S koncem roku přichází na řadu spousty předsevzetí. Vzpomeneš si ale vůbec na ty, co sis dala před rokem? Zkus je letos vzít trošku vážně a vybrat si jen jedno až dvě, která budeš poctivě dodržovat. Co takhle se odhodlat a začít konečně sportovat?

avatar

Lenka Válková
Miluju basket a všechny další sporty.

Od pasivního sportu k aktivnímu

Sportem za hezčím a zdravějším tělem

Pohyb nutně nesouvisí jen s baculatou postavou. I o štíhlé křivky a vypracované tělo je potřeba pečovat. Navíc zda sportovat není jen otázka vzhledu, ale také zdraví. Sportem zlepšíš svou fyzičku, narovnáš se a budeš se cítit mnohem lépe. Taky odbouráš skryté (i viditelné) tukové polštářky a snížit tak riziko mnoha zákeřných nemocí. Vyber si ale sport, který tě bude bavit, jedině u něj vydržíš dostatečně dlouho.

Baví tě sport v telce nebo na internetu? Ráda koukáš třeba na krasobruslení, sleduješ rally nebo hokej? Možná že i dokonce tipuješ přes internet, nebo si raději zajdeš prohlédnout kurzy do sázkové kanceláře. A pokud se trefíš, získáš slušné peníze. Pasivní sport je pohodička. Natáhneš se doma na pohovku, připravíš si dobře vychlazenou kolu, džus nebo něco ostřejšího a načneš pytlík chipsů. Věř, že se takové rituály na tvém těle brzy odrazí a ty začneš sportovcům spíš než fandit závidět jejich výkony a perfektní postavu.

Kolektivní sporty tě budou bavit

Jestliže miluješ sport v televizi, zkus některý z kolektivních sportů – volejbal, házenou, squash nebo třeba tenis. Každý sport vyžaduje zpočátku investici. Pokud se ti nechce utrácet vlastní úspory, třeba ještě není pozdě, říct si o vybavení k Vánocům. Například tenisové potřeby od www.najtenis.sk nejsou až tak drahé – postačí ti kvalitní raketa a sada míčků. Pak stačí jen sehnat parťáka, který si s tebou zahraje a zároveň tě bude motivovat.

Zlepši svou fyzičku v posilovně

Pokud víš, že máš slabé nohy, ruce nebo břicho a myslíš, že ani na ucházející sportovní výkon to nebude stačit, začni trochu posilovat. Choď buď do fitka nebo si rozbal podložku v pokoji na koberci. Spoustu cviků najdeš na internetu. Časem si určitě sestavíš i vlastní trénink, který můžeš jet třeba v intervalu nebo si vyhradit několik minut a ty intenzivně procvičit. K tomu ti pomůže chytrý telefon nebo tablet, na kterém během ťuknutí nastavíš odpočítávání a jedeš.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Tagy

Tagy: ,

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář