s nástavcem X-Pole Chrome 500 mm . O šířce grip 50 mm . Používaná 2 roky . Сena : 5 500 Kč email : sonattina@list.ru . Doprava pro Prahu zdarma

 • Dafne

  Chodím na hodiny Pole dance, tyč mam i doma, a musím říct je to super.

 • http://poledancing.pl poledancer

  Stránka pro nadšence Pole Dance:
  http://poledancing.pl

 • Missty.

  Tyč mám doma a je to super. Mám okolo tyče necelý 1,5m prostoru na každou stranu a tyč mám na koberci a naprosto bez problému…na druhou stranu je fakt, že se k tomu moc nedostanu. Ale doma se určitě dá! ;o)

 • Svátková

  Už se moc těším, až se pole dance dostane k nám do města. Mám s tancem u tyče zkušenost a musím říct, že mi to moc chybí. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte již nějaké zkušenosti s domácí taneční tyčí. Mám obavy, že pokud si jí pořídím a instaluji, že nevydrží. Nemá namysli, že bych byla větších rozměrů, ale abych se neopřela a na místo svůdného předklonu, nepadla na obličej.

 • http://www.poledancestudio.cz Marek Pernicky

  úžasná zábava