Obchody nabízejí spoustu různých pleťových masek a jiných přípravků. Možná tomu nebudeš věřit, ale i doma můžeš najít několik věcí, které můžou tvojí pleti prospět. Navíc za zlomek ceny.

avatar

Petra Kozáková
Fashion milovnice

Pleťové masky „co dům dá“? Zkus je a tvoje pleť bude k nakousnutí!

Proč si vyrobit domácí masku?

Asi žádná z nás nemá úplně ideální pleť, jedna bojuje se suchými šupinkami, druhá zase s pupínky. Někdy se ale snažíme tak moc, že ve velkém nakupujeme kosmetické přípravky a jeden za druhým je na sebe patláme v domnění, že něco musí konečně zabrat. Tím ale na pleti děláme pořádný chemický koktejl. Zkus proto trochu přírodnější metodu a mrkni do kuchyně, uvidíš, že se tam najdou hotové poklady, které jsou levnější než krémy a vodičky, neobsahují chemii a ještě po nich budeš mít zdravější pleť.

Čisticí citronová maska

Potřebovat budeš jenom jednu lžíci měkkého tvarohu, šťávu z půlky citronu a lžíci medu. Udělej z nich jemnou směs, tu nanes na celý obličej a nech působit 15 minut. Tvoje pleť bude hebká a pročištěná, čímž předejdeš vzniku nechtěných pupínků.

Smradlavá, ale účinná

Pokud tě trápí akné, pak zkus masku z kvasnic. Je fakt, že dost smrdí, ale díky dezinfekčním a protizánětlivým účinkům kvasinek zaručeně zabere. Postup je jednoduchý, stačí smíchat půlku kostky droždí s trochou mléka a vytvořit hustější kaši. Tu pak nanes na obličej a nech čtvrt hodinky působit. Nezapomeň ale, že k tomu správnému účinku je potřeba masku dávat častěji, klidně jednou za tři dny.

Pro sušinky

I suchá pleť dokáže pěkně potrápit. Hydrataci jí můžeš dodat pomocí banánu a olivového oleje. Stačí vidličkou rozmačkat banán a smíchat ho s olejem do jemné kašičky. Na obličeji a klidně i krku a dekoltu nech masku působit tak 25 minut.

Abys zářila

Unavené pleti dodáš jas životabudičem z jedné lžíce medu a dvou bílků. Smíchej je a ušlehej do sněhu. Směs nech působit 10 minut, pak smyj a pleť namaž hydratačním krémem. Únava bude rázem pryč.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář