Je tu podzim a společně s ním přichází i podzimní únava. Jestli i ty máš problém zvládnout tohle období, přečti si moje tipy a zamávej s únavou jednou provždy!

avatar

Tereza Čistecká
Miluju hudbu, psaní a květiny. Inspiraci hledám v zajímavých lidech.

Ničí tě podzimní únava? Vyraž do boje a buď plná energie

Slunce je pryč

Jsi celý den bez energie, z postele se ti nechce a celkově je tvoje nálada na bodu mrazu? K podzimu únava už tak nějak prostě patří. Léto skončilo, sluníčko se schovalo za mraky a my bychom si nejraději zalezli někam do tepla taky. Proti podzimní únavě se dá ale docela dobře bojovat! A jak? Tady jsou moje tipy!

Dodržuj pitný režim

Dodržování pitného režimu je naprosto zásadní pro správnou funkci orgánů. Vyhni se však nadměrnému pití různých kofeinových životabudičů. Jejich nadužívání má na naše tělo naopak negativní účinky v podobě úzkosti, podrážděnosti a snížené výkonnosti. Ideální je v této době pít například čerstvé ovocné smoothie nebo džusy, které jsou plné vitaminů.

Snídej

Ne nadarmo se říká, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Drž se této zásady a dopřej si vydatnou snídani, kterou si v klidu sníš a budeš připravená na start do nového dne.

Nevynechávej jídlo

Pravidelné jídlo je základ. Vynecháním jídla se ti snižuje hladina cukru v krvi a automaticky se budeš cítit víc unavená. Zároveň se ale příliš nepřejídej, velké porce odčerpávají energii. Raději si během dne dej víc menších porcí. Jídelníček by měl být pestrý a plný vitaminů.

Buď aktivní

Neseď doma! Dopřej si trošku sportu. Ideální může být například lekce jógy, pilates nebo plavání, pro ty aktivnější pak například aerobic, zumba nebo běh. Taky si zajdi třeba na krátkou procházku, do kina nebo na návštěvu kamarádky. Okolí tě rozptýlí a na chmury a únavu nebude čas.

Relaxuj

Pokud máš aktivity naopak až moc, udělej si čas pro sebe a relaxuj. Zajdi si na masáž a nech se hýčkat. Nebo si dopřej horkou vanu plnou voňavé pěny, esenciální olej a svíčky. Relaxovat můžeš i se šálkem meduňkového čaje u dobrého filmu či příjemné hudby.

Boj s podzimní únavou se dá vyhrát, pokud víš, jak na to! Máš i ty svoje zaručené tipy, se kterými bojuješ proti podzimní únavě? Poděl se o ně v komentářích!

      

Líbí se ti tento příspěvek?

Nepřehlédni další zajímavé příspěvky

Přidej komentář

  • Macina Nováková

    No, já teda z vlastní zkušenosti můžu říct, že tady ta podzimní únava může být způsobená i nedostatkem některých látek v těle. Mně se něco takového stalo minulý rok. Pak se ukázalo, že to bylo nedostatkem železa. Zkusila jsem si tedy koupit železo od http://qineva.cz/ a musím říct, že to neskutečně pomohlo. Už během pár týdnů jsem cítila rozdíl. :-)