Už o tobě ví, že jsi krásná, že sleduješ trendy a umíš se skvěle obléct. Co takhle překvapit ho nějakou tvou další skvělou vlastností?

avatar

Lenka Slezáčková
Chytá inspiraci při každém pohledu na svět.

Okouzli ho na letním pikniku - ukaž, že jsi gurmán

Musthave na každý piknik

Nemusíš být ani trochu zkušená kuchařka na to, abys mu ukázala, že láska opravdu prochází žaludkem a ty se o ten jeho dokážeš báječně postarat. Pokud pro něj chceš něco vážně na úrovni, doporučujeme okoukat kulinární tipy ze zahraničí.

Jednoznačným musthave na každý piknik totiž jsou… sýry a víno! Tahle kombinace má miliony výhod, kromě toho, že se snadno shání, připravuje i servíruje, je úžasně efektní a chutná snad každému, kdo si potrpí na dobré jídlo. Stačí jen zjistit si, jaké má tvůj milý oblíbené víno, případně i preference sýrů. A až půjdeš na nákup, máme pro tebe pár tipů.

V letošním ročníku soutěže Mlékárenský výrobek roku (ano, i sýry a jogurty mají svou soutěž) zabodovaly dobroty ze sýrárny Orrero, kde se z českých surovin vyrábí podle italských receptur exkluzivní sýry. Největší poprask se strhl kolem plátků Gran Moravia, které získaly jak ocenění Novinka roku, tak první místo v kategorii Přírodní sýry měkké, polotvrdé a tvrdé.

Gran Moravia plátky

Sýr Gran Moravia neznalci zvou českým parmazánem, ale ať už mu říkáme jakkoli, normálně je k dostání ve formě bochníků. Proto jako plátky porotu tolik zaujal. Ve všech svých podobách navíc chutná fenomenálně, a jestli chcete vyzrálý tvrdý a mírně slaný sýr, určitě po něm sáhni. Na krekru, samotný nebo jako plátek v sendvičích, tahle pochoutka tě nezklame.

Z měkkých sýrů doporučujeme Giuncata con le olive, která se v kategorii Novinka roku 2015 umístila na druhém místě. Tenhle čerstvý jemný sýr má pružnou konzistenci a uchovává si chuť i barvu kvalitního čerstvého mléka. Má jemnou strukturu a patří k nejlépe stravitelným sýrům. V kombinaci s olivami si ho oba určitě zamilujete, a kdyby olivy nebyly zrovna vaší oblíbenou pochoutkou, dejte si variantu s rukolou.

Do třetice všeho dobrého a chutného, sýr Provolone piccante si ze sýrové soutěže odnesl Hlavní cenu médií. Pikantní chuť si podmanila novináře a není důvod, proč by si na provolone nemohl pochutnat i tvůj miláček. Ty ho mezitím můžeš přesvědčit o tom, že jsi ta pravá, když mu budeš vyprávět, že se jedná o sýr typu pasta filata (z pařeného a hněteného sýrového těsta) a ke zrání se zavěšuje na 3 měsíce na provázky v různých tvarech.

Giuncata con le olive

Všechny tři oceněné výrobky sýrárny Orrero koupíš v řetězci prodejen La Formaggeria Gran Moravia. Prodejny se nyní nachází v 8 městech České republiky (Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Liberec, Litovel, Olomouc, Ostrava, Praha) a nabízí bohatý výběr sýrů a mléčných výrobků z vlastní produkce sýrárny a gastronomické speciality dodávané přímo od italských výrobců. Nakoupit můžeš navíc i online na www.laformaggeriaonline.com. Dobrou chuť!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: , , ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář