Spousta holek se už rozhodla, že zhubne. Málo z nich si ale nejdřív řeklo „Potřebuju to?“. Je fakt, že většina si to jenom nalhává a říká „Jsem tlustá!“. Přitom to není pravda, což může mít následky…

avatar

Denisa Hartmannová
Jsem hodně tvrdohlavá, vždy si stojím za svým!

Jak správně hubnout?
Čtyři věci, díky kterým nejsnáze zhubneš.
zdroj: data.whicdn.com

Urči si, kolik zhubneš

První krok před tím, než začneš hubnout, by určitě mělo být tohle. Měla by sis přesně určit svůj cíl, tedy kolik chceš zhubnout. Ze začátku by sis určitě neměla dávat nějaké přehnaně vysoké cíle, které bys určitě nesplnila, a ještě k tomu by to bylo opravdu moc. Je několik možností, jak zjistit, kolik bys vlastně měla zhubnout, aby ses dostala na ‚ideální‘ váhu, která by seděla k tvé výšce. Poradit ti může například doktor, trenér v posilovně a podobně. Spočítat si to můžeš i sama, například pomocí tzv. BMI. Upozorňuji ale, že to nikdy nemůžeš brát úplně přesně. Nesmíš zapomenout, že například svaly také něco váží. V některých případech totiž člověk, který má úžasně vypracovanou postavu, může vážit stejně jako člověk obézní. I když předpokládám, že holka, která má vypracovanou postavu nebude chtít hubnout. V každém případě si tohle nejdříve pořádně rozmysli.

Názor ostatních

Možná se ti tohle bude zdát hloupé, ale zeptala ses někdy ostatních na jejich názor? Ne?! Proč? Vždyť lidé z tvého okolí dokáží skvěle posoudit, jestli hubnout potřebuješ, nebo ne. Stačí si promluvit s kamarádkou, mamkou, tetou, babičkou… Je přece tolik lidí, kteří ti mohou pomoct. Ale pozor! Vždy se zeptej někoho, u koho jsi si jistá, že ti bude říkat pravdu. Někteří lidé ti budou říkat, že to nepotřebuješ, protože tě nebudou chtít urazit. Jiní ti zase budou říkat, že to potřebuješ, protože tě urazit chtít budou. Vyber si proto opravdu někoho, komu věříš na 100 %.

Tvůj názor

Asi to bude znít divně, ale musíš se zeptat taky sama sebe. A upřímně! Postav se před zrcadlo a přiznej si to – připadáš si tlustá? Musíš být absolutně upřímná, jinak tento krok nebude mít vůbec cenu! Taky je důležité, jak se cítíš. Ono totiž není tak důležité, kolik vážíš, ale jestli se cítíš dobře a jsi se sebou spokojená.

Jak sportovat?
Oblečení vhodné pro sport.
zdroj: data.whicdn.com

Promysli si kde/v čem chceš zhubnout

Jako další věc je určitě důležité říct si, co potřebuješ zhubnout. Břicho, boky, stehna nebo jiná část těla? Je hodně důležité si tohle uvědomit a podle toho pak sestavit cvičební plán a jídelníček. Je totiž jasné, že když budeš chtít mít hubenější paže, tak nebudeš dělat dřepy a podobně. Pokud chceš zhubnout celkově, tak musíš zase zapojit do cvičení celé tělo. Dobrým pomocníkem také může být seznam diet, který ti poradí s tím, jakou dietu držet.

Dokážeš to?

Zvládneš to?
Když budeš chtít, zvládneš cokoliv.
zdroj: data.whicdn.com

Pokud ses dopracovala až k tomuto bodu a podle těch ostatních jsi usoudila, že hubnout potřebuješ, měla by sis položit otázku, která je úplně jednoduchá, ale v tomhle případě opravdu zásadní – „Dokážeš to?“. Je totiž důležité mít opravdu odhodlání a pevnou vůli, jinak nemá ani cenu začínat. Pokud ti tohle nechybí, můžeš se do toho směle pustit. Nezapomeň si sestavit plán, podle kterého budeš jíst a cvičit a bude ti vyhovovat! Držím palce, ať to dokážeš a jsi na sebe hrdá!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

 • BellaAda

  Cože??????
  Těhle článků je statisíce…..to neznamená že je zkopírovaný!!!!

 • http://twitter.com/bBellaAda BellaAda

  Podle mě, i když si to přečtou třeba i ti co chtějí hubnout a nejsou tlustí, si to nerozmyslí, někdo je tvrdohlavý a stojí si za svým (jako třeba i já:D) snažila ses:-) pokusím se přečíst každý tvůj článek:-)

 • Lucka

  Ihned Vám jdu poslat odkaz :) abyste mi konečně uvěřila, že celý článek je kradený :)

 • kamoska

  Diskuze o autenticitě článku založená pouze na osobních útocích byla smazána. V případě podezření z kopírování prosím zaslat odkaz na zdroj článku na adresu redakce@kamoska.cz – děkuji za pochopení.

 • http://charmed-all.blog.cz/ Denisa Hartmannová

  tak to už je opravdu moc! v životě jsem nic nezkopírovala, přijde mi to ubohé a nefér k lidem, kteří si dávají se psaním práci! proč bych asi měla blog, když bych tam dávala jen zkopírované věci? proto, abych čekala, že to jednoho dne praskne? asi těžko! dej mi důkaz, že jsem cokoliv zkopírovala! já totiž důkazy na svou obhajobu mám!

 • Lucka

  Souhlasím jenže ona to jen zkopírovala takže neměla potřebuji si o tom něco zjišťovat, když článek není její. ;)

 • Lucka

  Deniso alespoň nelži, jsi známá firma. Tohle děláš i na blogu, že kradeš a vydáváš za své!

 • http://charmed-all.blog.cz/ Denisa Hartmannová

  Souhlasím s tebou, ono to tak bylo myšleno.. Je jasné, že vždycky hubneš i jinde, ale tu část těla na kterou se zaměříš zase posiluješ.

 • Renata

  Těchhle článků jsem přečetla už velikou spoustu. K tomu, jestli to je nebo není zkopírované, nemám co říct. Ale autorka by si o tom alespoň mohla něco zjistit. Bod “Promysli si, kde chceš zhubnout” je naprosto mimo. Snad všechny, které jsme se snažily zhubnout, víme, že se nedá hubnout lokálně. Hubne se celkově celé tělo a nedá se zajistit, kde budeš hubnout. Cviky na konkrétní partie přispívá k posílení a růstu svalové hmoty, ale ne k hubnutí dané části těla.

 • http://www.facebook.com/denca.hartmannova Denisa Hartmannová

  A proč bych to dělala, k čemu by mi to jako bylo?! Mám blog, kde píšu taky a nic nekopíruju, tak proč bych to dělala tady?! Navíc, když jsem ho posílala šéfredaktorce, tak v něm byly chyby, které by u zkopírovaného článku určitě nebyly, a já jsem je pak opravila! Kdybych ten článek kopírovala těžko by u něho v době úprav bylo napsáno přes pět hodin. A vůbec o šanci psát pro kamoska.cz jsem vážně stála, beru to jako šanci ukázat, co ve mně je a dávat své články jinam, než na svůj blog, tak pro bych tady dávala články, které nejsou moje?!

 • Lucka

  Myslíš během kopírování od cizí autorky? To jsi fakt dobrá! Navíc jak vidíš, tak i slečna předemnou to ví, že si to zkopírovala a vydáváš za své.

 • http://www.facebook.com/denca.hartmannova Denisa Hartmannová

  cože?! to není možný! tenhle článek jsem sama napsala a můžu to i dokázat! během psaní jsem ho celý průběžně posílala jedné kamarádce..

 • Lucka

  Hezký článek, škoda jen že ty nejsi jeho autorka. Přesně tento článek jsem četla před týdnem… gratuluji k “poctivé” redaktorce ;)

 • http://www.facebook.com/denca.hartmannova Denisa Hartmannová

  Tak to je taky dobrý, no. Člověk si dá práci, nejdříve článek celý napíše, pak ho několik dní upravuje, ale stejně vždycky přijde někdo, kdo ho nařkne z kopírování.

 • kamoska

  Ahoj Michell, Denisa nám posílala několik ukázkových článků a všechny byly čtivé, což se rozhodně u všech zájemkyň o pozici redaktorky říci nedá. Pokud máš podezření na kopírování, neváhej poslat odkaz na zdroj. Díky.

 • Michell

  Koukám, že jako redaktorku berou každého, tato stránka mne opravdu zklamala. Se divím, že jí nepíšou jen samé 14ky, které o tom nemají ani páru a jen přepisují cizí články. Mimochodem hezky opsaný článek, příště by to chtělo uvést zdroj, když někomu okopíruješ článek!

 • http://www.facebook.com/denca.hartmannova Denisa Hartmannová

  Děkuju moc, potěší:)!

 • Anna

  Wou… super… budu tu číst každý článek od tebe…:)