Podstoupila jsem plastickou operaci uší, protože jsem z nich měla mindrák a nedokázala jsem se s nimi sžít. Pak přišla vysněná operace. Ale ta nedopadla dobře. Na co si dát pozor, aby se to nestalo i tobě?

avatar

Gabriela Doležalová
Propadla dvoum vášním – psaní a kosmetice!

Plastického chirurga vybírej s rozvahou

Teď už vím, že to byla velká chyba jít za klasickým chirurgem a ne vyloženě za doktorem, který dělá jen plastiky. Můj doktor sice plastiku občas provádí, ale jinak je to klasický „řezník“. Příště už takovou chybu neudělám.

Výběr lékaře

Výběr plastického chirurga je důležitý. Pokud chceš podstoupit plastickou operaci, měla by jsi jít za tím nejlepším, aby výsledek stál za to. Udělej si průzkum sama a nenech si do toho nikým mluvit. Já dala na jeden jediný názor a nevyhledala jsem si recenze o doktorovi a názory druhých a to byla má osudová chyba. Když už na operaci jdeš, měla by sis být jistá tím, že výsledek bude skvělý, protože přeci jenom do operace investuješ peníze, pobyt v nemocnici, podstupuješ narkózu a máš v sobě velké naděje.

Co tě čeká

Čeká tě předoperační vyšetření, nic hrozného na tom není. Nijak se neliší od vyšetření k jiným operacím. Rozbory krve, anamnéza a tak dále.

Samotná operace se provádí pod narkózou nebo za lokální anestezií. Záleží na lékaři a jeho metodách. Já osobně jsem podstoupila celkovou narkózu, která pro mě byla pohodlná, protože jsem celou operaci zaspala.

Po operaci budeš mít zavázanou celou hlavu obvazy, není to sice nejpřitažlivější, ale je to nutnost. Dále tě čeká převaz, při kterém tě zbaví všech obvazů a nasadí ti jen čelenku, která přidržuje vatové čtverečky u uší. Čelenku musíš nosit 14 dní, do té doby, než ti vyndají stehy. Nemusíš se bát, tahání stehů není skoro cítit, rozhodně se nedá mluvit o bolesti. Pak už je jen nutné nosit dalších 14 dní kasickou látkovou čelenku a to zejména na noc.

Plastika uší
Po operaci bylo vše v pořádku, zvrhlo se to až po měsíci.

Bolí to?

Jako u všeho, i toto je individuální. Za mě ne, nebolí. Nejhorší pro mě byly převazy. Ale každý jsme jiný a každý reaguje jinak. Někdo může mít nejrůznější komplikace a jiný téměř ani necítí, že na nějaké operaci byl.

Proč se operace nepovedla?

Asi do měsíce se mi uši vrátily do téměř stejné polohy, jako byly před operací. Dodržovala jsem veškeré pokyny lékaře a naprosto nic jsem neošidila, ale i přes to pro mě byla operace úplně zbytečná. Navíc mi na uších zůstaly jizvy, které už asi nikdy nezmizí. Po operaci uši byly krásné, u hlavy, normální, ale dnes jsem opět „elfka“ s odstátýma ušima a v budoucnu se na operaci chystám znova a svěřím se do rukou opravdovému profesionálovi.

Nejhorší na tom celé bylo, že mi někdo dal naději, že poprvé v životě budu spokojená sama se sebou a pak mi to někdo vyplnil a zase vzal a já se teď vlastně cítím ještě hůř, než před tou operací.

Radím všem, kteří do toho jdou, aby opravdu dbali na výběr plastického chirurga!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář