Taky tě sportování v přírodě nabíjí a sluneční paprsky jsou pro tebe doplňujícím dopingem? Nezoufej, i podzim může být krásný. Poradím ti, které sporty ti v chladnějších dnech připomenou léto.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Šup do vyhřátého bazénu

Taky jsi vodní živel? Voda v létě osvěží, ale na podzim tomu není jinak. Sluníčko tě sice ohřeje, ale v chladnějších dnech ti to vynahradí župan ve spojení s teplým vanilkovým latte z bazénového baru. Věř mi, že to je taky pořádný zážitek. Pokud aktivně plaveš, můžeš snížit i svou váhu. A co třeba takový aqua aerobic? Voda tě bude nadnášet, ale občas se i zadýcháš. Určitě se ale náramně pobavíš, příjemně unavíš a něco pro sebe uděláš. Tento sport nezatěžuje klouby, takže je vhodný úplně pro každého. Na výběr máš z několika bazénů, a to nejen s příjemným personálem ale také nádherným interiérem. Navštiv třeba Aquapalace v Praze či Centrum Babylon v Liberci.

Vodní hrátky miluje každý z nás
Nech se unášet na modré hladině
Foto: Aquapalace Čestlice

Lezení s jištěním

Miluješ dobrodružství a adrenalin? Chtěla bys létat jako pták a ve výšce se cítíš volná? Už jsi někdy vyzkoušela horolezení či umělou stěnu? Pokud už tě omrzelo klasické lezení s lanem, vypiluj svoji techniku na boulderovce. A co to vlastně je? Jde o stejné lezení, akorát lano je pryč a ty používáš jenom ruce a nohy. Ničeho se nemusíš bát, protože pod tebou je vždy bouldermatka – měkká podložka, která tě bude jistit. A pokud chceš, vezmi si s sebou někoho velmi blízkého, komu budeš případně padat do náruče :-) . Není nic jiného, na čem bys pořádně vyzkoušela svou sílu a vytrvalost. Nejlepší stěnu mají v Praze na Ruzyni a vyzkoušet můžeš i halu v centru Brna.

Vylez co nejvýše, ať máš rozhled
Zatni svaly a ukaž svou sílu
Foto: Romary

Golf / Minigolf

Jsi vášnivá golfistka? Miluješ kšiltovky a dopad míčku do jamky pro tebe znamená víc než vítězství? Ráda to někomu natřeš a předvedeš svůj výkon? Hrát ho můžeš po celý rok, i když v zimě nenachodíš tolik kilometrů. Je to ale stejný požitek. Při minigolfu si užiješ i legraci. A snadné to zas tak není, i když to tak vypadá. Vezmi s sebou kamarádku, ve dvou to jde lépe. A pokud není moc sportovně založená a chůze není jejím koníčkem, nabídni jí vyzkoušení golfového simulátoru. Věř mi, že změní názor. Nakonec budete ještě probírat výsledky nad dobrou kávičkou. V Praze zajdi do jedinečného golf indoor centra Erpet na Praze 5 nebo si zahraj minigolf v Kunraticích.

Golf může hrát opravdu každý
Soustřeď se a odpal
Foto: Petr Marhoul, Erpet Golf Centrum

Je to na tobě

Dokud je počasí ještě přijatelné, můžeš venku běhat, jezdit na bruslích, podniknout horskou turistiku. Jakmile přestane vykukovat sluníčko, zajdi raději do interiéru a vyber si třeba něco z mých tipů. Hlavně nezůstávej doma na gauči, i když tam je taky dobře. Užívej si krásný podzim!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Kamil Štrof

    Já jsem se dal minulou zimu na hokej a ten se dá hrát prakticky celoročně, takže sportuju nepřetržitě celý rok. V zimě většinou na zamrzlém rybníku u nás na vesnici, přes léto pak na zimním stadionu ve městě. Dost mě tento sport baví a za ten rok jsem si nakoupil kompletní výbavu. Hokejka, kterou jsem si před rokem koupil z https://www.bauerhockey.cz/hrac-hokejky je snad moje nejoblíbenější věc co mám! :)