Antikoncepce je součástí života většiny párů. Jediným rozdílem je, že každý se chrání jinak. Nabízí se další možnost do řady, a tou jsou pánské pilulky.

avatar

Redakce Kámoška.cz
Píšeme o všem, co nás zajímá a baví!

O krok blíže
Pro někoho by to mohla být nejlepší možnost ochrany
zdroj: personal.psu.edu

Proč by to měli brát chlapi?!

Ochrana při sexu je nezbytná pro ty, kteří nejsou připraveni na dítě. A vzhledem k tomu, že sex je nedílnou součástí spokojeného vztahu, tak je třeba si vybrat z nějaké možnosti antikoncepce. Je jich celkem velké množství. Ale ne každý si může jen tak vybírat. Někteří lidé jsou citliví na latex, a tak klasické kondomy nepřicházejí v úvahu. Další mají problémy s krvetvorbou nebo jiné zdravotní riziko, které znemožňuje brát hormonální antikoncepci. A tak by se to mohlo jmenovat ještě dlouho. Navíc ne každému se určitý druh ochrany prostě líbí a dává přednost jiné. A tak nastává zoufalství, jak to tedy při sexu dělat tak, aby ani jeden nemusel mít obavy a mohli si ho naplno užít. Antikoncepce pro muže by mohla být skvělá právě pro páry, které mají s nějakou tou antikoncepcí problém a dostaly se tak do kouta.

Jak by to mělo fungovat?

Vědci po celém světě se snaží o způsob, jak potlačit funkci spermií k neplodnosti. Ale na druhou stranu je třeba zachování správné sexuální činnosti. Jejich úkolem je tedy nenarušit schopnost erekce, sexuální aktivity, ale ani geny, které by se do budoucna podílely na stvoření potomka (po vysazení antikoncepce). Britští a australští vědci si věří, že jsou na té nejlepší cestě. Našli totiž dva proteiny – alpha1A-adrenoceptor a P2X1-purinoceptor, které když se blokují, tak se zabraňuje odchodu spermií z varlat během ejakulace. A přesně na základě této metody jim to zafungovalo. Věří dokonce, že jejich metoda dosahuje 100% požadovaného účinku – totiž neoplodnění.

Pro nás pořádná fuška, abyste si vy mohli užívat!

Vymyslet takovou antikoncepci byl pro vědce pořádný oříšek, jelikož stačí jen jediná uniklá spermie a dítě může být na cestě. Ale tento zmiňovaný způsob vypadá opravdu nadějně, a proto je třeba pochvaly. Musí se ujít ještě dlouhá cesta, než se pilulky vypustí mezi lidi. Navíc není zcela jisté, že je to úplně bez problémů. Ale zatím to bezproblémově vypadá. Erekce ani jiná sexuální schopnost by prý neměla být ohrožena a testované myšky si dováděly, jako normálně. Navíc myšky, které se narodily po odebrání antikoncepce, byly naprosto v pořádku.

Přijetí společnosti

Byly by to zřejmě pilulky, které by se braly normálně – tudíž orálně (polknutím). Pokud by se začaly prodávat, šlo by o to, jak se k tomu postaví společnost. Je zvyklostí, že pilulky zajišťují ženy, navíc musí pro recept k lékaři. Jak by to bylo s muži? Pro někoho zbytečná možnost, nad kterou se ani nezamyslí, pro někoho možná naděje.

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Ssstom

    doporučil bych se podívat na nabídku přípravků pro zdraví muže v eshopu http://ceskarna.com/