Šílenství okolo kokosového oleje je skutečné. Až se dočteš, že ti může zkrášlit pokožku a vlasy, budeš ho chtít také co nejrychleji vyzkoušet.

avatar

Leona Tomečková
Ráda píšu o všem, co mi přijde zajímavé.

Po kokosovém oleji budeš mít jemnou pokožku a krásné vlasy

Pořádná dávka hydratace

Kokosový olej je oproti minerálním přípravkům vysoce hydratační, přináší změkčení pleti a minimalizuje nedostatky, které mohou vznikat postupem věku nebo špatným životním stylem. Výzkum ukázal, že po použití kokosového oleje se hydratace kůže zlepšila, avšak důležité kožní buňky byly zachovány. Tím pádem se kokosový olej stává skvělou variantou, pokud máš hrubou kůži na loktech a kolenou. Také lze použít olej na popraskanou, šupinatou nebo tlustou kůži na chodidlech.

Kosový olej jako lék

Přesně tak! Pozitivní účinky jsou zaznamenány také v léčbě chronických onemocnění, jako jsou například ekzémy. Kokosový olej se osvědčil protizánětlivě, a proto je hojně využíván i ve zdravotnictví. Olej můžeš používat jako denní krém a tím minimalizovat výskyt stárnutí, akné či jiných nedostatků pleti.

Další výhody

Výhody kokosového oleje nejsou jen v aplikaci na kůži, ale snad ještě více pozitivních účinků je prokázáno s aplikací na vlasovou pokožku. Kokosový olej snižuje ztrátu proteinů na obou typech vlasů, ať se už jedná o poškozené nebo zdravé vlasy. Nejčastěji se olej používá před aplikací šamponu. Kokosový olej je schopen proniknout do vlasů díky své nízké molekulové hmotnosti a tím vlasy silně obohatit o potřebné vitamíny. Hlavní vlastnosti kokosového oleje spočívají v jeho antioxidační a antibakteriální síle. Jak jsem zmiňovala, tak je silně hydratační, proto je nedílnou součásti dermatologie.

Pro koho je kokosový olej určen?

Ne každý může využívat kokosový olej od hlavy až k patě, především to platí pro ty, kteří mají velmi mastnou pleť. Pokud máš takovou pleť, tak vynechej veškeré krémy a použij třeba jen samotný kokosový olej. Tuto péči může jinak využívat každý, kdo chce aspoň trochu zlepšit svou pokožku. Další nepopiratelné pozitivum je vůně. Kokosový olej má atraktivní vůni, která tě vtáhne na letní dovolenou a připomene osvěžující piňa coladu.

Anketa: Jaké jsou vaše zkušenosti s kokosovým olejem?

Kateřina Stoklasová 25 let: kokosový olej používám hlavně na vlasy. Mám i některé výrobky z kokosového mléka, ale olej se mi zdá lepší. Vidím více výsledky. Především moje vlasy jsou zdravější. A krásně voní.

Sabina Cvičáková 21 let:
Moc ho nepoužívám. Mám ho sice doma, ale těch přípravků mám tolik, že to často střídám. Musím, ale říct, že kokosový olej je dobrý. Dělala jsem z toho masky na obličej a nebyly vůbec špatné. Kdo to chce vyzkoušet, určitě doporučuji.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář