Blíží se prázdniny, sezóna plavek a ty místo abys vybírala senzační kousky na sebe, koukáš na sebe neustále do zrcadla a říkáš si, jak hrozně tlusté máš nohy, bříško nebo zadek? Pokus se to změnit, stále máš dost času. Poradím ti s těmi nejnovějšími metodami, jak si zpevnit kritické části tvého těla.

avatar

Zuzzi

Blíží se prázdniny, sezóna plavek a ty místo abys vybírala senzační kousky na sebe, koukáš na sebe neustále do zrcadla a říkáš si, jak hrozně tlusté máš nohy, bříško nebo zadek? Pokus se to změnit, stále máš dost času. Poradím ti s těmi nejnovějšími metodami, jak si zpevnit kritické části tvého těla. A neboj, tvoje peněženka to taky přežije!

Vlastnit rotoped rozhodně není zárukou pevné postavičky k nakousnutí. Jak ale jinak doma cvičit?

Vlastnit rotoped rozhodně není zárukou pevné postavičky k nakousnutí. Jak ale jinak doma cvičit?

Vykašli se na lapače prachu

Už dlouho bys chtěla na svojí postavě zapracovat, jenže se pořád sama sobě vymlouváš, že na to nemáš peníze, čas ani náladu. Není ale přece nutností, aby ses trmácela přes celé město do posilky, nebo si kupovala obrovské neforemné stroje domů, které stojí celý majlant. Existují malé, ale šikovné věcičky, které tvému tělu pomůžou stejně tak, jak ty velké.

Guma na cvičení

Příkladem je guma na cvičení. Malá skladná a lehká. Cvičit s ní můžeš i u televize nebo při poslouchání muziky. Na internetu si stačí vybrat z mnoha cviků, které se s ní dají dělat. Hlavně ale posiluješ nohy (stehna a lýtka), břišní svaly a svaly na rukou. Dá se použít i při problémech se zády. Můžeš si vybrat z různé tloušťky, šířky a taky síly odporu. Koupíš ji buďto na internetu, nebo v obchodech se sportovními či fitness výrobky. Cena se pohybuje od asi 90 Kč do 150 Kč.

Guma na cvičení

Motýlek na hubnutí a posilování

Geniální to věcička. Zřejmě jsi o ní ještě neslyšela, ale to je veliká chyba. Jak už název vypovídá je to motýlek, který si stačí “přicucnout” na kůžu v kritických partiích tvého těla. Jak to funguje? V momentě když ho na kůži zapneš, začně vytvářet impulsy, které aktivují monotorická nervová zakončení při čemž se stane to, že se svaly smršťují a uvolňují. Impulsy jsou podobné přirozeným nervovým signálům. Co že to vlastně znamená v řeči normálních smrtelníků? Při používání motýlku budou tvé svaly pracovat stejně, jako bys dělala kliky, sedy-lehy, nebo se vzpírala na tyči. Jde jen o to, kam ho umístíš. Pokud by sis ho chtěla pořídit, najdeš ho opět na internetu, nebo v obchodech se sportovním či fitness vybavením. V balení jsou obvykle dva kusy a cena je cca od 70 Kč do 130 Kč.

Motýlek na cvičení

Rotační disk Twister

S Twisterem jsem se seznámila během tělocviku ve škole, předtím jsem ho neznala a pravděpodobně bych ho ani nikdy nepoznala. O hodně bych přišla. Z vlastních zkušeností můžu říct, že cvičení na něm je makačka a rozhodně to tvým svalům prospívá. Jak to vlastně funguje a co to je? Jak už je v názvu, je to rotační disk. Co si pod tím ale představit, že? V podstatě je to umělohmotné otočné kolo. Podle toho, zda chceš posilovat břicho nebo nohy, si na něj buďto sedneš, nebo stoupneš. Potom už se stačí otáčet z leva doprava. Možná bys tomu nevěřila, ale po chvíli tě svaly začnou opravdu bolet. Doporučuje se, cvičit na něm každý den 5x po 1 minutových intervalech. Výhodou je, že můžeš sedět u televize, nebo dělat v podstatě cokoli jiného. Dalším takovou výhodou, je že povrch, na kterém stojíš, není rovný, ale vroubkový, takže pokud si jedna z těch, které mají od doktora doporučenou akupunkturu, Twister ti s tím pomůže taky. Cena se pohybuje od 100 Kč.

Rotační disk

Fitness míč

No áno, oblíbený, často používany fitness míč. Člověk by řekl, že ho každý zná, a to taky s velkou pravděpodobností ano, ale ne ve všech úhlech pohledu. Nafukovací míč se nepoužívá jen při bolestech zad, ale taky výrazně pomáhá k zlepšení postavy. Stejně jako u gumy na cvičení, najdeš na internetu spoustu cviků na posílení jak stehen, zadečku tak i bříška. Stačí si jen najít, co potřebuješ. Mimo jiné jak už jsem zmiňovala, pomáhá, když má člověk problémy se zády, takže jestli patříš k téhle skupině, máš rovnou dva důvody si ho pořídit. Je o trošku dražší než vychytávky, které jsem ti do teď představila, ale i tak je cena 150 až 400 Kč za vysněnou postavu poměrně málo.

Ostatní

Věci, které znáš z reklam teleshoppingu nebo z posilovny. Věci ne až tak levné, ale stejně účinné. Patří k nim: rotopedy, běžící pásy, činky a jiné. Dle mého názoru není na škodu jeden doma mít, ale tyhle stroje nejsou nijak skladné a takových kolosů mít doma víc- jéje, byl by toho plnej dům. Proto je lepší mít doma malé vymoženosti a občas si zajít do posilovny, aby ses velkých strojů nabažila. Ceny se totiž pohybují u činek asi od 500 Kč až po těžké závaží za cca 3000 Kč. O rotopedech a běžících pásek ani nemluvě. Tím tě ale vůbec nechci odradit, pokud víc spoléháš na osvědčené metody, je tohle pro tebe to pravé. Ráda jsem ti ukázala přehled nejnovějších moderních věciček a doufám, že ti s výběrem pomohl. Hodně štěstí a pevnou vůli!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář