Přináším ti rozhovor s osobní trenérkou a instruktorkou pilates. Po celém světě se proslavila novinkou PILOXING®, která je hodně oblíbená i u nás. Nazuj si kecky, začti se a utíkej do tělocvičny.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Švédská, blonďatá krasavice, Viveca Jensen, se našla v tanci, prošla i kulturistikou a vymyslela adrenalinové cvičení s názvem PILOXING®, které se rychle stalo velkým hitem. Díky tanci hrála v hudebních klipech a filmech. Díky kulturistice zakotvila u sportu. A díky PILOXINGU® její studio navštěvují významné celebrity – modelky Victoria’s Secret i oblíbená herečka Hilary Duff.

Osobní trenérka Viveca Jensen
Viveca Jensen (tvůrce PILOXINGU®)
zdroj: piloxing.com

Sport byl pro mě zábavný a vzrušující

1) Ahoj Viveco, moc ti děkuji, že sis na mě udělala čas.

Já děkuji tobě za možnost poskytnout vašim čtenářkám rozhovor o PILOXINGU®.

2) Dělala jsi vrcholově kulturistiku. Co bylo tvou motivací a jak na tuto dobu vzpomínáš?

Když mi bylo 17 let, sport byl pro mě zábavný a vzrušující. Bylo ale velmi těžké zapojit se do soutěže. Strava byla velmi přísná. Naučilo mě to ale hodně o tvrdé práci a disciplíně.

3) Věnuješ se sportu na maximum. Co se s tebou děje, když nemůžeš cvičit?

Jsem zastáncem zdravého životního stylu a moc nestonám. Když už ulehnu, je mi jasné, že tělo si musí odpočinout, aby mohlo zase naplno fungovat.

Osobní trenérka Viveca Jensen
Viveca Jensen (tvůrce PILOXINGU®)
zdroj: piloxing.com

4) Jsi tvůrcem cvičení PILOXING® v Toluca Lake v Kalifornii. Řekni nám o něm více.

PILOXING® je vzrušující, inovativní program, který byl vyvinut pro zapálené nadšence cvičení, včetně hollywoodských celebrit, kteří hledají efektivní, optimistické cvičení, které rychle spaluje vysoké kalorie. PILOXING® spojuje výkon, rychlost a hbitost boxu, prvky pilates tonizující svalstvo spolu se zábavnými tanečními pohyby, které jsou pro spalování nezbytné. Zaručeně vám toto cvičení nedovolí stát na místě ani pouhou vteřinu. PILOXING® zahrnuje použití rukavic s 0,5 kg závažím, díky kterým si krásně a rychle vyrýsujete ruce.

Zdravá výživa je můj životní styl

5) Jak jsi přišla zrovna na název PILOXING®?

Jako Master Pilates instruktor a letitá cvičitelka boxu jsem chtěla něco nového. I když jsem tyto dvě disciplíny milovala, věděla jsem, že když je zkombinuji, rychleji se rozohní kardiovaskulární systém a vyrýsují se svaly. Obě disciplíny vám dodají sílu, rovnováhu a zpevní vám tělo. Kardio s boxem při vyšší intenzitě a svalová tonizace s pilates udělají z vašeho cvičení intervalový trénink. Díky spojitosti stoupne vaše srdeční frekvence na maximum a vy budete rychleji spalovat.

6) PILOXING® je velmi oblíbené cvičení v České republice. Narodila ses ve Švédsku. Jak se daří tomuto cvičení zrovna tam? Je tam známé?

Jsem nadšená, že PILOXING® je populární i v mnoha posilovnách ve Švédsku. Jsem Švédka a jsem strašně šťastná, že je to tak oblíbené i v mé rodné zemi.

Osobní trenérka Viveca Jensen
Viveca Jensen (tvůrce PILOXINGU®)
zdroj: piloxing.com

7) Miluješ tanec. Čerpala jsi z něj, když jsi vymýšlela choreografii na PILOXING® cvičení?

Ano, samozřejmě! Techniku a znalosti jsem získala během svého času na Stockholmské baletní akademii a odborná příprava, jako tanečník po celém světě, ovlivnila mou tvorbu v PILOXING® programu.

8) Máš nádhernou postavu. Jak je to s tvým stravováním? A co ty a diety?

Zdravá výživa je můj životní styl. Snažím se jíst zdravě, jak je to možné, protože mám pocit, že mám nejvíce energie, když do sebe dostávám správné živiny jako je zelenina, ovoce, bílkoviny a celozrnné výrobky. Ale také si ráda dám něco dobrého k jídlu, je to jen o tom vědět, kdy a co jíst. Již v březnu přijde na trh „Piloxing systém“, který zahrnuje 5 DVD (PILOXING® cvičení a cvičení pro vyrýsování těla) s nutričním průvodcem, který vám pomůže změnit vaše tělo do 60 dnů. Tato nutriční příručka byla vypracována Dr. Melinou Jampolis, internistkou a certifikovanou nutriční specialistkou. Piloxing systém vs. nutriční program je vytvořen jako dvoufázový přístup k tomu, jak se cítit fit. Verze SLEEK připraví během dvou týdnů vaše tělo k hubnutí a verze SEXY & POWERFUL vás naučí, jak se stravovat a pomůže vám získat výsledky, které chcete. Už žádná deprivace k jídlu, jen dobře upravené výživově zdravé stravování. S pomocí Dr. Meliny jsme sestavily kompletní plán na 60 dní, který zahrnuje: vzorek, co během sedmi dnů jíst, 7-11 nápaditých jídel pro snídaně, obědy, večeře, svačiny i dezerty, sestavené recepty a seznamy ingrediencí pro každé jídlo, takže můžete zazářit třeba na plese.

9) Co podnikáš ve svém volném čase?

Nejraději trávím čas se svou čtrnáctiletou dcerou. Milujeme pěší túry, společné běhání i sledování filmů.

Osobní trenérka Viveca Jensen
Viveca Jensen (tvůrce PILOXINGU®)
zdroj: piloxing.com

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

Vždycky se najde chvilka času na protáhnutí. Než se vaše rodina probudí, zacvičte si aspoň 20 minut jógu, nebo si vezměte tenisky do práce a jděte se v době oběda projít. Když nemůžete nebo nechcete jít ven, zacvičte si podle vašeho DVD k uspokojení dobrého pocitu. Dělám to tak i se svou dcerou pro udržení zdravého životního stylu. Na oplátku je velmi aktivní ve školních závodech a dokonce i v PILOXINGU®. A co je nejdůležitější? Že to miluje a dělá to pro sebe!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář