Chtěla jsi být jako malá baletkou? Máš někdy takové stavy, že se potřebuješ vykřičet? Do Čech dorazila fitness novinka z Kalifornie, na které si zatancuješ, vybiješ se, ale také přiučíš.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Piloxing
zdroj: piloxing.com

Nápad Vivecy Jensen

Blonďatá švédská sportovkyně dělala vrcholově kulturistiku, trénovala box, balet a stala se instruktorkou Pilates. To jí ale bylo stále málo, tak spojila dvě cvičení dohromady a vyšlo to. Slogan „sleek.sexy.powerfull“ mluví za vše! S Piloxingem budeš sexy a plná síly.

Cvičení piloxing
zdroj: piloxing.com

Proč zrovna PILOXING?

Viveca Jensen slibuje ploché a pevné bříško a zmenšení objemu stehen a hýždí. Ale nejlepší na tom je to odreagování. Přeměň se do rozběsněné boxerky, elegantní baleríny a tanečnice streetu dohromady. Vyboxuj z těla stres, špatnou náladu nebo zprávy, které jsi nechtěla slyšet. Vyzkoušej si bezkonkurenční cvičení. Chvíli budeš baletit, chvíli budeš dračicí a na konec budeš odpočívat vleže na podložce. Občas si i zatancuješ na výbušnou hudbu, takže dobiješ všechny baterky. A díky rukavicím se závažím si vytvaruješ paže a rozohníš kardiovaskulární systém. Je to makačka, která stojí za to. Ze začátku tě budou bolet celé ruce, ale zvýší se ti hladina endorfinů – hormonů štěstí. Bacha, ty také zvyšují tvoji odolnost proti nemocem. Za odměnu uvidíš hodně brzy výsledky, které ti budou závidět i kamarádky.

Cvičení piloxing
zdroj: piloxing.com

Kde se PILOXING předcvičuje a co si vzít s sebou?

V České republice ještě není tak ozkoušený, ale najdeš ho, a v Praze je i na vybranou. Vstup obvykle stojí něco málo přes sto korun, a co se výbavy týče, vezmi si, co nosíš, když jdeš sportovat do interiéru. Akorát nech doma boty, cvičí se naboso kvůli lepší stabilitě. Jediná nevýhoda je, že si musíš pořídit rukavice se zapínáním na suchý zip, které jsou naplněny speciálním pískem o váze 250 g. Jsou to vlastně 0,5 kg činky a stojí i s poštovným okolo 500 korun.

Jdi do toho

Pokud už tě omrzela Zumba, Pilates ti přijde nudný a myslíš si, že Box je jen pro chlapy, tak vyzkoušej tuto novinku. Věř mi, že tento sport posiluje ženy psychicky i fyzicky. A v dnešní době je tato kombinace 2v1 výhrou v podobě zlaté medaile. Třeba už nebudeš muset nosit v kabelce pepřový sprej a tvoje psychika bude na výsluní. Zamilovaly si ho i mé oblíbené herečky Hilary Duff a Kirsten Dunst. Vyzkoušej ho i ty a napiš mi, jak se cítíš.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Mia B. Smith

    Do YOU want to become a PILOXING Instructor?? You can still sign up for our Piloxing Instructor Training Workshop in the Prague area on February 16th! For more details go to: http://www.piloxing.com/instructors/workshop_021613.php

  • http://twitter.com/blackwhite_fool Caroline K.

    No, já už chodím na piloxing u nás ve Zdicích od začátku září a je to fakt skvělý. Vstupný stojí 70 kč, rukavice se záteží jsou dobrovolný a instruktorka je… no, řekněme, že inspiruje člověka to dotáhnout až do konce, když už nemůže.