Přináším ti rozhovor s instruktorkou PILOXINGU®, sportovním koučem a trenérkou. Učarovala jí neskutečně skvělá kombinace cvičení a chce ti naznačit, že zdravý životní styl by měl být tvým druhým já.

avatar

Martina Kalinová
Má vystudován roční kurz žurnalistiky a zajímá se o zdravý životní styl.

Věnuje se tradiční čínské medicíně, zabývá se komplexní naturopatií a léčí Dornovou metodou. Díky své práci hodně cestovala. Miluje tanec, hudbu, aromaterapii a esoteriku. Její největší vášní je vzdělávání se v alternativních léčebných metodách, zdraví a fyzioterapii.

Instruktorka Ališi Gajič
Ališi Gajič (instruktorka PILOXINGU®)
zdroj: BATONI STUDIO

Na PILOXING® jsem narazila náhodou

1) Ahoj Ališi, předem ti děkuji za tvůj zájem o rozhovor. Máš velice zvláštní jméno. Prozradíš nám rodokmen?

Ahoj Martino, i já děkuji za tvůj čas. Tuto otázku jsem čekala, bývá opravdu dost častá, a abych neprozradila hned všechno na začátku, tuto informaci dostane každý, kdo dorazí na hodinu PILOXINGU® nebo do mé poradny osobně.

2) Jsi instruktorka Zumby, ale také velmi oblíbeného cvičení PILOXING®. Jak ses k němu dostala?

Ano, Zumbu miluji od první chvíle. Pestrost, hudba v rytmu a slunce mě vždy skvěle odreagují, ale chtěla jsem ještě nějaké doplňující cvičení s důrazem na střed těla, protahovací i posilovací zároveň, za doprovodu hudby a v zábavné formě. Úplně náhodou jsem na internetu narazila na PILOXING®. A bingo. Neskutečně skvělá kombinace: Box – Pilates – tanec.

3) Zakladatelka PILOXINGU® Viveca Jensen slibuje rychlejší spalování, sílu a lepší rovnováhu. Jak se na to díváš ty?

Přesně tak, tato cvičební kombinace vede k rychlejšímu spalování, lepší fyzické kondici – síle a balanční sekvence k perfektní rovnováze. Také musím zdůraznit, že PILOXING® by se měl praktikovat naboso právě pro lepší stabilitu i kontakt s prostorem. Tedy, pilujeme naše krásné plosky bosky!

Instruktorka Ališi Gajič
Ališi Gajič (instruktorka PILOXINGU®)

4) Když přijde na hodinu úplný začátečník, bude taneční pohyby hned zvládat?

Zvládat? Bez obav! Důležité je táhnout pohyby od těla, např. při Boxu. Představíme si, že v rukou držíme zmrzlinu. Ale pozor, tu točenou! A musíme jí udržovat, aby nám nespadla. A hned každý pochopí i zvládne. Přidáme důležité dýchání. Neustále opakujeme nádech i výdech. Opravdu není čeho se obávat.

Zpětná vazba je famózní

5) PILOXING® rukavice s 0,5 kg závažím se nedají kvůli hygieně půjčit. Do začátku nemusí být, ale dají se ve studiích, kde cvičíš, objednat?

PILOXING® rukavičky mají dohromady zátěž 0,5 kg, tedy každá má 0,250 g a napomáhají k ještě lepšímu tahu ruky, zpevnění svalového tonusu opět v kombinaci s dýcháním. Rukavičky se opravdu nepůjčují z hygienických důvodů, ale dají se koupit přímo u mě na hodině nebo na mých webových stránkách. Já osobně je doporučuji cca po měsíci praktikování. Nejdříve si osahejte techniku. Věřím, že si PILOXING® zamilujete stejně jako já!

6) Kde všude si s tebou mohou čtenářky zacvičit?

Piloxuji na Praze 3 a Praze 5. Veškeré info najdete na www.piloxing-praha.cz.

Instruktorka Ališi Gajič
Ališi Gajič (instruktorka PILOXINGU®)
zdroj: BATONI STUDIO

7) Sport pro tebe nikdy nebyl cizí. Dokonce se věnuješ i výživovému poradenství. A co ty a zdraví?

Vlastně moje (ne)zdraví mě přivedlo na tuto cestu zdraví a sportu. Když jsem fyzicky zkolabovala a zablokovala si záda tak, že jsem si sotva vyčistila zuby, tak to bylo zlé. Bez pohybu se razantně zvyšovala i moje váha. Absťák po sportu, rozhozená psychika. A poptávka po rehabilitační specialistce skoro nulová. Věnovala jsem se tradiční čínské medicíně, ale vše nějak pokulhávalo. Rozhodla jsem se absolvovat akreditovaný kurz osobního trenéra, pak fitness specialisty a přidala jsem Dornovu metodu, což je jemná manuální terapie, při které dochází k návratu obratlů a dalších kloubů do ideální polohy a MFK – manuální fyzioterapeutickou korekci v kombinaci neurolymfatických bodů v návaznosti na body spouštěcí. Vše jsem aplikovala i praktikovala na sobě, své rodině až po klientky. A zpětná vazba byla a je famózní.

Zdravý životní styl

8) Jako terapeutka se do hloubky zajímáš o komplexní naturopatii. Objasni čtenářkám, o co přesněji jde a k čemu je to dobré.

Ano, tato cesta mě vedla hlouběji dál. Naturopatie se soustřeďuje na zdravý životní styl, terapii výživou, detoxikaci přírodními harmonizátory či doplňky stravy a léčbu speciální metodou. Já jsem se rozhodla pro speciální metodu za pomoci lékařského mikroskopu (Darkfield mikroskop). Jedná se o vyšetření živé kapičky krve v temném poli mikroskopu. Klient okamžitě na monitoru vidí, co se děje v jeho krevním řečišti. Sledujeme těžké kovy, acidobazickou nerovnováhu, dehydrataci, hromadění kyseliny močové, mykózu krve ale i třeba parazity různého původu, kterým se daří v toxickém prostředí. Nyní, po ukončení studia iriodologie, což představuje speciální diagnostiku z očí, mohu krásně tyto dvě metody propojovat a být tak opět o krok dál. A už přemýšlím o další nástavbě. Je to celoživotní vzdělávání. Radost z výsledků mě žene pořád dál.

9) Jak trávíš svůj volný čas, když zrovna necvičíš nebo se nestaráš o své pacienty?

Co je to volný čas? Dělám si legraci. Samozřejmě, pokud ho mám, užívám si se svou rodinou, v náruči svého muže, anebo jen tak poslouchám hudbu. V létě miluji procházky, slunce, stromy – už aby to bylo!

Instruktorka Ališi Gajič
Ališi s manželem
zdroj: BATONI STUDIO

10) Moc ti děkuji za rozhovor. Je něco, co bys chtěla čtenářkám serveru Kámoška.cz vzkázat?

I já děkuji. Vzkázat? Rozhodně si nenechte ujít hodiny PILOXINGU® plné fantastické energie ať už pod mou taktovkou nebo s mými kolegyněmi po celé republice. Pozor, rozrůstáme se! A věřte, že se vám PILOXING® lehce dostane pod kůži. A proč čekat? Ovšem, pokud vás PILOXING® neoslovil, ale řešíte nějaké vleklé zdravotní problémy, nemůžete zhubnout nebo se jen prostě zajímáte o své tělo a zdraví, budu se na vás těšit v poradně, viz www.zdravipodlupou.cz.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář