Receptům se zde na Kámošce v sekci o zdraví a sportu příliš nevěnujeme. Dnešní recept k těm zdravým nepatří, ale věřím, že nějaká dobrota dokáže zvednout náladu a po nějakém sportovním výkonu to může být pěkná odměna. Ty a tvůj přítel milujete sladké, ale nemáš moc zkušeností s pečením, ale ráda by si zkusila něco dobrého upéct? Z vlastní zkušenosti Ti můžu poradit, že tyhle chutné muffiny zvládneš upéct i ty, protože na nich není vůbec nic složitého a chutnat budou jak tvému příteli, tak i celé tvé rodině a jednoduše si je zamilujete. A to mi můžeš věřit!

avatar

Nicol S.

Po sportovním výkonu přijde sladká odměna vhod. Muffiny si můžeš upéct i zdravé, stačí použít jiné ingredience.

Po sportovním výkonu přijde sladká odměna vhod. Muffiny si můžeš upéct i zdravé, stačí použít jiné ingredience.

Co to vlastně muffin je?

Dalo by se vlastně říct, že muffin je malý dortík o velikosti dlaně. Chutí by ti mohl připomínat naši starou dobrou bábovku, ale stačí přidat několik jiných ingrediencí a s bábovkou nebude mít muffin nic společného. Muffiny jsou nejchutnější čerstvé podávané k snídani nebo svačině, k čaji nebo kávě.

Co budeš potřebovat?

Abys dosáhla dortového tvaru budeš potřebovat 12 košíčků a aby se ti košíčky nerozbily, až do nich dáš těsto je lepší si na ně pořídit speciální plech určený přímo na muffiny (seženeš ho úplně všude, vyrábí ho například Tescoma). Dále si připrav 220g hladké mouky, 55g pravého kakaa, 1 kypřící prášek, špetku soli, 130 g moučkového cukru, 1 sáček vanilkového cukru, 2 vejce, 250ml smetany, 6 lžic oleje a 1 tabulku čokolády.

Postupuj pomalu

Do mísy postupně smíchej hladkou mouku, moučkový cukr, vanilkový cukr, kypřící prášek, sůl a pravé kakao. Nasekej připravenou čokoládu na malé kousky a přidej ji ke vzniklé směsi. Můžeš si nechat trochu čokolády i na posypání muffinů, ale není to potřeba. V jiné míse si rozšlehej dvě vejce, přidej k nim smetanu a olej a všechno smíchej s obsahem v první misce. Dej si pozor, abys košíčky těstem naplnila jen do 1/3, těsto během pečení dost vyběhne, tak aby ti nepřeteklo z košíčků a nenadělalo ti neplechu. Důležité také je dát troubu předehřát na 180° a až po chvilce dáš plech s muffiny dovnitř a pečeš na 200° 20minut.

Tipy a triky

Pokud nechceš mít muffiny čokoládové, tak nepřidávej pravé kakao. Čokoládu můžeš nahradit ovocem, které máte rádi (borůvky, jahody, maliny, banán, mandarinky,…), díky ovoci budou muffiny vláčnější. Muffiny budou také dobré s ořechy nebo mandlemi. Samozřejmě můžeš použít různé cukrářské zdobení a posypky a tím dostanou muffiny slavnostnější vzhled. Pokud jsi kreativní, můžeš si se zdobením vyhrát, fantazii se meze nekladou, ale nezapomeň, aby muffiny neztratili svou původní chuť pod hromadou všelijakých cukrlátek. Jestli ti přijde tento recept moc složitý nebo pokud patříš mezi ty pohodlnější, můžeš si koupit těsto na muffiny v prášku, najdeš je v každém supermarketu. Vyrábí se různé příchutě a příprava je už pak jen otázkou několika mála minut. Nakonec nech muffiny vychladnout a podávej s láskou. Nechte si chutnat!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • http://www.romcaala.blog.cz Ála :-*

    Nedávno jsem dělala muFFiny od tety která má recept od kámošky z Ameriky hmmm nejlepší ;)

  • Natý

    muffiny jsou nejlepší:)